Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Wiedziałem że tak się skończy.

Dopiero w e39 czuję się komfortowo i osoba siedząca za mną również :mrgreen:

Ja dopiero w "czarnym"czuję się komfortowo te siedzenia to jak kanapy w domu.A jak złożę tylne siedzenia to jest też komfortowo :norty: :P :mrgreen:

Tylko poznasz jej budowę i będziesz robił :D

To dobre dla Adasia :mrgreen:

spalanie na poziomie 18-19lCo do PB to zawsze trzymam albo 30 lub więcej w zimę i na rok wychodzi ok 300zł.

Ja mam takie w swoim.Beny 300 to na 3 m-ce leję.

Jezu czlowieku przeciez po Twoich wypowiedziach nie stac Cie na taki samochod, max 15 z gazem szukasz wykreconych samochodow masakra :duh: martwisz sie o koszta itd itd a potem bedziesz plakac na tym czy innym forum gadac bmw to wydatki i szroty ze to a tamto nie dziala i jakie to bmw ble fe i sre bo seat mniej palil i mniej mnie kosztowal a wy jeszcze go tu podjudzacie. Uzbieraj min 15-20 kola na przedlift bez gazu(polifty 20-30) i zacznij wtedy szukac bo bedziesz zawiedziony i zalamany. Dobrze Ci czy innym radze. Zreszta to nie watek o wklejanie samochodow i opinie na temat konkretnego egzemplarza.

tak w ogole to jak mozna wsiadac i jezdzic tak dobitymi wnetrzami ja nie wiem az mi nie dobrze jak patrze na niektore wnetrza to jak wsiasc w chlew lub mieszkac w kamienicy nieremontowanej z odpadajacymi scianami sufitami i piecem kaflowym

A Ty co "Matka Teresa"???

Twoje posty też czytałem i szukasz i szukasz i znaleźć nie możesz bo aspiracje to się ma,ale nie wiem czy coś poza tym.

Przestań obrażać innych bo to nie miejsce na to.Wywyższasz się to pokaż co masz,takiś burżuj!

Chłopaki kupowali za 8 podremontowali i dobrze im służą.BMW to taki samochód jak każdy inny i nie trzeba pędzić od razu do ASO.

I nie radź bo co możesz wiedzieć-miałeś E39???To po **uj się wpi******.Mam swoją prawie pięć lat to mogę się wypowiedzieć.

Idź kupować swoje Xksy lub F.I według przykazania "Nie wzywaj Pana Boga swego nadaremno".

 

Jej jak ja nie cierpię chamstwa i góralskiej muzyki.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bede sie rozglądał nie za bmw lecz za seatem tyle ze nowszym leonem lub cordobą pzdr

A dlaczego nie???

Marzenia trzeba spełniać i czasmi warto pójść na przekór innym.

Tak samo jak ja.Jak ktoś mnie zapyta jaki masz silnik,odpowiadam 4,7 :D i nie słyszałem dotychczas innej odpowiedzi niż "O kur**a",a widok zazdrosnych gęb jest bezcenna.A reszta niech toczy się swoimi 1,0-1,5 a ja takich łykam na dzień dobry i mam w d***ie :cool2:

PS.Tylko Krystian nie powiedział "O kur**a" :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie mialem zamiaru obrazac ani na mysli osob juz tam mieszkajacych ktorzy nie maja wyboru bo przeciez napisalem "przeprowadzil sie" czyli zrobila to osoba z wlasnej woli i checi a nie przymuszenia jak ma tak duza ilosc osob.

Mialem na mysli ze pakujesz sie w samochod ktory w cenie zakupu nie jest duzo lepszy w wygladzie i stanie od Twojego, za max 15 masz do wyboru duza ilosc w dobrym stanie i wyposazeniem samochodow. Z paliwem by wychodzilo Cie drogo jak dojezdzasz to taki samochod traci sens. Np dobra honda accord 6, civi7, mitsubishi lancer, dalej moze byc nissan, opel, skoda, vw, toyota, mysle ze nawet Subaru znajdziesz.

