Skocz do zawartości

Pukanie na dołkach


Bliss

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wyrególowałem bolec od zamka z 5 razy go przestawiałem i jak juz mi się odechciało walczyć skręciłem na oko tak aby szczeliny były równe i zadziałało :) nie wiem na ile ale działa cisza.. teraz został mi problem z trzeszczącymi sprężynami z tyłu.

Kto napiszre dlaczego skrzypią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

heh - właśnie tak czytam ten temat i kiedyś w mercedesie miałem bardzo podobne zjawisko - i to nie były uszczelki a jednak zamek i lekka korekta położenia bolca zamkowego sprawę rozwiązała - tak jak pisze kolega wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , generlanie uszczelki sie uspokoily narazie . Slychac je bardzo slabo nawet przy jezdzie przez krakowski sajgon.

Pytanie moje brzmi ... co z plastikami w bagazniku ??? Co tam tak trzeszczy cholernie ? Co wyjac co przesmarowac co zlozyc od nowa . wczoraj jezdzilem Astra kombi , bylem ogladac dla znajomego i co mnie zdziwilo... Halas z zew wiekszy ale stukow w baganizku BRAK :shock: :shock: :shock: . Otworzylem ten bagaznik sprawdzilem i rzeczywiscie te plasiki tam nie zegocza a w E91 jak na zesranie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyjac co przesmarowac co zlozyc od nowa . wczoraj jezdzilem Astra kombi , bylem ogladac dla znajomego i co mnie zdziwilo... Halas z zew wiekszy ale stukow w baganizku BRAK :shock: :shock: :shock: . Otworzylem ten bagaznik sprawdzilem i rzeczywiscie te plasiki tam nie zegocza a w E91 jak na zesranie :duh:

Też chciałbym to wiedzieć...

Znajdzie się chętny który chce zarobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupilem najtanszy silikon do uszczelek (probowalem i drogich i srednich) i poprostu je dobrze spryskalem . Nie ucichly zupelnie ale jest ciszej duzo. Teraz musze sprawdzic bo dociagnolem sobie zawiasy i drzwi sie teraz pieknie domykaja rowno jak trzeba , wiec sie okaze czy to tez pomoglo.

Generalnie najbardziej mnie wkurza bagaznik obecnie - CO ZNIM ZROBIC ? Bo plan mam taki zeby to rozebrac i podkleic na piance tasma dwustronna wszystkie laczenia zeby to wpizdu zamilklo bo gra gorzej niz w Astrze III kombi ktora ostatnio ogladalem dla znajomego ...malo tego bagaznik w Astrze jest lepiej wykonczony :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bagażnika: zacznij od ściągnięcia tablicy wraz z ramką, jest duża szansa, że tam leży wada...jazda próbna powie Ci czy to nie to...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bagażnika: zacznij od ściągnięcia tablicy wraz z ramką, jest duża szansa, że tam leży wada...jazda próbna powie Ci czy to nie to...pozdr.

hmm cenna uwaga. Generalnie jak zamykam bagaznik to ona halasuje wiec mozliwe. Tyle ze wydaje mi sie ze graja te cholerne plastiki.

Acha chyba pozbylem sie problemu tych uszczelek , przynajmniej narazie. Poregulowalem i docisnolem na zawiasach drzwi teraz lepiej siedza i zrobilo sie cholernie cicho :D Zobaczymy na jak dlugo mam nadzieje ze na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podkładka pod tablicą.... nawet jak sie dotyka tych plastików w bagażniku to one trzeszczą więc chyba własnie taśma piankowa rozbieranie, wymiana spinek i myślę jeszcze nad wklejaniem spinek w plastiki na klej montażowy bo tutaj też mogą dostawać luz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

... a potem przyjedzie kupiec i będzie gadanie .... U mnie też graja, trzeszczą, a jak jadę wolno i auto się kołysze to czasami są dzwięki jak by cała karoseria się gniotła razem z plastikami no ale cóż ich jakoś jest naprawdę fatalna w tym modelu. Najlepiej costawić i jeździć w zatyczkach do uszu algo z głośną muzyką. To moje chyba ostatnie kombi BMW, no chyba że E61 wpadnie albo F11 :8)

 

A z ciekawości jak zawiasy dociągałeś?? bo u mnie orzy zamykaniu drzwi pasazera czasami potrafią odbic... ruszałeś tylko tym bolcem co jest na śrubkach na karoserii czy coś jeszcze ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tym zaczepem co jest w nadwoziu . Popuscic srubke lekko popukac mloteczkiem wyregulowac. Reguluja sie do 0.5 cm . Jak Ci sie drzwi nie domykaja tzn ze masz dociagniete mocniej hmm. U mnie teraz sie gorzej domykaja ale jest inny dzwiek i jakby ciszej wsrodku :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie odnalazłem sposób na ciszę w samochodzie!!!! Im dłużej kombinowałem ze smarami wszystkimi jakie są na rynku tym gorszy był tego efekt, byłem tak zdesperowany że każdy zakamarek gdzie przylega uszczelka było idealnie nasmarowane efekt był taki że przez 10 min puki jeszcze od sylikonu było aż mokro było znośnie cicho ale na drugi dzień z podwójną mocą problem się nasilał. Aż w końcu pomyślałem że muszę coś zrobić żeby uszczelki nie miały poślizgu tylko przyległy do siebie...

