Skocz do zawartości

Pukanie na dołkach


Bliss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

nie mam na razie foto jak bede robił jakąs e91 to porobie fotki z e39 ani e60 fotki nic ci nie pomoga bo maja inaczej wyprofilowane wneki uszczelka

no to oczywista sprawa , trzeba sprawdizc jak dolegaja i te miejsca okleic :wink:

Poczekam az ktos to wyprobuje. jest przezroczysta ta tasma ?

ta tasma jest srednio przezroczysta wpadajaca w kolor kakaowy i im jasniejszy kolor samochodu tym lepiej wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Kleisz taśmę na wnęki drzwi czyli na blachę. Uszczelki nie mają styku z blachą tylko z tą taśmą. O to chyba chodzi?

w twoim przypadku na blache ale e91 ma troche inaczej wykonczoną wnęke i akurat twój kolor idealnie pokrywa sie z kolorem tasmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarnym to bedzie zaj_ebis_cie wygaldac :norty: :duh: :duh: ... porazka , no nic trzeba bedzei poprawic fabryke. Jak ktos u siebie E9x sie tego podejmie to niech opisze wrazenia sluchowe :wink: . Narazie z przykroscia stwierdzam ze tym "malym" incydentem BMW spieprzylo kilka modeli jesli chodzi o wygluszenie wnetrza. Moze niemiaszki na to uwagi nie zwracaja bo jak sie jedzie po stole 140 -180 to nic nie slychac ale jak sie jezdzi po polskich drogach to slychac to nagminnie ...

 

Ciekawostka :

mi ostatnio podklejali miejsca styku uszczelek z karoserią taka taśmą teflonową ..

ale dalej to samo :hyhy: :wstyd: do niedawna funkcjonowała teza że to się dzieje przez te silikonowe dodatki do szamponów i dlatego skrzypi , jednak ta teza upadła i w E87 inżynierki w monachium myślą co tu zrobić z tym fantem

 

 

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

 

tak sie zastanawiam jeszcze czy to nie jest wina zamku w drzwiach ...

u mnie jest ciekawy motyw bo tylko jedne drzwi wogole nie skrzypia i nie byly niczym smarowane ... za to wiem ze byly malowane (jako jedyny element w samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie zawsze po myciu auta jest cisza, jak pada deszcz też jest cisza.

 

Czyli tak:

Jeżdżę kiedy pada,

jak nie pada auto stoi :lol: hehe

 

Irytujące jest to cholernie. :mad2:

w kazdym bmw z tym problemem jak pada albo po umyciu przez chwile jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zabiegu z rozpuszczalnikiem pełen sukces 10 dni ! :) dzisiaj cały dzień pada wiec można mieć wątpliwości że to przez deszcz.

Tak jak pisałem wcześniej wiadomo że nadwozie pracuje więc należy sprawić to żeby uszczelki albo przylegały do siebie albo miały taki poślizg bezdzwięczny.

 

Wszystkie te natłuszczacze jak sprawdzimy w palcach pocierając to są w dotyku minimalnie stawiające opór, nie dają poślizgu.

 

Ja z całej buteleczki taka zielona nie pamiętam 400ml to nic mi z niej nie zostało. Wcierałem to małymi szmatkami papierowe ręczniki odpadają bo się rwą.

Tych szmatek dużo sobie przygotujcie bo będą się mocno brudzić. Zwróćcie uwagę czy u was jak otworzycie szybe na 1 cm to jest mniej skrzypienia.

Bardzo dokładnie wyczyście tą szczelinę do okoła gdzie wsuwa się szyba!!!

Jedno przeciągniecie szmatką to za mało trzeba często moczyc szmatki bo to ten rozpuszczalnik momentalnie odparowuje!!

Ja pominąłem temat tych plastikowych listew między przednimi drzwiami a tylnymi słupek ten. bo nie umiałem go zdemontować ale widziałęm jak go naciskałęm to również skrzypi.

A najlepiej było by zdemontować te uszczelki i wyczyscić na kolanach dokładniej bo ten silikon wszędzie włazi.

Czysciłęm również ten meszek na górze drzwi, wszystko szmatkami najlepiej białymi bo widać na nich brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy na jak dlugo to wytrzyma. U mnie dala o sobie znac panorama wczoraj bo sie nia bawilem i zaczela skrzypiec su_cz :D / Generalnie teraz jestem na etapie odtluszczania tych zasranych uszczelek. u mnie dra sie 3 drzwi ...kierowcy milczy jak grob , nie dotykam go niczym zeby nie spierd...

