Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

No to powiedz, że tak mają wbić. Mają cholerny obowiązek to zrobić.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna rzecz,w Niemczech możesz kupić i zarejestrować Auto którego fizycznie jeszcze nie ma,szczególnie pod koniec roku. Mój szwagier mieszka w niemcowni i kupił niedawno Jeepa,dostał papiery zarejestrował,a auto jeszcze nie zjechało z taśmy. Dotarło dopiero po czterech miesiącach,ale koszty zakupu mógł już wcześniej w firmie rozliczyć. Kolega miał też Bmw gdzie w dowodzie pierwsza rejestracja była grudzień 96 a z vinu wychodziło,że wyprodukowano auto luty 97.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem co.

Aktualny wlaścicel auta musi podjechać do stacji diagnostycznej aby odczytali datę z tabliczki znamionowej (czyt. zrobić i opłacić przegląd), i z dokumentem od diagnostyka pojechać do wydziału komunikacji aby zmienili dane w dowodzie rejestracyjnym. Qrde wątpię aby gostek to zrobił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ty widziałeś na tabliczce znamionowej datę produkcji. Data produkcji wynika z vin, wydziały komunikacji same rozkodowują vin, jeżeli chodzi o rok produkcji, potrafią same zmienić go, jeżeli np. diagnosta błędnie go określił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam na oku E39 525d automat w ładnym stanie (przynajmniej na zdj tak wygląda i właściciel tak mówi) z 2003r, tylko jest małe ale, autko jest produkcji 2003 a niby w wydziale komunikacji pomylili się i jest 2002r. Czy można to odkręcić?

Jak auto jest dobre to co to za róznica jaki rok jest wpisany w dowodzie? Brać i nie wybrzydzac. W tak starym aucie rok w jedną czy drugą róznicy nie robi...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł pewien kwiatek, prawdopodobnie auto było Policyjne, przetłumaczyłem VIN i tez zadzwoniłem do serwsu, tłumaczenie i serwis podaje te same dane.

 

S121A HALTERUNG ANHALTEKELLE - Mocowanie na lizak policyjny

S123A ZUSATZ-INNENSPIEGEL - Dodatkowe lusterko wewnętrzne

S124A BEHOERDENDACHHIMMEL - Podsufitka poj. służb.

S146A ZUSAETZLICHE ENERGIEVERSORGUNG - Dodatkowe zasilanie energetyczne

S151A SONDERSIGNALANLAGE HELLA RTK-6 - Sondersignalanlage Hella RTK-6

S180A DACHANTENNE Instalacja anteny dachowej

S185A EINSATZFAHRZEUG OFFEN Pojazd specjalny otwarty

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S412A LADEBODEN AUSZIEHBAR Podłoga ładunkowa bagażnika wysuwana

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT Dummy-SALAPA

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Dummy-SALAPA

S940A SONDERWUNSCH AUSSTATTUNG Wyposażenie na życzenie Klienta

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim już straciła, chociaż z 1 strony auto na bank było w Policji dobrze serwsowane, ale o ten przebieg, i późniejsze problemy przy sprzedaży. Raczej odpuszczam ją sobie.

Tu link do auta: http://olx.pl/oferta/e39-525d-163km-hak-2300-kg-zarejestr-w-polsce-webasto-CID5-ID7Hbvn.html#bd2a9e813f

Ogólnie z przebiegiem bywa różnie, widziałem auta Policyjne z przebiegiem ok 250 000km, możliwe że już miała lata i wymieniali stare na nowe.

Bo ta na zdjęciach wygląda sympatycznie, mam więcej zdjęć, trochę siedzenie ma jakiś problem z materiałem ale zero przecierek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było dobrze serwisowane to przebieg chyba niewielkie ma tu znaczenie. Autem jeździsz i stanem technicznym a nie magią cyferek na liczniku.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebieg nie ma znaczenia oczywiście ze ma.

W silniku I nie tylko z każdym km się wszystko zużywa czego nie serwisujemy.

Po drugie kto wam opowiada bajki typu policyjna to dobrze serwisowane ?