Kupiłem w OBI Rozpuszczalnik Ekstrakcyjny ( jest delikatny dla uszczelek ) i 2 godziny czyściłem tym rozpuszczalnikiem uszczelki z tego smaru, silikonu.. i to był strzał w dziesiątkę !!!! :shock: Cisza jak w grobie, żadne ale to żadne trzeszczenie!!! wszystko umilkło już 5 dzień jeżdżę z wyciszonym radiem i nie mogę się nadziwić.

Przez te trzeszczące uszczelki kupiłem nawet doposażenie ALPINE żeby zagłuszało dobrze :8).

Życzę żeby i wam pomogło.! pozdrawiam.. aha i nie obraził bym się jak by ktoś podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
rozpuszalnik tak samo jak spirytus i wazelina,silikon,krem niwea ,olej silikonowy działaja krótko mam trwałe rozwiazanie problemu zainteresowanych z wawy i okolic zapraszam na pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorik pisz o co kaman ?.

Ja ostatnio wyczyscilem spirytusem i efekt byl zaden ... :D , silikony pomagaja na chwile , kremy rowniez - wkurwi_ajace to jest na maxa psuje mi radosc z tego samochodu . :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gorik pisz o co kaman ?.

Ja ostatnio wyczyscilem spirytusem i efekt byl zaden ... :D , silikony pomagaja na chwile , kremy rowniez - [bAD] to jest na maxa psuje mi radosc z tego samochodu . :mad2:

mi tez psuło i walczyłem z tym rok rozwiazaniem problemu jest specjalna tasma jednak nie o sama tasme chodzi a o sposób jej naklejenia kazdy model bmw ma inaczej wyprofilowane wneki na razie przerobione na e39 i e60 ale problem dotyczy wielu modeli generalnie nie wszedzie tam gdzie jest meszek na uszelkach jest skrzypienie i podstawa to zmyc spirytusem wszystko co sie wtarło w te uszczelki z meszkiem tak dla scisłosci w aso ta tasma kosztuje 770zł rolka lub jest niesprzedawalna

Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz czyli dobrze ktos pisal o tasmie , tyle ze jak to bedzie z taka tasma wygladac :duh: :duh: jak KUPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jest to do zrobienia elegancko i tasmy przy zamknietych drzwiach nie widac a przy otwartych wyglada to estetycznie potrzebna jest opalarka z opcja 50stopni mi ta robota na dwie strony zajmuje 1-1,5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to do zrobienia elegancko i tasmy przy zamknietych drzwiach nie widac a przy otwartych wyglada to estetycznie potrzebna jest opalarka z opcja 50stopni mi ta robota na dwie strony zajmuje 1-1,5h

kleisz wszystkie uszczelki ? Dobrze by bylo wiedziec ktore podkleic . Rozumiem ze te z tym filcem obowiazkowo ??? , czyli gorne ranty drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyklejasz tylko wneke w nadwoziu uszczelek nie dotykasz

:roll: a to ciekawe... mozesz dac jakies pogladowe foto ? Jesli nie ruszasz uszczelek czy to znaczy ze to nie uszczelki graja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleisz taśmę na wnęki drzwi czyli na blachę. Uszczelki nie mają styku z blachą tylko z tą taśmą. O to chyba chodzi?

no tak , tyle ze wszedzie walkuja temat filcowej uszczelki ... czyli co listwe ta do ktorej dolega ta uszczelka tez masz okleic :roll:

w e46 kazdy pisze ze problemem stekajacych uszczelek jest ta meszkowato-filcowato obsrana uszczelka :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wyklejasz tylko wneke w nadwoziu uszczelek nie dotykasz

:roll: a to ciekawe... mozesz dac jakies pogladowe foto ? Jesli nie ruszasz uszczelek czy to znaczy ze to nie uszczelki graja ?

nie mam na razie foto jak bede robił jakąs e91 to porobie fotki z e39 ani e60 fotki nic ci nie pomoga bo maja inaczej wyprofilowane wneki uszczelka z meszkiem na styku z wneka powoduje skrzypienie gdyz nadwozie pracuje dlatego nie słychac ich przy otwartych drzwiach lub szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na razie foto jak bede robił jakąs e91 to porobie fotki z e39 ani e60 fotki nic ci nie pomoga bo maja inaczej wyprofilowane wneki uszczelka

no to oczywista sprawa , trzeba sprawdizc jak dolegaja i te miejsca okleic :wink:

Poczekam az ktos to wyprobuje. jest przezroczysta ta tasma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.