Skocz do zawartości

525 Tds- łożysko...


Szabelka

Rekomendowane odpowiedzi

ano nierowne

przod koszt okolo 200zł zamienniki + 50-100zł robocizna

tył zamiennik od 150zł + 100zł robocizna

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale gapa ze mnie :oops:

 

chodzi mi o tył, bo strasznie mi huczy przy większej prędkości :roll: samo łożysko już kupiłam za 97zł ma się chody :mrgreen: teraz tylko kwestia wymiany w dobrym i zaufanym warsztacie w Warszawie :)

 

Dzięki za powyższe odpowiedzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko szabelka,mam grzecznościowa prośbę,pozmieniaj swoje tytuły postów na poprawne poniewaz mogą być zamknięte przez Modera.Zrób "edytuj" i poprawnie napisz tytuł viewtopic.php?f=72&t=117890 --tylko ty to możesz poprawić,poradzisz sobie.Poprostu wejdz w ten temat który zakładałas i wybierz w prawym rogu "edytuj" następnie wyczyść TYTUŁ tematu stary a wpisz według schematu w linku który ci podałem wyżej.Jak tego nie zrobisz to pewnie pójdzie blokada na twoje tematy :( To tylko koleżeńska porada,zmień i kłopot z głowy.POzdr

PS. może nie obstawiajmy od razu dyfer,tak często nie padają.Wymień łożysko i zobaczysz--zresztą jak pojedziesz do mecha to on ci powie czy na bank łożysko(chyba ze ćwok i zdzierca kobiet) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko szabelka,mam grzecznościowa prośbę,pozmieniaj swoje tytuły postów na poprawne poniewaz mogą być zamknięte przez Modera.Zrób "edytuj" i poprawnie napisz tytuł viewtopic.php?f=72&t=117890 --tylko ty to możesz poprawić,poradzisz sobie.Poprostu wejdz w ten temat który zakładałas i wybierz w prawym rogu "edytuj" następnie wyczyść TYTUŁ tematu stary a wpisz według schematu w linku który ci podałem wyżej.Jak tego nie zrobisz to pewnie pójdzie blokada na twoje tematy :( To tylko koleżeńska porada,zmień i kłopot z głowy.POzdr

PS. może nie obstawiajmy od razu dyfer,tak często nie padają.Wymień łożysko i zobaczysz--zresztą jak pojedziesz do mecha to on ci powie czy na bank łożysko(chyba ze ćwok i zdzierca kobiet) :cool2:

 

 

Wielkie dzięki za uwagę... jak już wcześniej pisałam jestem nowa i dopiero się uczę a co forum to inne zasady :)

 

Teraz powinno być dobrze...

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuj,taka koleżeńska przysługa.Teraz bajecznie i przejzyście....jak to u kobiety :cool2: POzdr

Łożysko jak dla Ciebie to troche skomplikowana sprawa,więc musisz poszukać jakiegoś mechaniora który nie zedrze ostatnich peelenów.Każdy mech kumaty zrobi to bez kłopotu.Nie martw sie na wyrost jakimś dyfrem,to rzadka przypadłosć,natomiast łożyska jak najbardziej,tym bardziej turingi.Miłego postowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuj,taka koleżeńska przysługa.Teraz bajecznie i przejzyście....jak to u kobiety :cool2: POzdr

Łożysko jak dla Ciebie to troche skomplikowana sprawa,więc musisz poszukać jakiegoś mechaniora który nie zedrze ostatnich peelenów.Każdy mech kumaty zrobi to bez kłopotu.Nie martw sie na wyrost jakimś dyfrem,to rzadka przypadłosć,natomiast łożyska jak najbardziej,tym bardziej turingi.Miłego postowania :wink:

 

 

mimo wszystko Wielkie Dzięki -

a jak mi się uda to zaprezentuję bardziej obszernie swojego "Bandytę" :) w Galerii tam gdzie oglądałam Twoją Bunię i Cichego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No dyfer nie wysiada szybko ale kto wie ile ten tds ma nalatane?

Widzę , że koleżanka ma też z nim kłopoty przy odpalaniu co też świadczy o "sporym" przebiegu.

 

Ale najpierw sprawdził bym łożyska.

