Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich, planuje wymienic E46 na E39 poliftowe, do 20.000zł powinienem ściągnać coś przystępnego z niemcowni. Mam jedynie pytanie jak wygląda sprawa gazowania tych silników rzędowych? Szukam 525i lub 528i, czy one dobrze znosza gaz?

 

W moim przypadku (R6 2.0 150KM) uznałem, że kupuje bez i montuje zestaw polecany na forach i zatwierdzony przez mojego gazownika, u którego serwisowałem poprzednią furę. Padło na Stag300-premium z wpięciem pod OBD, wtryski hana, butla 66, wlew koło kurka paliwa.

Śmiga ponad pół roku bez problemów, 15000km zrobione, filtry wymienione. Poza przedlądem okresowym jest bezobsługowa i niezauważalna - przełącza się bez zwiechy, różnica w osiągach niezauważalna. Koszt 3600pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna informacja, dzieki. A jak z przelaczaniem na gaz? W zime duzo trzeba przejechac zeby sie przelaczyla na gaz?
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z garażu jakioś 1km, jak z dworu przy -10 to ze 2km. Ogólnie to w momencie kiedy klimatronik zwiększa nawiew, chyba 40' musi być na płynie chłodniczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez

panuje kupić swoje pierwsze BMW mam znajomego mechanika który zna je jak własna kieszeń .

Doradził mi bmw e39 520 benzyna + gaz.

Mam na to 15 tys.

Znalazłem najciekawsze ogłoszenie w moich okolicach (130 kilometrów ).

Nie chce kupic z komisu. Szukam z prywatnych rąk, jeżdżone a nie sprowadzone dopiero.

Oto te ogłoszenie http://allegro.pl/bmw-e39-lpg-3097622254.html.

Dzwoniłem i oczywiscie koles zachwala.

Wiem ze niektórzy maja oczy detektywa i dopatrzą się jakiś wad lub niescisłosci w opisie.

Odrazu powiem ze teraz 3 lata jezdziłem skromna ibiza 1.4 w benzynie.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreśla. Po zakupie zawsze można zmienić :D Najlepiej w wolny dzień przejechać się i zobaczyć na żywo, osłuchać. Ja za czym swoja kupiłem 3/4 Polski przejechałem. Ale najważniejsze to nie napalać się na pierwszy lepszy i być cierpliwym :D Edytowane przez krys32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć dużo nie wynika. Na pewno lamy z tyłu to zamienniki. Link do aukcji przestał działać. Dla mnie zawsze liczy się serducho, a tego po zdjęciach nie usłyszysz :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach to kazda taka sama- czyli ladna. Xenon napewno nieoryginalny widac chocby po samej barwie swiatla, trzeba jechac i obczaic innej opcji nie ma.
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym nie oglądał. Instalacja położona trochę nieładnie. Do tego na taśmę sklejony dolot i obudowa filtra czarniutka, dlatego podejrzewam, że cieknie z niej i jest przetarta tym olejem. Moim zdaniem z tego rocznika z tym wyposażeniem i silnikiem znajdziesz coś bardziej godnego uwagi

Koła to albo 14" albo jakiś rozmiar który w e39 nie występuje

 

Edit. Chodzi o zbiorniczek płynu od wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukałem swoją to na początku szukałem LPG bądź bez. Co się trafi. Ale jak widziałem burdel pod maską to się domyślałem kto to montował. Po obejrzeniu kilku sztuk na tanich wtryskiwaczach albo takim właśnie montażem zrezygnowałem z LPG. Kupiłem bez gazu sam zamontowałem w dobrym warsztacie i o gazie pamiętam tylko przy tankowaniach i wymianach filtrów. Moim zdaniem lepiej założyć samemu i nie mieć potem kłopotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz założenie, że ma być nie z komisu i nie świeżo sprowadzona?

Będziesz się lepiej czuł kupując "od prywatnego", który handluje tymi autami na lewo i za tydzień będzie miał inny własny egzemplarz, którym żona jeździła do szkoły z dziećmi? Nigdy nie rozumiałem po co się robi takie założenia przed zakupem. Założeniem powinno być kupienie samochodu w dobrym stanie, a kto go sprzeda to już naprawdę bez różnicy. Myślisz, że prywatni sprzedawcy nie robią wałków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jak Tobie się podoba. Chociaż climatronic lepiej się prezentuje. Ale jak brać szrota bo ma climatronic, a nie wybrać bez climatronica, ale zadbanej to chyba głupota no nie? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie ze handlarz ma zarobic na aucie i nie opłaca mu sie sprowadzic auta w dobrym stanie np za 10 000 zł i sprzedac go również za 10 000 zł. Musi na nim zarobić wiec pewne jest ze przepłacimy nawet jak auto bedzie perfekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.