Skocz do zawartości

E90 BMW 320d vs. 330d


Mirage

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie porównujmy 320d manual do 530d automat bo różnica w spalaniu zawsze będzie dosyć duża. Pomiędzy manualem a automatem jest przeciętnie 1 litr (w trasie pewnie mniej, w mieście sporo więcej).

Ja o spalaniu piszę po moich doświadczeniach - ponad 2 lata 320d i ponad rok 330d - oba manual.

Zawsze sprawdzałem realne spalanie, a nie wg kompa - tankowanie pod korek,kasowanie licznika i około 1000 km przebiegu i znów tankowanie full. Wiadomo że mocniejszym autem jeździ się dynamiczniej i szybciej i pewnie stąd większa różnica pomiędzy 2.0d a 3.0d. Ja porównuję podobną jazdę oboma silnikami (choć 3.0d jeżdżę trochę szybciej - ale ogólnie raczej normalnie).

Ja byłem zadowolony z silnika 2.0d i go śmiało polecam - nawet ten 143 km pewnie wystarczy. Kultura pracy niezła (jak na 4 dieslowskie cylindry), osiągi i spalanie też. Awaryjność...uwaga na silniki 177 km od 2007 do 2009 - mniej więcej do liftingu w 2009r.

 

Ja tylko mówie o spalaniu na przykładzie z autopsji, może warto zerknac jaka jest różnica, w spalaniu 530dA ...530dA waży ok100-120kg wicej niz moje poprzednie e90 320d, fakt faktem jest to jesden porządny chłop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie widze kolejna wade 330d, trzeba tankowac co 500 km!! Jak dla mnie to spora wada, gdyz jezdze naprawde spore dystanse po Europie, czasem nawet 2500 tys km w jedna strone..

wadę polegającą na tym, że przy podobnym spalaniu w trasie ma taki sam zbiornik jak 320d... :duh:

nie wiem jak byś musiał jechać żeby w trasie ci paliło 330d 12l :duh:

 

widzę, że bardzo starasz się na siłę wynaleźć argumenty za tym jakie to 320d nie jest super a 330d bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. 330d ma wiekszy bak i wskazowka pokazujaca ubywanie paliwa z baku prawdopodobnie pokazuje tak samo jak w 320d (na tle przejechanych km). Niestety czy mowa o manualach czy automatach stosunek spalania bedzie zawsze gdzies w granicy 1,5 litra miedzy jednym a drugim. Ktos wczesniej napisal, ze nie kupujemy BMW po to by sie "toczyc".. Dodatkowo wez pod uwage fakt , ze silnik 3.0 ma dodatkowo do pociagniecia mniej wiecej jednego pasazera (330d jest ciezszy). Gdzies ta moc trzeba nadlozyc przeciez (kosztem paliwa) i nie ma cudow.

 

...pozwole sobie nie zgodzić się z Tobą...320d i 330d miały u mnie praktycznie identycznie spalanie na poziomie 7,5- 8 litrów...stosunek waga/moc robi swoje...co do różnicy manual/automat 1,5l jest w benzynia a nie dieslu gdzie róznica to ok.0,5l ...

...poza tym apelując o brak tendecyjności zacznij od siebie ... zwłaszcza komentujc wrazenia 320d vs 330d bo albo Ty albo ten kto prowadził 330d nie potrafił wykorzystac jego mozliwości ... to wypowiedzi na Forum odwierciedlają stan faktyczny a nie Twoje wrażenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie, a tak wogole 330d to na wode jezdzi...

 

PS. Twierdzisz ze dodatkowe 100 koni bierze sie z niczego w 3 litrowym tak? Bardzo ciekawe..

 

245-184 != 100 :) no chyba ze mowisz o 335d.

Ciekawa dyskusja w ogole schemat jest prosty (mowimy o seryjnych autkach)

320d ma sie ni jak do 330d

330d ma sie ni jak do 335d

335d ma sie ni jak do 335i

335i ma sie ni jak do m3

m3 sie ma sie ni jak do... eee... tutaj zakonczmy :)

 

kazdym z tych aut jezdzilem mniej lub wiecej. Spalanie w 330d a 320d po miescie jest wyrazna roznica w trasie przy malych predkosciach na korzysc 320d przy duzych na korzysc 330d. Zreszta kupujac autka za 100 i wiecej tysiecy glupio sie chyba licytowac o 1.5 l /100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeczytac pierwszy post (kolega ma na zbyciu 60k).. My powinnismy autorowi odpowiedziec na jego pytania, a nie klepac bez sensu i chwalic swoje.. Ja naprawde mialem taki sam dylemat jeszcze kilka miesiecy temu.. Spalanie w 3.0 jest mniej wiecej o 1,5 litra wiecej na kazde 100 km i kropka. Naprawde prosze ludziom bajek nie opowiadac, bo tez bym sie nabral. Tylko w salonie mi panowie ladnie wyjasnili roznice miedzy nowa 320d i nowa 330d :cool2: i nikt nie powiedzial ze pala tyle samo, bo sami nimi jezdza na codzien i wiedza ile wydaja na paliwo..

