Skocz do zawartości

320d szarpanie przy ruszaniu. poduszki silnika? dwumas?


kosa83

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm...tak sie zastanawiam jakby np zaadaptowac ECU od E39 M47... dzieki temu w E46 moglibysmy dac poduchy ze sterowaniem podcisnieniowym :think: Ciekawe czy to by wplynelo na eliminacje LUBUDU przy wygaszaniu...

a skąd wiesz że mapy od zaworka do poduszek nie ma w sterownika od e46 tylko jest nieaktywna :wink: ?? myślisz że robiliby 2 różne ecu do tego samego silnika ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kolo 100

no gdyby tyle chcieli to oddałbym od razu do warsztatu. U mnie minimum chcieli 200zł... więc kupiłem w tej cenie belkę do dźwigania silnika i sam zrobiłem :mrgreen: Czas z belką ok 2,5 godz... trzeba trochę porozkręcać bo dostęp do prawej nakrętki jest fatalny [trzeba działać przegubem Cardana]. Po wymianie silnik nie do poznania! Chociaż szarpnięcie przy wygaszaniu jest nadal :|

ja do tej prawej poduchy dorobiłem sobie specjalny klucz :wink:

ja za poduchy kasuję 100zł ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego K3m0T1989 nie jestes sam Tez wymienilem poduszki silnika na febi i fajnie bylo moze przez 3 tyg i problem powrocil Ruszalo sie super az w koncu zaczelo od czasu do czasu telepac ale to nie zawsze wiecej nie ma jak jest

a to że po czasie zaczęło na nowo telepać to normalna sprawa , pisałem już o tym ... powód jest prosty , ponieważ na drgania składa się wiele elementów wymieniając jeden następny się osłabia ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że mapy od zaworka do poduszek nie ma w sterownika od e46 tylko jest nieaktywna :wink: ?? myślisz że robiliby 2 różne ecu do tego samego silnika ....

nie wiem Tomek... a mozna w sterowniku dla 320d to aktywowac?? no i trzeba tez wiedziec gdzie wpiac elektrozaworek sterujacy... wiec tu by sie przydalo zobaczyc jak to jest w 520d E39 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u mechanika na wymianę poduszek pod silnikiem i skrzynią. Z zewnątrz poduszki wyglądały nieźle, ale po odkręceniu okazało się że lewa była całkowicie wyrwana !!!! :duh:no ale czego się spodziewać po tylu latach, jak ktoś ma auto już po 10 latek to niech cie nawet nie zastanawia tylko zamawia komplet. Po wymianie poduszek rewelacyjna poprawa. Kolego Yoshimura w Rm tez da rade to zrobić za 70 zl :), choć gdybym miał tylko możliwość, to pewnie sam bym się za to wziął w końcu to czysta przyjemność :)
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć gdzie to po pierwsze po drugie trzeba mieć patent na śrubę po prawej stronie , po trzecie czas i narzędzia ... jeśli Ty swój wyceniasz na 70zł to gratulacje możesz zacząć prowadzić działalność :cool2:

a potem przyjeżdżają oszołomy i chcą żeby im coś za piwo robić ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak TC napisal... roboty moze nie jest duzo, ale dostep do prawej jest fatalny! Nie wiem... moze w ASO kasuja za demontaz turbiny aby sie do niej dostac. Mi sie udalo przegubem Cardana, ale bylo bardzo ciezko, do tego demontaz wydechu gdzie wew nakretka lubi tak samo wspolpracowac jak prawa nakretka poduszki silnika. Z lewa jest mniej roboty, wystarcza dwie przedluzki + jednka krotka i spokojnie odkrecasz gorna nakretke. Ja bez belki do podwieszenia silnika nigdy bym sie za to nie zabral! Za bardzo cenie sobie wlasne zycie, zdrowie i bezpieczenstwo. Aha! belka juz sie zwrocila 2x przy dwoch kolejnych wymianach [nie za 70zl :lol: a za 200zl :dance: ] :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.