Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak piszesz. Zresztą silnik 2.5 z 525i (192KM) w porównaniu do 2.5 z 523i tak na prawdę ma odczuwalnie lepsze osiągi tylko w górnym zakresie obrotów, a kto na co dzień z tych maksymalnych korzysta? Sporadycznie. To czemu dla kolegi Marcinuka 523i jest beee a 525i cacy??? Bez sensu. No ale jak się ma podejście do życia dzieciaczka z katalogiem w rączce to pisze się takie pierdoły w stylu "jak nie ma 300KM pod maską to nie jedzie". Tylko tak na prawdę większość ludzi nie oczekuje od auta wyścigowych osiągów tylko wystarczających do bezpiecznej jazdy na co dzień.

 

A już tekst, że "jak Cię nie stać to nie kupuj BMW" pisany przez człowieka, który ma 11 letnie auto jest przezabawny. :) Równie przezabawne jest stwierdzenie, że wygodniejsze i lepiej wykonane jest A6 niż E39. :)

 

2.3 nie jest beee , Chyba latwiej sie jezdzi na silniku z większym momentem i przyspieszeniem. Ja nie lubie przy wyprzedaniu mysleć "dam rade czy nie "

BMW jest raczej paliwozerne. Tak mam 11 auto, coż proszę sie nie martw wkrotce je zminie :wink:

 

Do reszty KOLEGOW trzymajcie się tematu, a nie się czepiacie. Każdy ma swoje zdanie :) dla przypomnienia TEMAT "Planuje kupno e39 proszę o opinie i pomoc w wyborze" wiec tego sie trzymajcie. Ja napisałem to co uważam i to co wiem. Jeśli to zbyt skomplikowane to pytajcie gdzie nie rozumiecie. Tak każdy sie zna , ale konstruktywnej wypowiedzi jakoś nie widzę. Tylko cytowanie moich wypowiedzi wychodzi najlepiej :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim żeby mieli na autach tyle rdzy co u mnie na 16 letnim BMW.

A co do silnika to wpieranie komuś na siłę-bo tylko 2,5,tylko 3,0,tylko samolot, jest bez sensu bo każdy ma inne potrzeby i oczekiwania.Kiedyś miałem 1,3 68KM i też był wystarczający.LPG jak dobry to czemu nie.I tradycyjne zaglądanie komuś w kieszeń.A skąd wiesz na co Go stać-rozrzutny człowieku? No ale musisz wszystkich wyprzedzić,nie pomyślałeś że może ktoś ma trochę więcej oleju w głowie i nie potrzebował ścigać się i wyprzedzać.Nie zawsze młody=głupi,to zależy od wychowania a nie od wieku.

Dlatego proponuję pomagać,a nie pouczać innych-bo moje najlepsze.

PS.Co ja z tym 68KM-Kiedyś miałem PF 126p o teoretycznej mocy 24KM i też starczało.

bardzo dobrze powiedziane. Od wychowania zalezy i rozumu a audi to dla emerytow a jak sie scigac chce to bolid niech sobie kupi

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matizem nie jezdzilem, ale nie omieszkam. Widać , że masz doswiadczenie z tą marką.

BMW i rdza, tak a nadkola . A widziles rdze na audi ? nie i nigdy nie zobaczysz.

Masz 12 letnie BMW, ale chyba na zime trzymasz w garażu, latem woskujesz i jeździsz. Bo watpie , żebyś jeździl zimą po solance.

marciniuk czy jak ci tam wez juz przestan z ta rdza jak chcesz sie madrzyc to zaloz nowy watek "madrze sie bo niewiem co to rdza" albo swojego cos wymysl albo spadaj na jakies forum audi a nie psoj krwi prawdziwym mezszczyzna. Widzisz jaki temat jest? Pomoc w kupnie i tez z tego kozystam bo sam chce kupic auto i nie dla szpanu jak ty czy do scigania po prostu dla jazdy pieknym BMW. Cos nie tak wyswietla bo z fona pisze ale to wystarczy.

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinuk prosiłem wcześniej o zamknięcie tego wysypiska--ale... widzę ciąg dalszy. Dostałeś właśnie jedno śmigło od forum(20postów) i gratis ode mnie 1pkt :evil: . Nie dziękuj bo mi też głupio jak i tobie mam nadzieje :?: .

Jeżeli chodzi o literówke u kolegi z TPI--wytłumaczył się że pisze to z komórkowca,więc OK. W przyszłości prosze o powściągliwość w złośliwości choć nie powiem ten konkretny przypadek dał do myślenia o czym pisałem wcześniej.