Tam pewnie nawet olej nie był regularnie sprawdzany nie mówiąc o styou jazdy kierowców po trzecie to auto może było pierwsze 3-5 lat w policji potem nikt się nie bawi w wielkie serwisowanie i ładowanie kasy jak wy to robicie tylko się zmienia na nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto każde może być trupem obojętnie czy takie nietypowe czy cywilne. Chcesz kupić to je sprawdź i tyle. Przy odpowiednim serwisie silnik potrafi spokojnie mln km zrobić (osobiście widziałem) kompresję zmierzyć nie jest problemem. Wszystko da się sprawdzić a co umknęło to się wymieni. To tylko auto które już jest coraz mniej kosztowne w eksploatacji bo kilka modelów po e39 wyprodukowano.

 

To auta każde które mają już ponad 10 lat i nigdy się nie dowiemy jak były traktowane i serwisowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie przewijają się te same pytania i odpowiedzi .Zawsze chodzi o przebieg co w kilkunastoletnim aucie rzeczywiście nie ma wielkiego znaczenia bo na 99% i tak nie jest prawdziwy.Nikt tego nie zagwarantuje podobnie jak nie ma gwarancji jaka była historia wozu . Zawsze powtarzam kupuje się auto do jazdy a nie wskazania licznika czy książki serwisowe. Moje E38 ma 350 tys. a niedawno nabyte dla zabawy E36 za grosze 260 .E 38 nie wymagało praktycznie żadnego wkładu nawet wymiany oleju a E36 doprowadziłem do fajnego stanu za niewielkie pieniądze mino,że prawie wszystko nie działało :) Te samochody mają swoje lata i czasem coś nawala ,odpada czy rdzewieje a ja odnoszę wrażenie,że większość chce kupić nowe auto w roczniku 99 z przebiegiem 150 tys.km i nic nie robić przy nim przez 5 lat .Niektórzy łudzą się ,że może faktycznie Niemiec dbał o swój pojazd ,mało jeździł żeby uszczęśliwić Polaka albo ,że licznik skręcony pewnie tylko o 100 tys. Czas zejść na ziemię :))Zauważmy ,że większość pytań dotyczy aut sprowadzonych z ładnymi opisami i obrobionymi zdjęciami.Nikt nie zwraca uwagi na te ,które są sprzedawane przez właścicieli w PL ,którzy nie są zawodowcami w tworzeniu wirtualnej rzeczywistości i unikaniu podatków pisząc lipne umowy. Podoba Wam się dany egzemplarz to polecam jechać ,obejrzeć ,sprawdzić i kupić zostawiając sobie trochę grosza na wstępne naprawy - to dotyczy każdej marki a jak przeraża Was cena za jakiś czujnik czy daną część to polecam kupić Golfa albo Astrę - one będą pozornie tańsze :mad2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak w temacie planuje kupno E39. Tylko chciałbym dowiedzieć się jaki najlepszy silnik będzie z tych 3. A mianowicie chodzi o 2.0 24v 2.5 24v i 2.8. Który z nich jest najmniej awaryjny i, który lepiej będzie znosić lpg. Najbardziej interesuje mnie 2.5 24v ale połowa ludzi mówi mi, że to dobre silniki na Vanosie a druga połowa, że 2.5 silniki to tak jak 2.0 disel. I sam nie wiem jaki wybrac silnik. Jeśli chodzi o jazdę nie preferuje wolnej ani szybkiej ;]. Trasy pokonywane są miej więcej 300km w tygodniu, ale nie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silniki te różnią się tylko pojemnością i mocą. Ja szukał bym tylko 2.8 lub 2.5 bo spala praktycznie tyle samo a pod noga mamy więcej. Jednak 2.0 łatwiej i taniej kupić zwłaszcza nie zajezdzony egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520i zaleta przy ubezpieczeniu - mniejsza składka za pojemność poniżej 2 litrów (1998 cm3). Poza tym, jak jeździ się praktycznie samemu to wcale tak słabo, jak to wszyscy malują, 520i nie idzie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.