Skocz do zawartości

Buczenie podczas jazdy na biegach 4-6 przy obr. 1800-2000


duch1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o jakieś sugestie.

 

Tak jak w temacie jadąc na biegach 4-6 przy obrotach 1800-2000 słychać jest ciche buczenie z tyłu auta.

Po przekroczeniu 2000 obrotów buczenie ustaje. Nie zauważyłem, żeby miało to związek z prędkością.

Co należałoby jeszcze dodać to to, że zaczyna buczyć dopiero po przejechaniu jakiś 15-20 km. Może ma

to jakiś związek z rozgrzaniem się związanych z tym części?

 

Auto to E91 320d 163KM 2005r przebieg 105000km. Mój mechanik podejzewa jakieś drobne uszkodzenie

w moście. Proponuje wymiane oleju (w moście) na gęstszy. Co o tym sądzicie?

 

Czytałem już parę postów o podobnym temacie ale u wszystkich buczenie pojawiało się powyżej 2000rpm

i występowały jakieś wibracje. U mnie nie ma wibracji, buczenie też nie jest aż tak głośne ale jednak

drażni (szczególnie w tej klasie auta).

Dodam jeszcze, że 6 miesięcy temu wymieniałem sprzęgło i dwumas.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Ostatnio zauważyłem też dziwne odgłosy silnika (też ciche jęczenie) podczas

ruszania (obroty ok. 900) tylko kiedy klima jest włączona. To samo jęczenie pojawia gdy naciskam sprzęgło

w celu zmiany biegu (gdy obroty spadają w te same okolice). Czy to normalne? Jeżdże tym autkiem od

ponad roku i wydaje mi się, że tak wcześniej nie było. No chyba, że z czasem człowiek zaczyna więcej się

doszukiwać :D

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien, że to buczenie nie ma związku z prędkoscią? jak jedziesz stałą prędkością kiedy ten hałas występuje i jak wyrzucisz na luz albo wciśniesz sprzęgło to znika? tak wyeliminujesz naped, skrzynia lub dyfer. Jeśli słychac buczenie z tyłu raczej niezależnie od prędkosci obrotowej silnika a od prędkosci to może być winne łożysko w kole albo wyząbkowane opony

 

zrób dokladna diagnoze co jest przyczyną, jesli dyfer to wymieniłbym olej na właściwy a nie na bardziej gęsty, jesli nie pomoże to chyba szukac na wymianę.

 

co do drugiego pytania to sprawdź koło pasowe, ew. koło kompresora klimy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do wymiany oleju w dyferencjale to jaki olej wlać i ile oleju tam wchodzi?

 

Sama jazda na luzie raczej nie wyeliminuje nam uszkodzonego dyferu bo przecież na luzie napęd wysprzęgany jest na silniku a wał obraca się razem z dyferem i półoskami.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu korka w moście okazało się, że oleju jest mało. Najprawdopodobniej przy wymianie uszczelki (jakieś 7 miechów temu)

mechanicy nie dolali wstarczająco. Mam nadzieję, że nic nieodwracalnego się nie stało... Olej dolany + ulepszacz STP. Zobaczymy jutro

po przejechaniu parudziesięciu km jaki będzie efekt.

 

Jeżeli chodzi o buczenie związane z klimą to szukaliśmy ale trudno zlokalizować przyczynę. Słychać tylko w kabinie, a pod maską tylko

widać jak pasek zaczyna skakać przy obrotach 800-1000 (tylko przy włączonej klimie). Podejżenia padły na koło pasowe, napinacz

(wymieniany jakieś 8 miechów temu - także nie chce mi się w to wierzyć) lub na koło od sprężarki. Oby nie to pierwsze, bo cena to ok.

1050 zł. Narazie dałem sobie na luz i czekam na dalszy rozwój problemu. Nie ma chyba sensu wymieniać poszczególnych części w ciemno.

 

Dzięki za odpowiedź i proszę o więcej jeżeli ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Powiem ci tak.. u mnie na włączonej klimie też delikatnie jęczy o ile można to tak nazwać , bardziej huczy ale słychać to tylko jak jest wyłączone radio i nawiew na pierwszej kresce i tylko na niskich obrotach, sprawdzałem i innych nowych na testówkach i też tak jest więc to chyba normalne. A na marginesie u mnie huczało bardzo głośno , podjechałem na przegląd klimy ( nie robiłem od nowości = prawie 3 lata :duh: ) i teraz słysze tylko jak napisałem wyżej przy wyłączonym radiu i minimalnych nawiewie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.