Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Garys

 

Ten pierwszy, z m pakietem, jest jakiś dziwny. Po pierwsze, zderzaki m pakietowe na 99,9% dokładane, z fabryki raczej taki nie wyszedł. Wnętrze jest zupełnie "zwykłe". Poza tym na masce nie ma znaczka ani nawet miejsca na znaczek, czyli było tam szpachlowane, malowane, a najpewniej też po prostu bite. Brakuje też spryskiwaczy do ksenonów, chociaż ksenony raczej są fabryczne. Ogólnie mało zdjęć i niewiele widać, ale już to co widać wskazuje na jakieś przygody. Na co wskazuje też cena.

 

Ten drugi nie ma chyba jakichś większych niespodzianek wynikających ze zdjęć. Kierownica wygląda mi na wytartą, ale może tylko światło tak pada. Poduszka powietrzna jest przedliftowa - moim zdaniem wskazuje to na jej wymianę, ale ktoś mi mówił, że widział polifty ze starą poduszką. Nie wiem dokładnie jak jest, w każdym razie ostrożność wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie w czteroramiennych kierownicach były montowane takie:

 

http://img.photobucket.com/albums/v494/ldhenrard/IMG_3308.jpg

 

Większość egzemplarzy na allegro w niskim przedziale cenowym ma stare, a w wyższym nowe. Może to mieć związek z tym, że przedliftowe są dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką kierownicę mam w przedlifcie, ale widywałem takie w młodszych rocznikach, nie wiem tylko czy to wyposażenie fabryczne czy drobny podzwonowy tuning :mrgreen:
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorik79

 

Jesteś pierwszą osobą, która podała konkretną datę, bo parę razy już były rozmowy o poduszkach na forum i nie przypominam sobie, żebyśmy doszli do jakiegoś wspólnego stanowiska ;) Zatem dzięki, jeśli to jest pewna informacja, to wiele wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry w bardzo ładnym stanie z boczkami kosztują ok 2tys zł jeśli elektryczne to jeszcze więcej.

Jeszcze masz zwykłe siedzenia, z boczkami z wysuwanym podudziem, łamane, czyli im lepsze i w lepszym stanie i bardziej doposażone mogą siegnąć nawet 5tys zł (mówię o bdb stanie)

 

Zresztą możesz sprawdzić na allegro. Można kupić za 1,5tys ceny są tak różne jak ceny samochodów.

 

Wymiana jest banalna. Gorzej jak będziesz miał manualną regulację, a kupisz elektryczne. albo nie będzie podgrzewania i kupisz z podgrzewaniem- wtedy trzeba albo przerabiać elektrykę, albo ją doprowadzisz jak kupisz golasa bez żadnych elektrycznych dodatków.

 

 

Sama wymiana jest banalna. 4 śruby+ linka pod siedzeniem i wymiana boczków. Każdy sobie poradzi.

 

Ja wymieniłem zwykłe welury na też szmaciaki ale sportsize i jestem bardzo zadowolony. Wygodne, podgrzewane, i nie ma problemu w zimę i lato, a nie mam garażu i skóra była by dla mnie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

MaciekV8 miał skóry w dobrych cenach. Mi proponował, ale na razie kasowo u mnie nie rewelacyjnie i odpuściłem zmianę foteli.

To zależy co kto lubi. Mi osobiście welur nie przeszkadza. Z drugiej strony skóra to skóra :wink:

Dziś zrobiłem SPA temu większemu (jak na razie do połowy :mrgreen: ) i się zdziwiłem jak mi się kolor foteli zmienił, na wykładzinie podłogowej i innych rzeczach też :mrgreen:

Jakoś tak wyblakły :wink:

DSC_0673.jpg

No ale po takim praniu to nic dziwnego :wink:

Pranie%2520tapicerki%2520Jeep.9.jpg

Potem po wysuszeniu montaż wszystkiego, szmatka, krem do skóry i jazda.

DSC_0676.jpg

Ja pier.dole ile to roboty i browarów :mrgreen: .

Więc kolego zastanów się dobrze czy skóra aż tak bardzo jest Ci potrzebna.

No fakt dziewczyny inaczej się patrzą-szczególnie na beżową :norty: :wink:

PS. Podczas prania, czyszczenia i rozbierania ( :norty: ) skaleczyłem się w nadgarstek, kciuka, małego palca lewej ręki, i co najgorsze palec wskazujący prawej ręki :norty: :mrgreen:

A i jeszcze pierd......zielnąłem :mrgreen: się w nogę o hak podczas prania bagażnika.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi cenami, za 1000 zł można kupić już naprawdę bardzo ładny komplet skóry, może nie idealny, ale na pewno dobry. A jak się poszuka, to nawet znacznie taniej. Oczywiście nie będą to komforty z perforowaną skórą, ale zależy co komu potrzeba. Wymiana jest banalna, zajęła mi godzinę robiąc intuicyjnie bez żadnej instrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-530-C29243623.html

 

czy to mozliwe by miala 180 tys. przebiegu?

z przodu xenony sa oryginalne?

 

do tych 180 tys dodaj tak ze 200 jeszcze :mrgreen:

 

 

wlasnie tego obawiam sie

tamten sobie odpuszcze

 

A czego Ty sie spodziewasz :?: Ze bedzie 200tys km przebiegu i to nie bedzie nic kombinowane? :mrgreen: to sa juz okazy praktycznie nie wystepujace, tak samo jak "nie bite" :mad2: Ja bym sie obawial poprzedniego wlasciciela jak juz a nie przebiegu :mrgreen: Przebiegiem nie jezdzisz, tylko tym co fizycznie dostajesz... I nie sugeruj sie zawsze wizualna ocena ( w sensie lampy czy jakis zderzak), jak sie tylko takie detale nie zgadzaja to moze byc jeszcze ok. Tylko to trzeba obejrzec i sie przejechac. A pojedziesz kupisz "oryginal" czy inna "igielke" i sie mozesz zdrowo nadziac na ulepa jakiegos.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej aukcji? http://otomoto.pl/bmw-525-m-pakiet-model-2001-C29894640.html Na miejscu, więc nic oprócz czasu nie stracę udając się na oględziny. Na co zwrócić uwagę, o co spytać? Wydaje mi się, że taka cena jak na 270 tys przebiegu to dobra oferta. Nie jest to przynajmniej "igła nic nie stuka nic nie puka" za 13 tys z 190 tys przebiegu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie przycisk na drewnie miedzy nawigacja a kierownica.

nie jest chyba seryjny. Mozna spodziewac sie tuningu?

 

Co do przycisku to słabo widać na zdjęciach co to konkretnie jest, rozbierałem te nakładki z "drewna" :mrgreen: i nie kojarzę, żeby tam było miejsce na cokolwiek, ale nic przycisk :) zwróć uwagę na pięknie wymyty silnik :mrgreen:

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać, to może być element otuliny, ale dziwne jest, że kielichy amortyzatorów są prawie białe, a auto srebrne :) albo tak dziwnie światło padało :)
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.