Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W mieście w 25l gazu się zmieścisz. Oczywiście nie licz na 10 jak nie którzy pisali :mrgreen:

Co do spalania to zaprezentuję z innego forum dwie wypowiedzi właścicieli aut o wadze 2 ton-które ma opor powietrza niczym pałac kultury tyle, że silnik diesla.

U mnie miasto z chipem 9,5 l/100.

W trasie rekord nadal 5,4 l/100 - ale zarówno z chipem jak i bez chipa tyle samo :shock:

Wszystko z EVICa.

 

PS. Chciałem zakładać HHO, ale już chyba więcej (tzn. mniej :D ) nie wyciągnę...

Ja też się pochwalę moim wyczynem.

 

Wczoraj zrobiłem trasę 840 km po naszym pięknym kraju Wrocław - Radom miasto - Wrocław i moje spalanie to pełny bak oraz według kompa 6,8 l. Dodam tylko, że jechałem spokojnie bez szaleństw 1/3 na tempomacie ustawionym na 100 km/h.

Pozdro

SAJENS :rock:

I jak tu się nie wkur.wić czytając takie bzdury :8)

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

faktycznie bzdety ludzie piszą...

Miałem ostatnio przyjemność poruszać się 2 tonową audi allroad w silniku 4,2...V8

fajne auto, 2 miesiące je miałem...i sprzedałem bo spalanie mnie dołowało.

ok 22-24 l w mieście niedużym bez większych korków.

trasa 12-14 jadąc pomiędzy 110-130...

mniej nie weźmie, nie ma opcji,

Chyba że manual, i jazda mega emerycka...

 

Teraz mam znowu ukochaną E39 w dieslu z chipem i jestem na maxa zadowolony...

nie jest dużo głośniejsza, a spalanie to normalnie masakra w M57... aż ciężko uwierzyc.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak widać jestem nowy i chciałbym zostać fanem bmw - zobaczymy czy los pozwoli.

 

W czerwcu-lipcu chce kupić sobie nowe auto, dobrze wyposażone, przestronne kombi (słowo klucz) które da tez trochę radość z jazdy. Założenia są proste:

 

- Mam do wydania 17 000+ złociszy

- Chcę auto po 2000 roku

- W wyposażeniu chciałbym mieć tempomat, Klimę, komputer, w miarę pełna elektrykę, reszta bajerów opcjonalnie

- W miarę racjonalne spalanie (racjonalne mam na myśli ja wiem, do 11-12l w mieście)

 

Gdzieś na portalach ogłoszeniowych przewinęły mi się BMW E39 - stwierdziłem, czemu by nie spróbować. Zainteresowałem się modelami 525D i 530D (raczej automat) - zawsze chciałem mieć BMW.

 

I tu moje pytanie, czy za taką kwotę uda mi się znaleźć jakiś możliwy model, czy lepiej dać sobie siana i w ogóle nie zabierać się za szukanie? Oczywiście jestem jak najbardziej świadomy wieku auta i nie spodziewam się cudów - wiem że będzie trzeba przy nim to i owo porobić - aczkolwiek nie chciałbym być zmuszony sprzedawać nerek lub mieszkania : ). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podłączam się pod pytanie z tym że :

 

-chcę sedan

-do wydania 20-25 k

 

Ze wszystkich marek i modeli biorę pod uwagę dwa auta właśnie BMW e39 oraz Volvo s60

Jak sądzicie w tej cenie co będzie bardziej sensowne tak by nie utonąć w kosztach serwisowania?

Zależy mi bardziej na bezawaryjności niż na osiągach.

 

Volvo uwielbiam za te coś , natomiast BMW kojarzy mi się z niemiecką solidnością - twarde wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem: 523 iA Touring z 2000r. i polecam

Teraz mam 530 dA Touring z 2002r. i także polecam

Ważne żeby znaleźć bezwypadkowy dobry egzemplarz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak widać jestem nowy i chciałbym zostać fanem bmw - zobaczymy czy los pozwoli.

 

W czerwcu-lipcu chce kupić sobie nowe auto, dobrze wyposażone, przestronne kombi (słowo klucz) które da tez trochę radość z jazdy. Założenia są proste:

 

- Mam do wydania 17 000+ złociszy

- Chcę auto po 2000 roku

- W wyposażeniu chciałbym mieć tempomat, Klimę, komputer, w miarę pełna elektrykę, reszta bajerów opcjonalnie

- W miarę racjonalne spalanie (racjonalne mam na myśli ja wiem, do 11-12l w mieście)

 

Gdzieś na portalach ogłoszeniowych przewinęły mi się BMW E39 - stwierdziłem, czemu by nie spróbować. Zainteresowałem się modelami 525D i 530D (raczej automat) - zawsze chciałem mieć BMW.

 

I tu moje pytanie, czy za taką kwotę uda mi się znaleźć jakiś możliwy model, czy lepiej dać sobie siana i w ogóle nie zabierać się za szukanie? Oczywiście jestem jak najbardziej świadomy wieku auta i nie spodziewam się cudów - wiem że będzie trzeba przy nim to i owo porobić - aczkolwiek nie chciałbym być zmuszony sprzedawać nerek lub mieszkania : ). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ja też podłączam się pod pytanie z tym że :

 

-chcę sedan

-do wydania 20-25 k

 

Ze wszystkich marek i modeli biorę pod uwagę dwa auta właśnie BMW e39 oraz Volvo s60

Jak sądzicie w tej cenie co będzie bardziej sensowne tak by nie utonąć w kosztach serwisowania?