Daje pierwsze ostrzeżenie w mojej karierze. :| POzdr ---MAM nadzieje że laureat wie że mowa o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinuk prosiłem wcześniej o zamknięcie tego wysypiska--ale... widzę ciąg dalszy. Dostałeś właśnie jedno śmigło od forum(20postów) i gratis ode mnie 1pkt :evil: . Nie dziękuj bo mi też głupio jak i tobie mam nadzieje :?: .

Jeżeli chodzi o literówke u kolegi z TPI--wytłumaczył się że pisze to z komórkowca,więc OK. W przyszłości prosze o powściągliwość w złośliwości choć nie powiem ten konkretny przypadek dał do myślenia o czym pisałem wcześniej.

Daje pierwsze ostrzeżenie w mojej karierze. :| POzdr ---MAM nadzieje że laureat wie że mowa o nim.

 

Kultura wymaga, i za ostrzeżenia też sie dziękuje. Pierwsze ostrzeżenie , hmm zawsze jest ten pierwsz raz, a tak serio spoko nie ma problemu.

"graviora manent " :wink:

 

 

Si hombre, tienes mucho mas a delante -- Jesteśmy w ojczyżnie więc prosze o nasz słownik PL,PL,PL. -Odpiszesz jeszcze coś nie zrozumiale dla wszystkich przeglądających forum a oddam twoją osobę w inne ręce(pod opieke moich zwierzchników)--trzeba mieć faktycznie honor żeby coś przyjąć na klatę jak mężczyzna.To nie ploty.pl .iii... żebym nie wyszedł na cwaniaka :nienie: .POsty do wzglądu. kropka MODEREK :wink: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, w zeszłą niedziele razem z kolega zrobiliśmy wypad w celu obejrzenia "lalek" e46 oraz e39 w dieslu z racji iz do pracy bede mial spory kawałek na trasie to diesel będzie idealny:D. Werdykt:

1.e46 320d 136km złom każda czesc mieniła sie innym kolorem dwumas już błagał o wymianę a auto przebieg 150tys smeisznie było

2.e46 320d 136km auto od handlarza ale z faktura plusik dla niego zadbane silnik zdrowy sprzęgło nawet w miare ale plakiem juz śmierdziało zanim sie wsiadło do samochodu.

3. e39 530d ludzie bałem sie o własne życie jadąc tym autem jechaliśmy z odpięta przepływka i paroma innymi rzeczami le z ciekawości wiem jak brzmi trup w dieslu w bmw

Byly jeszcze inne kaski i historie "pan to zgasi dziek ujemy":D ale nic ciekawego po przejechaniu sie tymi autami stwierdziłem ze chce e39 badz e46 w silniku 3.0 d ewentualnie 2.0d 150km [opcja 2.5d nie mylić z tds też wchodzi w rachubę.] ale jak boga kocham niech mi ktos powie który silnik jest najtańszy w eksploatacji bo co forum to coś innego. naczytałem sie o klapkach, pompach , wtryskach dwumasach, szkoda gadać :/ ale neigdzie nei spotkałem sie z podsumowaniem. Co wybrać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który silnik jest najtańszy w eksploatacji bo co forum to coś innego. naczytałem sie o klapkach, pompach , wtryskach dwumasach, szkoda gadać :/ ale neigdzie nei spotkałem sie z podsumowaniem. Co wybrać.

Pozdrawiam

 

sprawa prosta bierz benzyne, oczywiscie e39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna napisac, ze nie sprawia wogole czasem padnie jakis czujnik (walu lub walka) czasem cewka zaplonowa, ale w porownianiu z silnikami diesla to benzyniaki sa praktycznie bezobslugowe, duzo mniej awaryjne, a ewentualne naprawy kosztuja mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna mnie nie interesuje, mam dostep do ropy za 4,50 wiedz chce diesla.

Miałem auto w gazie to jest dobra opcja ale jak latas zpo mieście ja mam tylko trasy tylko i wyłącznie.

Jestem świadom że diesel bedzie droższy w naprawach ale jestem ciekaw kórego polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie w dieslach nie wypowiadam, ale pewie gdybym kiedykolwiek mial brac to 2.5d lub 3.0d w zaleznosci od egzemplarza

 

tylko nie rozumiem Twojego toku rozumowania a propos LPG miasto/trasa? ze diesel na trase na LPG na miasto? o co kaman jak juz to ja bym raczej odwrotnie bym myslal, lpg potrzebuje benzyny wiec jak robisz po miescie krotkie odcinki to spora czesc robisz na Pb, znow na trasie raz sie rozgrzeje i jedziesz ciagle na LPG, wiec nie rozumiem

 

pozatym nawet od strony ekonomicznej Diesel 6*4.5=27, Benzyna+LPG 10*2,70=27 (plus koszty pb) wychodzi praktycznie to samo, a diesel drozszy w zakupie, drozszy w naprawach, no ale niech tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To proste 2,0 który jest na pompie i mało pali.