 

PS. Swoja droga ciekawe dlaczego BMW wybralo silnik 2.0 by promowac wersje ED a nie 3.0?

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

oxygene113 gratulujemy bogactwa. Juz po raz kolejny czytam, że Twoje auto jest warte ćwierć miliona PLN ..

Tylko w salonie mi panowie ladnie wyjasnili [...]

ciekawe czy to ci sami panowie którzy ładnie Ci wyjaśnili, że nie opłaca się brać navi ...

 

Wracając do tematu, tak jak już ktoś wcześniej napisał, przy przebiegu 20 tys km rocznie zastanowiłbym się nad benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie o lusterkach na przednią szybę pomagających w wyprzedzaniu ciężarówek "anglikiem"

bo tylko bidasy kupują w DE gdzie auta robią średnio po 100k km rocznie. tylko "angliki"!

Jak sie jest dobrym kierowca to nie wazne jakim autem jedziemy. Jak ma sie CB radio to kazda ciezarowka Cie pusci jak grzecznie poprosisz. Mozna jezdzic z pasazerem ale po co jak mozna kupic to: http://angliki.info/f3/lusterka-do-anglikow-krugozor-2621.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jakies zale sie pojawiaja.. Czytacie w kolko to samo zdanie?, przeciez kazdy wie ile kosztuje nowe BMW..

 

LOOZ

 

Aha, od samego poczatku twierdze ze na samochodzikach sie nie znam.. Jestem laikiem, ale czytajac Wasze wypociny dostaje oczoplasu. Wasza wiedza sie wyklucza w kazdym kolejnym poscie...

 

Nie ma to jak solidarnosc i polska mentalnosc, powodzenia mimo wszystko i duzo szczescia..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam komplexow nie mam i nie musze sie dowartowciowywac samochodami za CWIERC miliona zlotych bez nawigacji bo mi tak pan w salonie doradzil...

 

HE

Oj masz i to straszne... tylko jeszcze o tym nie wiesz... Samochod rzecz nabyta, dzisiaj jest - jutro nie ma.. Nie jest to cale moje zycie tak jak co niektorych tutaj.. Pozatym cwierc miliona zlotych to wcale nie az tak duzo po przeliczeniu na GBP i prosze o tym pamietac :mrgreen: ...

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Widzę, że jesteś z tych osób, którym ludzie plują w twarz a oni mówią że deszcz pada.

 

Nie ma na wyspach jakiegoś forum bmw? może tam Cię ludzie zrozumieją? widać, że nasza polska mentalność jest inna od waszej...

Wszyscy tutaj w PL zazdrościmy Ci nowej 320d! szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu zalik dupke scisnal...? Nie podoba sie, ze zagraniczniacy nowymi autkami jezdza? :D Poki co za 3 latka zmienie na inne pewnie z navi... i moze nawet na 3 litrowe i moze nawet z ladniejszymi lusterkami..? :wink: Wiem na pewno, ze bedzie to znow pachnaca nowka, a nie jakis wypierdziany przez kogos, zuzyty, poszkublowy zlom.. Troche godnosci Panowie bo z chorej zazdrosci robi sie zawisc..

 

LOOZ

 

Aha,,,, od samego poczatku twierdze ze na samochodzikach sie nie znam.. Jestem laikiem, ale czytajac Wasze wypociny dostaje oczoplasu. Wasza wiedza sie wyklucza w kazdym kolejnym poscie...

 

Nie ma to jak solidarnosc i polska mentalnosc, powodzenia mimo wszystko i duzo szczescia..

 

A drugie trzy będziesz sprzedawał, chyba że za pół darmo oddasz tego anglika

Powtarzam się ale nie mogłem się powstrzymać przez te wasze chore dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam lysy tworzysz te "chore dyskusje".. Wszedzie w Europie zyje sie naprawde szczesliwie (Anglia, Francja, Hiszpania, Wlochy). Tylko w Polsce zyje sie w nieswiadomosci i zaraz znajda sie tacy ktorzy probuja na sile kogos zlinczowac, zaatakowac, dopiec, no i co? I tylko tyle ze se popiszecie, a ja na Was i tak z gory sobie popatrze i czasem cos odpowiem zeby bylo wesolo.. :D

 

Wystarczy rzucic haslo "polska mentalnosc" i juz jest po temacie.. SZOK

 

PS. Dla niektorych to chyba jestem bohaterem , bo znaja niemal wszystkie moje wypowiedzi na pamiec.. :roll: To jest cos..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z tych osób, którym ludzie plują w twarz a oni mówią że deszcz pada.