 

Szukam i zbieram bo wiem na co moge liczyc przed i po zakupie, bo wole dozbierac niz kupic cos na ladne ogloszenie,zdjecia czy ladne oczy zapewnienia sprzedawcy. A ilu kupilo podremontowalo te za 8 i narzekalo;>?(pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie zakładanie z góry, że na przedlifta to 20 tys. trzeba uzbierać jest błędne. Tak jak napisał Cichy, ludzie kupują za 8, podszykują i służy im dobrze. Chodzi o to, żeby trafić możliwie najlepszy egzemplarz, który może być bazą do odpowiedniego doprowadzenia do porządku. Trzeba mieć do tego czas i pewne umiejętności, żeby porobić samemu jeśli ma być względnie tanio, pewne środki też trzeba oczywiście mieć... ale się da.

 

Mnie tylko u kolegi przeraziło, że w tych zakładanych 15 tys. ma się zmieścić wszystko, nawet paliwo na dojazd po samochód. Jednak każdy taki zakup generuje koszty od razu, bo gdzie rejestracja, przegląd (choćby i miał ważny, ale dla własnego spokoju!), wymiany płynów, filtrów itd.? To tylko podstawy, bo zawsze się znajdzie jakaś pierdoła do wymienienia, choćby klocki czy opony dokupić. Przy takim budżecie można sobie pozwolić na samochód za powiedzmy 12 tysięcy i resztę spokojnie przeznaczyć na niezbędne inwestycje, będzie to lepszym wyjściem niż kupno pozornie lepszego egzemplarza za całość kwoty i zamknięcie sobie drogi do jakichkolwiek napraw, wymian itd.

 

Ale od dzisiejszego budżetu ważniejsze jest, czy będziesz w stanie przeznaczyć coś na ten samochód w każdym miesiącu. Nie mówię, że zawsze coś będzie do zrobienia, ale tak jak koledzy pisali, wystarczy że padną dwa czujniki i te 600 zł pęknie. Trzeba być przygotowanym, że powiedzmy ten 1000 zł w rezerwie czeka. Jeśli nie masz zamiaru inwestować w ten samochód, to może zastanów się faktycznie nad innym. Mówisz o wygodzie, to popatrz na klasę średnią w rodzaju Mondeo, Vectry itp. Będzie na pewno wygodniej niż obecnie, a pod względem kosztów taniej. Nawet instalacja gazu do 4 cylindrów będzie tańsza niż do 6.

 

Ale też jestem zdania, że marzenia warto spełniać. Przemyśl, przelicz, może odczekaj, e39 jest warte pewnych wyrzeczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal99_ modrze prawisz kolego.Na to bmw napalilemsie troche samym wygladem i zdaniem kolegi z pracy. Jednak masz racje mam za malo kasy i lepszym wyjsciem bedzie kupno czegos np za 12-13 tys i przeznaczenie reszty na doprowadzenie do lepszego stanu. Kumpel ma audi a3 o takie http://allegro.pl/audi-a3-1-9tdi-90km-czarny-ideal-i3086160035.html Dal 15 tys.Czy utrzymanie takiej audi jest duzo drozsze niz tej e39?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Blaca, chociażby głupia wymiana oleju gdzie wchodzi 6,5 litra a nie 4, filtry kabinowe, w e39 są 2 sztuki. Jednorazowy koszt będzie większy, ale olej wymienia się co 15k km, a nie co 10 jak w audi.

Idąc dalej, w grupie VAG masz masę zamienników, multum części z rozbiórek, przede wszystkim z uwagi na znacznie większą popularność tych samochodów na naszych drogach, tak więc to też będzie taniej niż w BMW, gdzie co jak co, ale większość osób poleca oryginalne, znacznie droższe części stawiając na jakość.

Z drugiej jednak strony wydaje mi się, że BMW to jednak lepszy jakościowo produkt, więc naprawy powinny zdarzać się rzadziej niż w takim a3.

Ogólnie to jest tak jak z każdym innym tematem - na dwoje babka wróżyła. Sam bałem się kosztów napraw mojej e39, ale po inwestycji na początku, żeby ją doprowadzić do zadowalającego stanu (żeby mieć super przyjemność z jazdy) nie zdarzyły mi się żadne nieprzewidziane wydatki.

