Skocz do zawartości

Dyferencjał wymiana oleju


007korek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

 

Chciałbym wymienić olej w dyfernecjale. Mam w związku z tym pytanie jaki olej wlać i ile oleju tam wchodzi? Gdzie znajduje się otwór zalewowy i w jaki sposób sprawdzić poziom oleju?

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

Po co chcesz wymieniać olej w dyfrze? Znam przypadki, że po wymianie zaczął buczeć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

 

Chciałbym wymienić olej w dyfernecjale. Mam w związku z tym pytanie jaki olej wlać i ile oleju tam wchodzi? Gdzie znajduje się otwór zalewowy i w jaki sposób sprawdzić poziom oleju?

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

Po co chcesz wymieniać olej w dyfrze? Znam przypadki, że po wymianie zaczął buczeć....

 

Może właśnie po to żeby któregoś dnia nie zaczął buczeć . Wszystko zależy od kondycji tylnego mostu , przebieg , itp. Jeszcze nikt nie wyprodukował " wiecznego " oleju. Podobnie jak że skrzynią biegów , producent też najczęściej nie określa wymian oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tutaj wrzucam filmik instruktażowy moze komuś się przyda

 

 

Mam takie pytanie jakim kluczem imbusowym odkręca się tą śrubę chodzi o rozmiar dzisiaj chciałem wymienić i nie mam w zestawie takiego dużego :p

 

Proszę o pomoc poniewaz chce kupić a nie wiem jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz jakim odkreca się śruby spustowe to 14 imbus ;) Niżej dodaje zdjęcie tak jaby ktoś jeszcze miał wątpliwości co wymiany oleju w dyferencjale :P Po lewej olej z auta o przebiegu 236 tys no i po prawej oczywiscie Castrol 75w90. Dodam, że nic nie się z nim działo nie huczało itp. wymieniłem profilaktycznie

 

http://img854.imageshack.us/img854/7618/dsc0480xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.