Skocz do zawartości

[E36] 320i bujanie przy wysokich prędkościach


jackbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z autem.

 

Przy prędkościach autostradowych >= 130 km/h czuję, że auto staje się mało stabilne. Jest podatne bardzo na podmuchy wiatru. Ponadto mam wrażenie, że czasem porusza się na boki choć nie robię ruchów kierownicą, muszę wtedy kontrować.

 

Zmieniłem niedawno amory z przodu na nowe Bilsteiny. Jest lepiej, ale przy podmuchach wiatru boję się jeździć szybciej a objeżdżają mnie mniejsze i słabsze auta. O jeździe w granicach Vmax już zapomniałem :(

 

Generalnie zawieszenie jest w porządku, mechanik nie dopatrzył się niczego. Wszystkie trzepania na diagnostyce też przeszło bez problemów.

 

Ale przy szybkiej jeździe dziwnie się czuję i boję.

 

Wiem, że E36 to nie rakieta ale chyba nie tak powinna zachowywać się trójka :mad2:

 

Mam zwykły zawias, nie żadne M. Opony przód tył 205, fele 15 cali.

BMW - The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak emir55 pisze tuleje w progach,geometria.Sprawdz też tulejki pływające brecha i ponaginaj zawieszenie będziesz wiedział gdzie jest luz.Tu masz link z allegro żebyś orientacyjnie wiedział o co chodzi zestaw tulei na tył- http://moto.allegro.pl/tuleja-tuleje-wahacza-bmw-e36-e46-lemforder-oryg-i1634872425.html :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie wyjaśnienia.

 

Opony mam 205/65 R15 na 4 kołach. Ciśnienie jak najbardziej prawidłowe.

 

Muszę się wybrać do mechanika niech poogląda tylny zawias.

 

Czytałem kiedyś w Auto Bild artykuł jak badali wpływ bocznego wiatru na auta. Wyszło, że tylnonapędówki są o wiele bardziej podatne na niego (większe odchylenia od prostego toru jazdy). Da się to jednak zniwelować szerszymi oponami.

 

No nic pozostaje warsztat i ewentualnie poszukanie felg 17 na próbę.

BMW - The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie wyjaśnienia.

 

Opony mam 205/65 R15 na 4 kołach. Ciśnienie jak najbardziej prawidłowe.

 

Muszę się wybrać do mechanika niech poogląda tylny zawias.

 

Czytałem kiedyś w Auto Bild artykuł jak badali wpływ bocznego wiatru na auta. Wyszło, że tylnonapędówki są o wiele bardziej podatne na niego (większe odchylenia od prostego toru jazdy). Da się to jednak zniwelować szerszymi oponami.

 

No nic pozostaje warsztat i ewentualnie poszukanie felg 17 na próbę.

Felgi nic nie zmienią,a twoje są ok.Też mam 205/60/15 i jest ok żadnych problemów.Profil mam trochę niższy,ale to nie ma wpływu na jazdę.Dalej obstawiam tylne zawieszenie jak wyżej :wink:

Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.