Przy dobrym sprawdzeniu przed kupnem możesz w większości przypadków przewidzieć co będzie trzeba zrobić w najbliższym półroczu. Ale tak z resztą jest w każdym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo zawieszenie tak nie jest delikatne i można użyć tańszych zamienników bo auto nie jest tak ciężkie jak bmw5. Nie ma aż tyle elektroniki, mniejsze spalanie, większość silników to 4 cylindrowe więc eksploatacja o wiele tańsza. Opony można jeździć na 14-15" a w 5 muszisz mieć min te 15cali a większość piątek zaczyna się od 16". Ogólnie to audi to 2 segmenty niżej więc samo to swoje robi. CO innego jak być porównał e39 do audi a6, właśnie jeśli chcesz mieć odniesienie w kosztach ekpsloatacji audi do bmw to e39 jest coś podobnego jak a6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja wymieniam olej co 12.Ale co to jest 1 czy 2 tyś km.Nie przesadzajmy bańka to koszt +/- 140 zł.

Kumpel sprzedał w zeszłym roku ładnego Turinga w TDS-ie z '99 za 13,5,z całkiem całkiem wypasem i 2 kompletami kół.

Dlatego nie przekreślał bym od razu czarną krechą.

Co do kosztów to nie możesz liczyć tak co do grosza bo to jest po prostu chore.Bo filtr 70 zł,czy wycieraczki 100zł,a może spali się żarówka 30 zł,a żarnik to już w ogóle ok 200zł-tak nie można.

Tak podchodzi się do samochodów salonowych i też nie tak do końca.

Ja po zakupie czarnego(wiem że nie BMW,ale to akurat nie ma znaczenia) na doprowadzenie do stanu takiego jak ja chcę wydałem ponad 8 koła-same oleje i płyny to ok.1600zł.

Co do spalania to też nie można tak generalizować,że tyle a nie tyle.Nie po to kupuje się taki samochód żeby jeździć 80km/h na 5 biegu bo mało spali,tylko to ma sprawiać przyjemność.Ja swoim jak jeżdżę normalnie to pali 18-20 gazu,jak nie normalnie to 25 w górę.I co mam sobie cegłę podłożyć?Chyba nie o to chodzi!

Fajne jest jak mam 120 na blacie zanim inni na dobrą sprawę zdążą dopiero ruszyć :D .

Co do kosztów jaka jest pewność,że w aucie jakiejkolwiek marki łącznie z BMW nie klęknie np silnik i trzeba wydać te ok 2k+robocizna.Takiej pewności nie ma to jest tylko maszyna i wszystko się może zdażyć.

Na Twoim miejscu jeżeli boisz się tak panicznie kosztów to walnij sobie zadbane E34 i zostanie Ci kasy na ew. remonty.Będziesz miał furę i uśmiech na twarzy,bo to też są auta z "tym czymś" :cool2:

Jeżeli nie wiesz czego chcesz to znaczy,że tego nie chcesz :mrgreen:

PS.Ale złotą myślą pojechałem(muszę to zapisać sobie :mrgreen: ) :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok doceniam rady z e39 rezygnuje ale co powiecie o tej drugiej bmw, która też mi się podoba.

Wiadomo nie ten komfort jazdy ale po przesiadce z seata (3 drzwiowego z nieregulowanymi fotelami bez kilimy i wogóle dojechanego niemiłosiernie) mysle ze odczuje poprawe komfortu na plus.

Jakie sa koszty eksploatcji w porównaniu do e39 520?

To ta druga beemka http://otomoto.pl/bmw-316-zadbany-mozliwosc-zamiany-C27993738.html

Ma może ktos taka sztuke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Szukam i zbieram bo wiem na co moge liczyc przed i po zakupie, bo wole dozbierac niz kupic cos na ladne ogloszenie,zdjecia czy ladne oczy zapewnienia sprzedawcy. A ilu kupilo podremontowalo te za 8 i narzekalo;>?(pytanie retoryczne)

 

 

To już nie będziesz brał kredytu na części? :duh:

 

Wiedziałem że tak się skończy.

A Ty co "Matka Teresa"???

Twoje posty też czytałem i szukasz i szukasz i znaleźć nie możesz bo aspiracje to się ma,ale nie wiem czy coś poza tym.

Przestań obrażać innych bo to nie miejsce na to.Wywyższasz się to pokaż co masz,takiś burżuj!

Chłopaki kupowali za 8 podremontowali i dobrze im służą.BMW to taki samochód jak każdy inny i nie trzeba pędzić od razu do ASO.