Podejrzewam,że paliwo w tej cenie jakościowo nie będzie za dobre,albo to jakieś zlewki lub pomyje.Dlatego zastanowił bym się nad laniem tego do CR-a który w naprawie tani nie jest,no chyba że na paliwie za oszczędzisz majątek.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje ropę po 4zł a wcześniej dożo taniej,a mam i zawsze miałem benzyniaki,nawet takie palące po 20l w miescie,bierz benzynę bo to silniki praktycznie nie do zajechania.W ropniaku jak coś padnie to już są spore koszty.Same paliwo to nie są całe koszty utrzymiania auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam dostep do ropy po 4,5 prosto z dystrybutora na stacji flagowej a i tak zastanawiam się nad benzyniakiem ;) diesel wiadomo jest fajny ale do czasu jak coś sie nie zepsuje jednak .. dlatego też sie zastanawiam
WBADD31070BU41308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat byłem zwolennikiem diesli ,głównie z powodów ekonomicznych.Przyszedł czas na zmianę poglądów.Olej napędowy już jest droższy od benzyny ,nowoczesne diesle są bardziej awaryjne jak nowoczesne benzyniaki mają coraz więcej osprzętu którego nie trzeba wsadzać do benzyniaków.Czasy bezawaryjnych klekotów jak W124 minęły bezpowrotnie.

Byłem ostatnio w Wuppertalu,jeszcze rok temu obowiązywało tam euro4, teraz żeby wjechać legalnie trzeba mieć euro5 a to w naszych e39 dieslach (z wypalonymi albo wyciętymi katalizatorami)jest nie realne,za to stare 15letnie benzyniaki nie mają z tym problemu,E 60 z filtrem dpf jest w stanie spełnić takie wymogi. Kwestią krótkiego czasu jest to że w Polsce te wymagania ekologiczne wejdą w życie.

 

Ja mam dostęp do paliwa po 4,5zł ropy i benzyny ale teraz BMW kupię na benzynę,najprawdopodobniej e 60 530i.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrow gazu to nie wiem co pali i przy ilu na godzine :D i gdzie mas zgaz za 2,7 bo ja tankuje na orlenie za 2.94.

A rope mam prosto z BP wiedz jakosciowo miodzio, chce diesla i chciałbym merytoryczna odpowiedz o dieslach nie o benzynie.

Przyznam ze sam kiedys nie dopuszczałem mysli o dieslu do siebie, ale benzyna pali jak smok aby miec osiagi takie jak np 3.0d.

Wiem ze sa pancerne mialem do czynienia sporo z m43,m50 i m52, moi koledzy sie smiali ze co jak co ale beta zawsze zapali i zawsze dojedzie obojetnie jak wyglada i ile razy była walona. Panowie ja mam sredni przebieg w miesiacy 2tys a czasami 3 tys a ajk wpadne na pomysle wypadu gdzies to juz wogule sie zaczynaja fajne przebiegi. Jechałem 3litrowym dieslem i sie zakochałem diesel co nie brzmi jak klekot tylko naprawde przyjemnei dla ucha. Panowie chciałbym merytoryczna odpowiedz jaki silnik ale interesuje mnie tylko diesel benzyna nei wchodzi rachube. Gaz na trasy jest dobry jak ktos nei ma ciezkiej nogi:D a mi glupie 1,8 palilo po 13 litrow na trasie. Pozdrawiam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz za 2.70 mam na co drugiej stacji

 

no bo wlasnie m43 1.8 w e36 spali niewiele mniej niz m52 2.8 we39, niestety tak juz te motory sa skonstruowane, moj ojciec ma e36 m43 1.6 i jemu spali 7 a mi 8, jadac tym samym cyklem

dla mnie to jest jazda normalna, po polskiej zamulonej przez tiry drodze to jedziesz 80-120 bez szalenstw, czasem 120-140, bo i niby gdzie tu jechac non stop 140-200 :) rozumiem ze kolega wolfxxx sie takimi predkosciami sie porusza ciagle :D