Jeśli podczas skręcania w lewo huk się nasila to znaczy , że łożysko prawe a jeśli w prawo to lewe.

Nawet lekki skęt i słychać.

Wymiana jest dośc prosta i u mnie biorą za to od 50zł do 100.

Ja u siebie robiłem sam

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dyfer nie wysiada szybko ale kto wie ile ten tds ma nalatane?

Widzę , że koleżanka ma też z nim kłopoty przy odpalaniu co też świadczy o "sporym" przebiegu.

 

Ale najpierw sprawdził bym łożyska.

Jeśli podczas skręcania w lewo huk się nasila to znaczy , że łożysko prawe a jeśli w prawo to lewe.

Nawet lekki skęt i słychać.

Wymiana jest dośc prosta i u mnie biorą za to od 50zł do 100.

Ja u siebie robiłem sam

 

 

nalatane ma 260 000... pompa wtryskowa jest zrobiona, końcówki wtryskiwaczy są zrobione i wtryskiwacz rozruchowy też jest zrobiony. Przy skręcie nic nie huczy :]

 

na tygodniu jadę do kumpla, który ma znajomego mechanika - zobaczę co będzie po wymianie łożyska...

Jak wymienię łożysko to napiszę Wam jakie są efekty :)

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i to też już zrobione :)

 

okazało się, że miałam pęknięte łożysko. Przy okazji musiałam wymienić termostat, bo podczas jazdy woda mi się gotowała.

Teraz Bandzior śmiga jak ta lala :D

 

CICHY525

- ponieważ znasz się na moim Bandziorze podpowiedz mi jedną rzecz...

na drewnie po prawej stronie kierownicy, tuż nad stacyjką mam dziurę prostokątną, taką jakby tam miał być jakiś przycisk czy wiesz co tam powinno być :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W tym miejscu jest przycisk RDC-kontrola ciśnienia w oponach.Używa się tego przycisku do korekcji ciśnienia zapamiętanych wartości przez komputer.

Była to opcja i szczerze mówiąc mało aut trafia się z tym wyposażeniem,a jeszcze mniej ze sprawnie działającym systemem.W każdym kole jest czujnik i kontroluje ciśnienie,jeżeli jest coś nie tak to zaświeca się żółta kontrolka lub wyświetla się komunikat Reifendruck prufen.

Jak masz rozkodowany VIN to powinno byc jeżeli posiadasz ten system kontroli.Jeżeli nie to może ktoś zmieniał listwy/listwę i akurat trafił na taką.

Dokup sobie przycisk i włóż aby zaślepić tą dziurę(proszę nie miec krzywych myśli :norty: ) i będzie ładnie.

Pozdrawiam i miłego wieczorka.

EDIT:

Patrzyłem w galerii na twoje autko i w miejscu przycisku RDC masz zamontowaną gruszkę od CB.

A VIN wrzuc tutaj:

viewtopic.php?f=19&t=127871

tam koledzy Loonathic i Maciek(pozdrawiam) robią dobrą robotę i rozkodują Ci bez problemu.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Będę na zlocie 20.08 to stawiam piwko bo sympatyczna z Ciebie osóbka.

 

hm a to jakiś zlot jest ?? :shock: ups nic nie wiem... gdzie jest info o zlocie...??

 

poza tym piwa nie mogę pić jak już to wodę i to nie gazowaną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
hm a to jakiś zlot jest ?? ups nic nie wiem... gdzie jest info o zlocie...??

Proszę bardzo.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.bmwm.beep.pl%2Fzloty%2Fkalendarz.htm&ei=QnVFTqufIMfxsgbl_fnKBw&usg=AFQjCNHpLPCrDyz0pio7CkZ0IzWeKh4qtQ

W jednym miejscu jest źle podana data.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki CICHY525, niestety z przykrością muszę poinformować, że w tym roku raczej nie zawitam na zlocie :(

Tylko dlatego, że moja córcia jest za mała na taką trasę i taki wyjazd, ale za rok będę na bank ze swoim Bandytą ;) no i dołączy do nas mój narzeczony swoim "Rekinem" e12

 

Już dzisiaj życzę dobrej zabawy na zlocie - a widzę po programie, że atrakcje są nie złe :)

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.