I nie radź bo co możesz wiedzieć-miałeś E39???To po **uj się wpi******.Mam swoją prawie pięć lat to mogę się wypowiedzieć.

Idź kupować swoje Xksy lub F.I według przykazania "Nie wzywaj Pana Boga swego nadaremno".

 

Jej jak ja nie cierpię chamstwa i góralskiej muzyki.

 

Ja już dawno mówie, że ten cały Vampire powinien dostać po ryju, za to jak ciśnie wszystkim po kieszeniach. Jak czytam jego posty to wydaje mi sie, że mam doczynienia z rolnikiem, który w swoim własnym świecie w garażu obok Ursusa trzyma swoje X5!

Edytowane przez tajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego blaca jak pisałem wcześniej historię z BMW zaczynałem od serii 3. Możesz spróbować. Ale mam dla Ciebie inną radę. Poszerz poszukiwania, a nie tylko ze swojego rejonu. Chyba lepiej dołożyć te 200zł na paliwo i kupić coś bardziej zadbanego. Wczoraj przejrzałem neta i jest masa e39 w kwocie o której piszesz. Oczywiście to nie są 2000r, lecz 1996-1997r, ale w czym to przeszkadza? Sam mam z 1997r i nie mam czego się wstydzić. Nowe auta serii Vag, jak słynne sirocco objeżdżam bez problemu, a ile młodsze jest. VW też miałem i na prawdę BMW nie psuje się tak często. W golfie IV praktycznie co miesiąc, może dwa trzeba było coś robić. Także idź w stronę marzeń, kupuj BMW i się nawet nie zastanawiaj. My z chłopakami z forum zawsze coś Ci doradzimy. Powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piąteczkach jest zasada że się nie patrzy na rocznik tylko na stan bo rocznikowo za bardzo motory benzynowe się nie zmieniały, blacharka jest bardzo dobra, a części podzespoły solidne. Ja mam 98r i też nie mam co narzekać. trochę rzeczy na kwotę kilka tys trzeba było wymienić (same rzeczy eksploatacyjne) ale nie było żadnych dziwnych rzeczy które by unieruchomiło auta w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie będziesz brał kredytu na części? :duh:

Ja już dawno mówie, że ten cały Vampire powinien dostać po ryju, za to jak ciśnie wszystkim po kieszeniach. Jak czytam jego posty to wydaje mi sie, że mam doczynienia z rolnikiem, który w swoim własnym świecie w garażu obok Ursusa trzyma swoje X5!

 

Nie, na zdrowiu podupadlem, a kredyt na leki, lekarzy bo sa wazniejsze niz samochod.

Twoja druga wypowiedz zostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do krys32-Myśle ze nie bedziesz zły jeżeli zpytam ile zarabiasz tak szczerze bez sciemy, ze stac cie na takie auto(strasznie dużo pali wnioskuje po wypowiedziac).Ja mam na reke 3 tys z groszem wiem ze nie kokosy.

Moj znajomy mechanik amator mówił ze 11-12 gazu łyknie jak nie bede szalec.

Licze sie z tym ze to nie jest ibiza 1.4 i byłbym baranem jak bym chciał zeby palił 9l gazu.

Jednak jak tu widziałem ktos pisał o 15-20-25 !! litrach gazu to zaniemówiłe.

Nie jestem typem "Panie władzo jechałem tak szybko bo lubie zapier....lac".

Ważne zeby wkoncu przy wyprzedzaniu było czym depnąć.

Moje pytania moga wydac wam sie smieszne ale nie jestem za doswiadczonym kierowca mój jedyny samochod to własnie ta mała niezczesna ibiza.