 

czasem smiech mnie bierze, jak jade po trasie i widze jakiegos wozonego co nap.i..ala ile sie da, wyprzedza, na 3, nasklada sie, nastresuje, sieje lipe na drodze, spali mu auto 30% wiecej a nadrobi 20 minut na 200 km trasie :D

jak tak jezdzisz to gratuluje :) wtedy to i 1.8 spali wlasnie te 13l

 

wracajac do meritum, chcesz diesla, OK kupuj diesla, masz 3 czy 4 motory do wyboru, kieruj sie tym jak chcesz jezdzic, ale widzac Twoje rajdowe zapedy to najodpowiedniejszy bylby chyba 3.0, ew. 2.5? ale niech sie wypowiadaja Ci co maja te motory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam o tyle fajnie ze mam wylot z poznania na buk w godzinach porannych nie jest zapchany i 120 - 140 mozna leciec :D

a w sumie tani gaz masz kolego ja wlasnie tankowałem za 2,84 na orlenie szkoda gadać:d mam tego pecha ze kolo mnie wszystkie stacje maja wyższą marże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bmw na gaz to nie samochód. Kolega miał e36 1.6 w gazie dał za nią 10tys 3 lata temu tylko dokładał do samochodu i nie było jeszcze czym jechać, sprzedał ja za 4 tys i był zadowolony teraz od roku ma e46 2.0 w dieslu i od roku czasu jeszcze nic nie dokładał oprócz drzwi i nadkola po małej stłuczce. Drugi ma e30 w gazie i często mu gaśnie na krzyżówkach :shock: ale nie będe pisał o innych przypadkach. Benzyna wiadomo jest czym jechać tak jak następny kolega ma e38 3.5 w benzynie nooo...ale wypić potrafi to jaka tu oszczędność;) jak dla niego starczy w sumie 7 piękny wóz. Tak że ja planuje kupić e39 w dieslu bo jak tu co nie którzy pisza maja łatwy dostęp do taniego ON tak jak ja czyli dla mnie jakaś oszczędność bedzie do póki coś nie nawali :roll: nie jestem żaden młody gniewny jak podobno większość posiadaczy bmw. Brat ma e36 w benzynie i pali mu 9l przy ekonomicznej jezdzie a cena paliw rośnie ale jak na kawalera go stac :norty: nie myśli nawet o instalacji gazowej bo tańsza jazda będzie tylko chodzi o to żeby było czym jechać. Gaz to nie paliwo (bez obrazy) .

Wiem że nie jeden będzie tu pisał gówno prawda ale ja swoje wiemz tego co widze na co dzien.

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bmw na gaz to nie samochód. Kolega miał e36 1.6 w gazie dał za nią 10tys 3 lata temu tylko dokładał do samochodu i nie było jeszcze czym jechać, sprzedał ja za 4 tys i był zadowolony teraz od roku ma e46 2.0 w dieslu i od roku czasu jeszcze nic nie dokładał oprócz drzwi i nadkola po małej stłuczce. Drugi ma e30 w gazie i często mu gaśnie na krzyżówkach :shock: ale nie będe pisał o innych przypadkach. Benzyna wiadomo jest czym jechać tak jak następny kolega ma e38 3.5 w benzynie nooo...ale wypić potrafi to jaka tu oszczędność;) jak dla niego starczy w sumie 7 piękny wóz. Tak że ja planuje kupić e39 w dieslu bo jak tu co nie którzy pisza maja łatwy dostęp do taniego ON tak jak ja czyli dla mnie jakaś oszczędność bedzie do póki coś nie nawali :roll: nie jestem żaden młody gniewny jak podobno większość posiadaczy bmw. Brat ma e36 w benzynie i pali mu 9l przy ekonomicznej jezdzie a cena paliw rośnie ale jak na kawalera go stac :norty: nie myśli nawet o instalacji gazowej bo tańsza jazda będzie tylko chodzi o to żeby było czym jechać. Gaz to nie paliwo (bez obrazy) .

Wiem że nie jeden będzie tu pisał [bAD] prawda ale ja swoje wiemz tego co widze na co dzien.

co do gazu nie rozumiem twojej oponie dobra sekwa i po temacie jak ktos ma gaz na srobke to jego problem:D a powiedz twoj kolega ma który silnik 136 czy 150 koni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał e36

Drugi ma e30 .

 

Dziwne te auta mają koledzy :mrgreen: W takim sensie, że mają takie problemy. Bardzo dużo ludzi ma e39 z gazem i sądzę, że tak jak ja nie mają takich dziwnych problemów. Do nowoczesnych silników nie daje się instalacji za 1200zł na śrubkę tylko sekwencję którą zakłada porządny warsztat, a nie Mieczysław co potrafi w okolicy naprawić kran auto i budować domy :) A wtedy przejedziesz się takim autkiem i powiesz, że gaz to jednak jest paliwo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał e36

Drugi ma e30 .

 

tylko sekwencję którą zakłada porządny warsztat

właśnie sekwencje miał i nie naprawiał u żadnego wiejskiego mietka. nie chciał bys mieć takich problemów jak on a pozatym czego sie tu spodziewać u 16 letniego auta.

i jest tak jak pisałem ostatnio na samym dole :D

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.