Skocz do zawartości

[e39] Po zamontowaniu gazu tył obsiadł+skrzypienie


Antali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc. Mam dwa problemy oba zwiazane z zamontowaniem gazu.

1. Po zamontowaniu instalacji gazowej tyl samochodu bardzo obsiadl. Bo zrobic zeby podniesc tył. Gumy pod sprezyny czy trzeba amory inne?

2. Gaz juz mam ponad 2 miesiace i jakies pare dni temu zauwazylem ze podczas wysiadania itp. piszczy, skrzypi zawieszenie. Mozliwe ze jest przeciezony i zawieszenie nie daje rady?

 

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kolego nie wiem czy masz sedana czy touringa ale ja jeżdżę właśnie touringiem z takim silnikiem jak Twoj i również mam zamontowany gaz jednak nie zauważyłem żadnej różnicy po tym "zabiegu" nawet po zatankowaniu do pełna, butlę mam 70 litrów i wchodzą mi 54 litry więc jest to jakieśdodatkowe obciążenie, może po prostu masz już cosik do wymiany w zawieszce z tyłu także proponuję to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana zawieszenie jest OK. Tak bynajmiej mi powiedzieli. A tez mam zbiornik 60 L. a gdzie mam swoj w zapasie czy normalnie w bagażniku?

 

Gdyby bylo OK to by nie siadlo po wlozeniu 60 kg.

Ja tez mialem 520i '97 i po wstawieniu butli 70 l w wneke kola, tyl bardzo nieznacznie siadl, co bylo tylko widoczne gdy butla byla pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skrzypią zapewne tuleje wahliwe. znana przypadłośc tego zawieszenia i nie z powodu gazu w aucie bo i bez tego zapewne by też skrzypiały. Zwyczajnie czas juz na nie.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kolego ja mam gaz zamontowany zamiast koła zapasowego jakoś tak najwygodniej chyba (wlew pod klapką koło wlewu paliwa nie szpeci zderzaka chociaż). jeżeli chodzi o skrzypienie to miałem podobnie jakoś jak jechałem po nierównościach to czułem jakby całe auto skrzypiało do wymiany poszły łączniki stabilizatora przód i tył,gumy stabiizatora przód, wszystkie tuleje wahaczy przód plus jeden kompletny, oraz wszystkie tuleje tylnej belki jest lepiej a nawet bardzo dobrze chociaż dalej słyszę jakieś delikatne skrzypienie ale może już przewrażliwiony jestem.

raz jeszcze proponuje sprawdzenie zawieszki na dobrym "trzepaku" i nie wiem jak w sedanie bo macie inaczej rozwiązaną tylnią belkę ale dobrze jest pobujaćautem na boki jak diagnosta jest w kanale wtedy lepiej widać co i jak.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.