Wole zadawac najgłupsze pytania niż potem meczyc sie z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedział by Ci o spalaniu to co ja. Przeczytaj moje posty a będziesz wiedział ile pali tak naprawdę 520i bo ja nie lubię ściemniana przy spalaniu. Kolega co ma 540i i się tu pochwalił niedawno ile mu pali pisał prawdę bo już wszyscy widzieliśmy jak niektórzy piszą bajki a potem nowy użytkownik się dziwi że miał palić 7l :)

 

Szczerze mówiąc zarobki zarobkami a każdy mieszka w innej części PL, może ma kredyty może nie, dzieciaki itd. Ale jeśli nie żyjesz na kredycie i nie masz wielkich opłat, potrafisz zaoszczędzić to nie powinno być źle. Tylko jak już się zdecudujesz na e39 to zawsze miej jakąś wolną gotówkę. A najlepiej dozbieraj by nie mieć każdej stówki wyliczonej co do grosza. I najważniejsze. Nie śpiesz się z kupnem. To jest podstawa. Możesz się przejechać kilkoma egzemplarzami co są w okolicy. Nawet drogimi co Cię na nie nie stać, ale żebyś miał jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te e39 napewno odpada ale nikt mi jeszcze nie odpowiedział co sadzi o tej ofercie

http://otomoto.pl/bmw-316-zadbany-mozliwosc-zamiany-C27993738.html

Jeżeliauto by było ok i dało by cos zbic z ceny a napewno sie da to miałbym na gaz i podstawowe wymiany płynów.

Czy warto jechać je obejrzeć.

Czy koszta eksploatacji sa niższe niż w e39?

Odrazu mówie moj kumpel z pracy 40 lat na karku kupuje szroty- naprawia- sprzedaje rożne marki. Bmw zna jak własna kieszen.

Sam wymienia skrzynie biegów czy to automat czy manual, sam je naprawia. Zna sie chłop na rzeczy.

Naprawiałbym auto gdyby cos padło u niego po mniejszych kosztach niż normalnie u mechanika.

 

Macie tu Pany wiecej zdjec sprzedawca mi przysłał http://www.sendspace.pl/file/08405c88347bf98791ea37a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

blaca, weź tego mechanika na wizję lokalną, zapłąć mu nawet te kilka stów za fatygę, jak się tak zna na rzeczy to sprawdzi Ci go na miejscu, zajrzy pod maskę, przejedzie się i powie Ci co i jak.

Nie żebym Cię spławiam, ale oglądając foty i gdybiąc na forum można dużo powiedzieć, niekoniecznie zgodnego z prawdą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spytaj może i napisz jakie konkretnie komponenty Ci oferuje w tych 2500. Cena ceną, ale co będzie siedziało pod maską najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup trójkę, na chwilę się zachwycisz, a za rok będziesz szukał piątki ;)

 

Jesteś w dziale e39, więc opinii o e46 szukaj raczej w dziale o tym samochodzie. Na zdjęciach nie wygląda mi to jakoś źle (na tych z aukcji), raczej zadbana sztuka. Nie chcę filozofować na podstawie samych zdjęć, w każdym razie raczej żadnej tragedii nie widać. To co wiadomo, to słaby silnik i przeciętne wyposażenie, ale to już kwestia gustu i prywatnych potrzeb. Co do samego modelu, podobają mi się e46, ale bym nie kupił. Przy moim wzroście jest mi tam umiarkowanie wygodnie, nie jest ciasno, ale też nie komfortowo. Jakość wykonania nierówna, np. góra deski jak w e39, ale już boczki drzwi o dwie klasy niżej. Jeździ się tym świetnie, pod warunkiem że jest sprawne, mniej komfortowo niż piątką, ale tak gokartowo, zwinnie. W porównaniu do wiekowej Ibizy to i tak będzie jak niebo a ziemia. Koszt eksploatacji niższy, ale jak byś miał robić np. zawieszenie na oryginałach, to nadal bardzo drogo, taki urok klasy premium ;)

 

Podobnie jak krys32 napiszę - idź w stronę marzeń, oglądaj BMW i kupuj. Jak nie wtopisz, to się zakochasz i potem kupisz następne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, aż tak Cię to interesuję to średnio 5tys. miesięcznie. Nie mam stałej pensji, ani umowy, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić. Oprócz tego robię mechanikę u siebie w garażu i zacząłem trochę handlować autami. A pro po nie chce ktoś kupić zadbanego Espace? :D No i kończę teraz prawko na autobusy. Co do spalania napisałem Ci prawdę. Co miałem napisać, że pali 10l gazu po mieście? Kupiłbyś 4.4, a później mnie wyzywał :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o Vampir znowu wypłynął, zaczynał w dziale 5GT pamiętam jak dzisiaj teraz z powodu kryzysu zszedł do działu E39 :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.