Skocz do zawartości

wycieraczki szurają po spryskaniu szyby


szychoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie wycieraczek.

Gdy spryskam przednią szybę, wycieraczki wytrą ładnie przednią szybę, ale dwa ostatnie ruchy "szurają" po szybie. Tak jakby zdążyły wytrzeć szybę wcześniej i kilka ostatnich ruchów wykonują już na sucho.

To chyba nie jest normalne... Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko wymiana wycieraczek? Można kupić same gumy w ASO, ja zawsze tak robię, nie bawię się w żadne Twiny itp.

Na aucie nie oszczędzam, ale w tym przypadku tanio znaczy najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możliwe, że użyłeś niedawno specyfiku typu "niewidzialna wycieraczka" ( albo podobna nazwa). Takie specyfiki działają , owszem, tyle że później trzeba dobrze umyć szybę to problem zniknie.

Powodzenia. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem takiego specyfiku.

Kurde, raz szura ta guma, raz nie szura, już sam nie wiem czy wymieniać.

Ewentualnie czy można wymienić same gumki w tych wycieraczkach? (bosch)

 

Jeśli masz wycieraczki starego typu (takie "klasyczne" z wyglądu, nie "płaskie"), to bez problemu. Ja sobie kupiłem kilometr gumy no-name za jakieś grosze i regularnie co 2-3 miesiące podmieniam. Jak zaczynają "pierdzieć" to pomaga też ich... przemycie/przetarcie - wilgotną szmatką etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem takiego specyfiku.

Kurde, raz szura ta guma, raz nie szura, już sam nie wiem czy wymieniać.

Ewentualnie czy można wymienić same gumki w tych wycieraczkach? (bosch)

 

Jeśli masz wycieraczki starego typu (takie "klasyczne" z wyglądu, nie "płaskie"), to bez problemu. Ja sobie kupiłem kilometr gumy no-name za jakieś grosze i regularnie co 2-3 miesiące podmieniam. Jak zaczynają "pierdzieć" to pomaga też ich... przemycie/przetarcie - wilgotną szmatką etc.

 

 

kolego a powiedz tak z ciekawości gdzie kupiłeś taką gumę na metry? i ile Cię to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szychoo, mam takie same - gume można wymienić bez problemu :) jest na takich aluminiowych prowadnicach - trzeba tylko wysunąć delikatnie z tej ramy. Najłatwiej jest zdjąć całą wycieraczkę (bez ramienia, rzecz jasna :mrgreen: )

 

kolego a powiedz tak z ciekawości gdzie kupiłeś taką gumę na metry? i ile Cię to kosztowało?

 

Źle się wyraziłem - nie kupiłem na metry, tylko najtańszą jaka jest - 8 kawałków. One nie do końca pasują na długość, więc trzeba je docinać :) sorki za zamęt - chodziło mi o to, że można za grosze mieć tego spory zapas ;) Ja moje kupowałem w Krk przy ul. Kapelanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

kumpel mi polecił dobrego magika, to i ja przekazuje tą informację dla potomnych :)

Otóż w Poznaniu na ul. Źródlanej 26 wymieniłem za 12 zł :) Jakieś gumki z Niemiec Pan sprowadza. Serdecznie polecam :)

 

EDIT: Po paru użyciach wycieraczki do wyrzucenia. Nie polecam wycieraczek od pana Dregera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.