Skocz do zawartości

Zakupy do E39 (amory, olej itp.)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie jestem na zakupie kilku rzeczy do mojej E39.

Szukam amortyzatorów na tył, końcówek drążków kier., oleju i filtrów. Gdzie mogę kupić wszystko i w dobrej cenie. Może ktoś wypatrzył dobre okazje ostatnio? I proszę też o małą poradę. Jakie amory i olej? Nastawiłem się na Bilstein B4 i olej Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40.

 

Dziękuję z góry za wszystkie rady i namiary.

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam ten sklep internetowy z częsciami tylko do BMW, wiele osób się tu zaopatruje i sam właściciel też jest forumowiczem. http://www.czescidobmw.pl/index.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) jestem tam zarejestrowany i chyba tam właśnie zrobię zakupy. Zastanawiam się nad cenami, bo 304 zł za amortyzator B4, to chyba dobra cena?

 

A dokładnie, to:

 

 

Amortyzator Bilstein Amortyzator Bilstein x2

BNE-A664 607,39zł

 

Filtr oleju Mann Filtr oleju Mann

HU818x 31,44zł

 

Filtr paliwa Mann Filtr paliwa Mann

WK841/1 127,40zł

 

Olej silnikowy Castrol Edge Olej silnikowy Castrol Edge x2

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 4L 250,04zł

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze polecam Macka, bardzo pomocny, mily i profesjonalny. Co do Twojego wyboru to ja bralbym olej valvoline. Castrol jest uwazany za przereklamowany. Filtry knechta tez sa dobre, ale mann takze jest super. Ewentualnie pylkowe mozesz kupic jakies tansze. Czesci do zawiasu tylko lemfordera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju, to się włąśnie zastanawiam. Poprzednio zalałem właśnie Castrol EDGE i wydaje mi się, że chodzi ciut głośniej silnik. Poprzedni właściciel lał Mobil 1 i wydawał mi się sporo cichszy..? Może to już kwestia przebiegu? Co do Valvoline, to jest dla mnie niewiadomą i jak możesz, to napisz jak się sprawuje. Na Castrolu przejechałem 2 lata i dolałem jakieś 750 ml do teraz.

Lemfordera znam i nic innego nie zakładam :wink:

Jak jest z tymi Bilsteinami B4? Do standardowej zawiechy? Będzie bardziej twardo niż na fabrycznych? Nie chcę utraty komfortu.

Jak do tej pory używam filtrów Mann'a i jestem zadowolony, więc nie zmieniam.

 

Dzięki za wszystkie cenne uwagi.

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju, to w tds smigam na valvo mst 5w30 (dobrany wg strony producenta). Zielone kwadraciki zgasly po 14 tys, nic nie ubywa, nawet w duze mrozy nie slychac niepokojacych dzwiekow po rozruchu. Nic nie dolewalem od wymiany do wymiany. Raz sprobowalem dolac dodatek mos2, ale brak jakichkolwiek zmian, wiec zaprzestalem. Olej tak samo gesty swiezy jak i przepracowany. Jak dla mnie same pozytywy, do tego cena calkiem rozsadna i do dostania w intercarsie.

 

Bilstein b4, to dopowiednik fabrycznych amorow. B6 sa nieco sztywniejsze, B8 to odpowiednik m-technika. W trojce zalozylem b4 na tyl i jestem bardzo zadowolony, mam je chyba rok i daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olej się chyba zdecyduję Valvoline SynPower 5W-40 (BMW Longlife-01). Wychodzi 50 zł drożej od Castrola, ale do niego nic mnie nie zachęca po ostatniej wymianie... poza marką. Przekonałeś mnie. A przy okazji poznam nowego dla mnie producenta oleju. Ale z czytanych opinii o Valvoline, to raczej wszyscy sobie chwalą.

 

Dzięki

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też nie polecam Castrola, jest przereklamowany i silnik głośniej pracuje, najbardziej zachwalane to Motul, Valvoline i Liqui Moly, ja jeżdżę na Motulu x-clean 5W40 i jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już jestem tydzień po zakupach i montażu. Wrażenia bardzo pozytywne. Amory B4 są wystarczająco komfortowe i świetnie pracują na naszych "drogach". Olej Valvoline SynPower 5W-40 również pozytywnie mnie zaskoczył. Na Castrolu słyszałem nieprzyjemny klekot. Teraz silnik stał się na nowo bardzo cichy. Ogólnie polecam zakupy w czescidobmw.pl Szybka realizacje, dobry kontakt i najważniejsze, że bez pomyłek.

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Polecam ten sklep internetowy z częsciami tylko do BMW, wiele osób się tu zaopatruje i sam właściciel też jest forumowiczem. http://www.czescidobmw.pl/index.php

 

Wszystko fajnie, ale wydaje mi się iż mają dość wysokie ceny na niektóre artykuły ?

 

Podpowiedzcie, bo może się mylę.

 

Może ewentualnie ktoś zna jakiś sklep z okolic Wa-wy ?

 

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.