Skocz do zawartości

Okopcony układ dolotowy 2.0D N47


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

W silniku N-47 2.0D 177km. Na układzie dolotowym w okolicy przepustnicy i dookoła niego osadza się czarny nalot ,tak jak był by okopcony .Wyczyściłem dwukrotnie z zewnątrz okopcony kanał dolotowy i pozostały osprzęt w okolicy przepustnicy ,ale po jakimś czasie eksploatacji na nowo jest okopcony . Prośba do kolegów jeżdżących tym silnikiem , mogli byście sprawdzić jak to wygląda u was . Nie wydaje mi się żeby było to normalnym zjawiskiem ,co może być tego przyczynom ? dodam że po odpaleniu silnika nie widać w tych okolicach żeby wydobywał się jakiś ( dym ) przedmuchy . Może jest to jakaś nieszczelność a proces ten nie jest na tyle intensywny by był od razu zauważalny gołym okiem lub nasila się dopiero w czasie jazdy ? Proszę o pomoc i sugestię .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zdjęcie zrobiłem je już po wyczyszczeniu.

Miałem to samo po wizycie w ASO kiedy mi rurę nasuniętą na korpus przepustnicy demontowali.

 

Przypadkiem nie masz śladów demontażu wspomnianej rury ?

 

U mnie pomogła wymiana uszczelki. Koszt ok. 5 zł za uszczelkę...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdjęcie zrobiłem je już po wyczyszczeniu.

Miałem to samo po wizycie w ASO kiedy mi rurę nasuniętą na korpus przepustnicy demontowali.

 

Przypadkiem nie masz śladów demontażu wspomnianej rury ?

U mnie pomogła wymiana uszczelki. Koszt ok. 5 zł za uszczelkę.

Pozdrawiam :cool2:

 

Ślad styku gumowej uszczelki na metalowym korpusie przepustnicy przecież zawsze powstanie ,ale zagłębienia ( wytarcia ) nie ma ,co by miał za znaczenie, co masz na myśli ,jeżeli na metalowy korpus przepustnicy nasuwana jest tylko gumowa uszczelka ?

 

Też podejrzewam tą uszczelkę która znajduje się w kołnierzu kolektorze ssącym , dzwoniłem dzisiaj do dwóch ASO cena 21-22 zł.

Tak jeszcze myślę ,bo mam autu po ciptuningu , czy czasami turbina za mocno nie " pompuje ", ale to chyba mało prawdopodobne.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zdjęcie zrobiłem je już po wyczyszczeniu.

Miałem to samo po wizycie w ASO kiedy mi rurę nasuniętą na korpus przepustnicy demontowali.

 

Przypadkiem nie masz śladów demontażu wspomnianej rury ?

U mnie pomogła wymiana uszczelki. Koszt ok. 5 zł za uszczelkę.

Pozdrawiam :cool2:

 

Ślad styku gumowej uszczelki na metalowym korpusie przepustnicy przecież zawsze powstanie ,ale zagłębienia ( wytarcia ) nie ma ,co by miał za znaczenie, co masz na myśli ,jeżeli na metalowy korpus przepustnicy nasuwana jest tylko gumowa uszczelka ?

 

Też podejrzewam tą uszczelkę która znajduje się w kołnierzu kolektorze ssącym , dzwoniłem dzisiaj do dwóch ASO cena 21-22 zł.

Tak jeszcze myślę ,bo mam autu po ciptuningu , czy czasami turbina za mocno nie " pompuje ", ale to chyba mało prawdopodobne.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Wg. Twojego zdjęcia widać ślady demontażu rury lub przynajmniej próby. Chyba, że tak zdjęcie wyszło. Na czerwono zaznaczyłem rysy na kołnierzu, które dostrzegłem. Prawdopodobnie od wkrętaka...

 

Stąd moje przypuszczenie, że ktoś się może do tego dobierał... tak było u mnie…

 

http://images43.fotosik.pl/911/6c916bd9e335cc3fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadza się , ja osobiście ściągałem , żeby sprawdzić uszczelkę.Przedmuchy były wcześniej , ale od demontażu i montażu przewodu ssącego nie może się nić uszkodzić :shock: Uszczelka po prostu może jest do bani.

Gdzie kupiłeś tą uszczelkę ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.