 

Nie ma na wyspach jakiegoś forum bmw? może tam Cię ludzie zrozumieją? widać, że nasza polska mentalność jest inna od waszej...

Wszyscy tutaj w PL zazdrościmy Ci nowej 320d! szerokiej drogi!

 

Tak publicznie wyganiasz mie z tego forum? :nienie: :nienie: :nienie:

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nie, zostawcie wątek. Niech świeci przykładem, takie asy się często nie zdarzają.

Ja sobie print screeny porobie że kolega ma 320d za 220 tyś doradzone od Pana z serwisu, bez NAVI. :mad2:

To by wyjaśniało skąd taka zawiść jak usłyszałeś o 330d za 60k pln... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zje_ban_y temat sie zrobil ... a myslalem ze tu cos normalnego przeczytam a nie o aucie za 220tys bez NAVI ... jeszcez zmotorem 320 bo tak doradzali ...

BMW bez NAVI wyglada tak kulawo ze nie wsiadlbym do niego :D :D , Seryjnie... wyglada jak stary trup , ogolnie to wnetrze nie grzeszy rozmachem i nowoczesnoscia a brak tego duzego ekranu pogarsza sprawe o 70% :wink: . Nowa A4 jeszcze bez Navi bym zdzierzyl bo jest MMI i mozna nei meic Navi a miec fajnie w srodku natomiast ...beta bez Navi ? jak dla mnie odpada. :mad2: :mad2:

 

Wracajac do tematu :roll: .

330d za 60tys to tylko sprawdzone od forumowicza najlepiej i wydaje mi sie ze to jest graniczna kwota za ten samochod .... oczywiscie mowa o 2005 na slabym wyposazeniu . Ceny mysle ze zaczynaja sie w ok. 65-70 za wmiare dobry samochod a 2006/07 ok 75-85 i wyzej .

Nie wkrecajmy sobie jazd bo ktos na allegro znalazl 330 za 65 i jest super funkiel nowka i mozna taka kupic... stala swego czasu taka 330xd srebrna ..cena szla w dol a spasowania elementow poprawialy sie z kazdym zdjeciem obrobionym w photoshopie ...panowie litosci .

 

Ja jakbym mial kupowac jeszcze raz kupilbym 330d , bez zastanowienia.Wsumie polowalem na takie ale jak bylem pol roku przed zakupem to bylo kilka fajnych do obejrzenia w kwocie 80-85tys a jak przyszlo kupowac to pojawily sie opcje za 60 -70 ktorych nawet nie jezdzilem ogladac

320 jest fajne i po programie przyzwoicie jezdzi ale to nei ta liga. Wprawdzie probowalem sie z jednym z forumowiczow ktory pociska 330xd e92 w automacie i wynik Nas zdziwil ale 3.0d R6 idzie duzo lepiej , tam go zabil automat i naped X ktory zabiera ducha BMW w modelu 3 /5 .

Co do spalania jesli roznica naprawde wynosi tylko 1.5 to jest zadna roznica. Choc szczerze w to watpie... mi 320 na odcinkach trasa 60% / 40%-miasto pali 7.3-7.5 l na 225/50R17 , a tu ktos pisal ze mu 330d pali miedzy 7.5-8...-jeszcze moze po miescie ? :shock: :shock:

Widzialem spalanie w 330xd automat i byly to okolice 13.5 litra :D . A4 3.0TDI w manualu po miescie lyka 11-13 wiec to raczej normalny wynik .

Wszystko zalezy kto jak jezdzi :D

 

 

p.s. e92 320d 177 ma 7.5s do setki? hmm ilez to wazy (nie chce mi sie sprawdzac) ? . Bo az mnie to zaskoczylo ... ja przy 197/412 mam ok. 7.8 -7.5 moze - choc watpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co coągnać wątku kolega zainteresowany kupnem chyba juz wszystkiego sie dowiedział, ale może warto wlasnie rozpatrzec czy: Kupić młodsze 320d z bardzo porządnym wyposażeniem navka + bixenon itp itd.. czy moze lepiej kupic rok lub 2 lata starsze 330d ale też w biduli...i moze tu warto sie zastanwoci co lepsze czy slabsze ale dobrze wyposażone zarazem mlodsze, czy starsze choć niewiele ale w biedzie, choć z 3,0d...sam nie wiem co bym wybrał na kolegi miejscu...Bo nie nawidze aut w biednej wersji, niektórym to nie przeszkadza....ale z drguiej strony 2,0d daje rade i koniec kropka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.