Zależy mi bardziej na bezawaryjności niż na osiągach.

 

Volvo uwielbiam za te coś , natomiast BMW kojarzy mi się z niemiecką solidnością - twarde wykończenia.

 

Właśnie jestem po zakupie e39 520i 2002r auto po opłatach kosztowało mnie 21 tys. szukałem niecałe pół roku i według tego co widziałem 17 koła to taka dolna granica cenowa dla tego modelu po 2000r .Postarajcie się nie napalić na pierwszy lepszy egzemplarz bo wrażenia z jazdy mogą zaćmić tony szpachli i będzie klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moge coś oblukać w Wawie, ale kabla do kompa jeszcze się nie dorobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proponuję w pierwszej kolejności zdobyć wyciąg z ASO (mailem można to załatwić np w Bavaria Motors) i porównać z tym co w opisie skoro pisze, że serwisowany, może sprzedaca podeśle Ci zdjęcia z książki do porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć możesz, ale dla mnie już w opisie za dużo używane słowo "idealna". Wszystko? Nie może być. Takie ideały się cenią... No ale różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest do opłat więc cena nie jest taka niska, hehe każdy jak sprzedaje to musi trochę ubarwić opis taka zaleta :) dostałem mase fotek od kolesia - wewnątrz,zewnątrz itd ale nic nie zastąpi wnikliwego badania kompem osoby która się natym zna, w aso już pisałem i w 2011 grudniu lub 2012 jak dobrze pamiętam miało przejechane 211 tyś, dokładniej nie pamiętam ale jutro jeszcze raz zadzwonie bo sprawdzałem parę vinów naraz, owy sprzedawca przy 1szej rozmowie sam zaproponował mi kogoś z kompem do sprawdzenia bym sobie z nim przyjechał i obadał auto, auto przyjechało na lawecie i temu niema tablic rejestracyjnych, troszę mi pomówił ale w ciemno nie pojade 450km tymbardziej nie mając kompa, czy bite to bym sobie poradził ale elektornikę trzeba posprawdzać itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt i w tym temacie przydałby się ktoś z inpą. Jak mi dasz na 80l paliwa to Ci sprawdzę hehe :D Żartuję oczywiście bo dla Ciebie to nie opłacalny interes tym bardziej jakby okazało się, że coś nie tak. Lecz jak ją kupisz to rób galerię na forum. Powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tylko 80l chcesz ? takich małych ilości to nie tankuję :P ogólnie powiem że słabo jest z pomocą na forach Bmw jakoś albo ja tak trafiłem, miałem audi, na forum napisałem o pomoc moment już chłopaki coś zdziałali i auto zakupiłem, teraz mam vc 1.9cdti i też z pomocą jak potrzebowałem bo błąd mi świecił w moment była pomoc ale fora Bmw to jak narazie jest brak, oprócz kolegi Szymona ale niechcę chłopaka ciągnąć pół polski na marne a przy okazji wywalić tysiaka, fotki ani rozmowa nie oddadzą reali auta, a troszkę już posprawdzałem i jest załamka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problem z pomocą. Tylko koszta. Napisałeś, że 200km w jedną stronę. Czyli w obydwie miałbym 400. Więc 20l na 100km to i tak promocja hehe. Bo średnio wychodzi 25l na 100. Zdarza się oczywiści więcej i mniej. Zależy od warunków :D Jak takich małych ilości nie tankujesz to mogę jechać cały czas z nogą w podłodze. Fajnie by było tym bardziej, że to nie ja bym tankował :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problem z pomocą. Tylko koszta. Napisałeś, że 200km w jedną stronę. Czyli w obydwie miałbym 400. Więc 20l na 100km to i tak promocja hehe. Bo średnio wychodzi 25l na 100. Zdarza się oczywiści więcej i mniej. Zależy od warunków :D Jak takich małych ilości nie tankujesz to mogę jechać cały czas z nogą w podłodze. Fajnie by było tym bardziej, że to nie ja bym tankował :mrgreen:

 

szkoda że niemasz lpg :) i spalanie 20l ale gazu :P dziś dostałem ofertę oględzin auta i cena mnie szokła :P 1100 zł kolega sobie zazyczył za przyjazd i zbadanie auta a ma do niego 80km :P musiałem podziękować bo w aso w wawie zapłace po zniżkach 700 zł :) i jak narazie dalej lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lpg. Dlatego napisałem promocja :D Bo średnio 25l gazu spala. To kto Ci tyle krzyknął? :mrgreen: Ja parę BMW oglądałem itd. to biorę od 200 do max 350zł. Ale to zależy od osoby. Jak zgred jakiś to od razu 350 hehe :mrgreen: I jak na razie nikt nie dzwonił z pretensjami. Jeden z e46 dzwonił i dziękował, że dobry zakład mu poleciłem, gdzie założył lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.