Wczoraj jezdzielm Astra 3 i troche mi wstyd za BMW :duh: Wprawdzie pozycja za kierownica i prowadzenie to zupelnie inna bajka i poczucie w samochodzie ale ...dzwieki ..tu niestety OPEL bije na glowe dostarczyciela uszczelek do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobaczymy na jak dlugo to wytrzyma. U mnie dala o sobie znac panorama wczoraj bo sie nia bawilem i zaczela skrzypiec su_cz :D / Generalnie teraz jestem na etapie odtluszczania tych zasranych uszczelek. u mnie dra sie 3 drzwi ...kierowcy milczy jak grob , nie dotykam go niczym zeby nie spierd...

Wczoraj jezdzielm Astra 3 i troche mi wstyd za BMW :duh: Wprawdzie pozycja za kierownica i prowadzenie to zupelnie inna bajka i poczucie w samochodzie ale ...dzwieki ..tu niestety OPEL bije na glowe dostarczyciela uszczelek do BMW.

a teraz porównaj wyciszenie w astrze i w bmw astra ma pojedynczą uszczelke od srodka bmw podwójne i jest to najlepsza opcja na wyciszenie szumów audi tez ma podwójne ale zamiast tej listwy metalowej jest tworzywo z dodatkiem teflonu i nie o uszczelki chodzi a o sposób ich przylegania uszczelki z meszkiem stosuje wielu producentów jesli chodzi o szumy powietrza przy np.140km/h miedzy astra3 a bmw3 jest spora róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobaczymy na jak dlugo to wytrzyma. U mnie dala o sobie znac panorama wczoraj bo sie nia bawilem i zaczela skrzypiec su_cz :D / Generalnie teraz jestem na etapie odtluszczania tych zasranych uszczelek. u mnie dra sie 3 drzwi ...kierowcy milczy jak grob , nie dotykam go niczym zeby nie spierd...

Wczoraj jezdzielm Astra 3 i troche mi wstyd za BMW :duh: Wprawdzie pozycja za kierownica i prowadzenie to zupelnie inna bajka i poczucie w samochodzie ale ...dzwieki ..tu niestety OPEL bije na glowe dostarczyciela uszczelek do BMW.

 

Mam jedną Astrę 3 na sprzedaż....może się zamienimy na Twoje e91? :) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie jasne ze ASTRA jest gorzej wygluszona ale chodzilo mi o trzeszczace wnetrze podczas pokonywanai nierownosci... Z bagaznika np. mimo kombi nic nie slychac w E91 slychac, nawet rolety w Astrze neislychac z czym walczylem zarowno w A4 jak i bmw :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiecie co u mnie było przyczyną??????? Męczyłem się z tym prawie cały rok, aż w końcu znalazłem winowajcę....okazało się, że śruba mocująca lewy błotnik lekko puściła i błotnik przy prędkościach >110-120km/h wpadał w lekkie drgania i uderzał o "fartuch"....Na próbę podłożyłem między błotnik a "fartuch" kawałek miękkiej taśmy dwustronnej i grobowa cisza, nawet przy 250km/h :mrgreen: Tylko, że u mnie zaczynało się przy ww. prędkościach, a u Was "puka na dołkach", ale nie zaszkodzi sprawdzić.

 

Zaznaczam, że aby dojść do sedna, rozbebeszyłem drzwi, lusterko, słupek, smarowałem uszczelki wszystkim, regulowałem drzwi na wszystkie sposoby...ta bzdura spędzała mi sen z powiek, bo uważam, że w aucie tej klasy taki "babol" jest niedopuszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnei blotnik napewno odpada . obstawiam cos ztymi drzwiami ewentualnie panorame (ale watpie bo wsumie czy jest otwarta czy zamknieta jest podobnie :D :D czyli beznadziejnie :duh: ).

Jak sobie z tym poradze napewno napisze bo tak naprawde przyczyn moze byc wiele.Wiekszosc obstawia filcowa uszczelke a ja smarowalem i nic to daje . Co do slabego snu przez te dzwieki mam podobnie , ale juz powoli sie przyzwyczajam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio nie wiedziec czemu wszytko ucichlo... :shock: narazie 1szy dzien , juz nie wiem zczym to ma zwiazek .

