Skocz do zawartości

316i 1,9 brak iskry na dwóch cylindrach PROSZĘ O POMOC!!!


luniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule mam problem ze swoim autem otóż brakuje mi iskry na 2 i 3 cylindrze na pozostałych czyli na 1 i 4 iskra jest,po podłączeniu do komputera w aucie nie ma żadnych błędów, dodam że silnik mechanicznie jest na 100% wporządku,elektryk stwierdził że nie wychodzi sygnał z komputera na 2 i 3 cylinder cewka była sprawdzana jest ok kable są ok świece też ok podobno czujnik położenia wału i czujnik wałka rozrządu też jest ok sprawdzane przez znajomego elektryka samochodowego nie wiem już co mam zrobić proszę o pomoc. Jest już podmieniony drugi komputer i to też nic nie dało auto odpala i pracuje na 2 cylindry.PROSZĘ O POMOC!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka raczej jest ok ponieważ nie wychodzi impuls z komputera na cewkę na te dwa gary co nie chodzą, w komputerze na wyjściu jest sygnal tylko na 1 i 4 cylinder więc po mojemu cewka odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok przewody świece cewka komp silnik też ok mechanicznie 0 błędów na diagnostyce komputerowej czujnik położenia wału i czujnik wałka też sprawdzone że wysyłają impulsy tak więc rozkładam już ręce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jakoś to dziwnie przedstawione i szczerze mówiąc po raz pierwszy się spotykam z czymś takim... może jest to po prostu sam wieniec zębaty ten z koła zamachowego, tylko że jako część wymienna [na to wychodzi]. Oglądam w allegro te dwumasy i nic poza wieńcem tam nie widać, więc to musi być to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli oscylogramy są w porządku to problem chyba leży po stronie sterownika. Do cewki dochodzą dwa przewody sygnałowe: dla cylindrów 1-4 i dla 2-3. Zamien na póbę je miejscami i zamień też przewody wysokiego nap. W gniazda 1-4 włóż przewody dla cylindrów 2-3 i odwrotnie. Jeżeli po odpaleniu nie będzie pracować na skrajnych cylindrach to bedzie wina sterownika lub przewodu sygnałowego sterownik - cewka dla jednej pary cylindrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik zmieniany na drugi ito samo żadna zmiana dzisiaj sprawdze jeszcze raz zamiane kabli ale cos mi sie wydaje ze elektryk to robil i nie zmienilo sie nic, dokladnie powiedzial mi ze ze sterownika nie wychodzi impuls do cewki zeby dala iskre na 2 i 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.