Skocz do zawartości

Kontrolka ABS e32


mmaciejkk

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęła mi się świecić kontrolka od ABS. Ponadto po przekręcenia kluczyka na zapłon, bez uruchomienia silnika, załączała się pompa hamulcowa. Oczywiście jak silnik był włączony było to samo. Pomyślałem, że pewnie siadł sterownik ABSu. Odłączyłem sterownik i kontrolka zgasła. Przejechałem jakieś 30 km i nagle zaświeciła się kontrolka. Teraz sytuacja wygląda tak, że odpalam auto i wszystko jest ok. Ruszę, albo trochę przejadę i kontrolka świeci. Nieraz świeci się od razu po odpaleniu. Co jest grane??????????? Przecież bez sterownika ABS nie powinien się świecić chyba??????????????????

Czy ktoś już miał taką niespodziankę???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozpinaj wtyczki od czujnikow uzyj wd40 na polaczenia, mialem taka akcje w 5er zle docisnieta wtyczka na polaczeniu i woda robila za przewodnik. Moze pomoze :) pozdr.

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz sterownik i od razu świeci, ponieważ sterownik ją wyłącza, a nie włącza, taka jest zasada. Zauważ, że włącza Ci się na chwilę po przekręceniu kluczyka. Jeżeli miałeś takie problemy z załączającą się pompą, to jest to uszkodzenie sterownika lub przekaźników w pompie, są pod tą plastikową pokrywką. Raczej nie licz na uszkodzone czujniki, możesz je pomierzyć z poziomu gniazda komputera ABS. Do zabawy potrzebujesz schematy z manuala bentleya e32, do ściągnięcia, po angielsku.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttrol - skoro sterownik rozłącza kontrolkę, to dlaczego się świeci jak sterownik nie jest podpięty, bo tak właśnie teraz jeżdżę?????? Jeden przekaźnik rozebrałem i wydaje się ok, ale jest jeszcze jeden, którego nie sprawdziłem. Ale spoko to co piszesz myślę, że jest prawdopodobne, lecz jak na razie brak czasu na naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.