Przy okazji pobytu w MCars zapytalem kolesia oco chodzi ztymi uszczelkami , powiedzial trzeba smarowac Silikonem . Pytam czy to wymieniono i jest juz lepiej teraz, powiedzial ze z wiekiem w kazdym aucie tak jest :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :mad2: :mad2: Brawo za kompetencje... Nie wiem czym ten Pan jezdzil wczesniej ale to raczej musialobyc BMW :wink: .

 

p.s. F11 w Mpakiecie biale z czarnym dachem WYGLADA PRZEKOZACKO... Wogole ten przod w Mpakiecie powala . Auto jest sliczne !! . Wykonczenie w srodku miazga... tylko te drzwi sie tak zamykaja troche kulawo :| . Ale jesli chodzi o wnetrze to wkoncu Beta nie musi sie wstydzic przed konkurencja !.

Bo jednak A6 do tej pory wygladalo troche ciekawiej i przyjemniej w srodku , ateraz ... A6 nie ma czego szukac :cool2: :cool2:

Szkoda ze ogladana wersja kosztowala zaledwie 360tys :wink:

 

p.s2 jakby mi na gwarancji w takim F11 za 360tys zatrzeszczala uszczelka to bym im oddal to auto z marszu :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie ostatnio nie wiedziec czemu wszytko ucichlo... :shock: narazie 1szy dzien , juz nie wiem zczym to ma zwiazek .

Przy okazji pobytu w MCars zapytalem kolesia oco chodzi ztymi uszczelkami , powiedzial trzeba smarowac Silikonem . Pytam czy to wymieniono i jest juz lepiej teraz, powiedzial ze z wiekiem w kazdym aucie tak jest :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :mad2: :mad2: Brawo za kompetencje... Nie wiem czym ten Pan jezdzil wczesniej ale to raczej musialobyc BMW :wink: .

 

p.s. F11 w Mpakiecie biale z czarnym dachem WYGLADA PRZEKOZACKO... Wogole ten przod w Mpakiecie powala . Auto jest sliczne !! . Wykonczenie w srodku miazga... tylko te drzwi sie tak zamykaja troche kulawo :| . Ale jesli chodzi o wnetrze to wkoncu Beta nie musi sie wstydzic przed konkurencja !.

Bo jednak A6 do tej pory wygladalo troche ciekawiej i przyjemniej w srodku , ateraz ... A6 nie ma czego szukac :cool2: :cool2:

Szkoda ze ogladana wersja kosztowala zaledwie 360tys :wink:

 

p.s2 jakby mi na gwarancji w takim F11 za 360tys zatrzeszczala uszczelka to bym im oddal to auto z marszu :D :D :D

ucichło bo był ulewny i wilgotny tydzien znam temat od podszewki jak ci znowu dadza znac o sobie to polej je woda na potwierdzenie moich słow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale jak padalo to graly :D , przestalo padac nadal graly ... po kolejnym dniu przestaly .

:wink:

jak jedziesz i pada to nie ucichna bo nie naciagna wody tylko jak auto stoi na dzeszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak padalo to graly :D , przestalo padac nadal graly ... po kolejnym dniu przestaly .

:wink:

jak jedziesz i pada to nie ucichna bo nie naciagna wody tylko jak auto stoi na dzeszczu

napewno masz racje, nasiakly woda + wilgoc i sie uspokoily ... ale modle sie po cichu zeby ten dzwiek nie wrocil :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja sobie dociągnąłem mocniej drzwi na zamku i teraz troszkę się trudniej domykaja i czasami odskakują ale w aucie nie dość że uszczelki nie hałasują to jakoś tak troszkę ciszej sie jakby zrobiło :8)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz model 2008 , te uszczelki ciagle wymieniali . Patrzylem na uszczelki z 2006 grudzien i sa deczko inne niz u mnie . Drzwi tez dociagalem , sa juz tak ze jak je bardziej dociagne to bedzie to wygladac beznadziejnie bo sie zapadna do auta :D

p.s. uszczelka Ci sie z czasem wyrobi i zaczna sie zamykac normalnie .

Ze jest ciszej to oczywiste bo mniejszy przeplyw powietrza (robi sie bardziej szczelna kabina, moze mocniej parowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...przerabial ktos temat montazu uszczelek po lifcie ??? pytam bo koszt znosny a moze przestalo by sie przestalo to gowno tluc ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.