Skocz do zawartości

pełna wiązka do OBC


damianE34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum także witam serdecznie wszystkich :)

 

Chce moje E34 doposażyć w pełne OBC, ale mam ubogą wiązkę (3 przewody) do zegarka analogowego. Zakupiłem już nawet dwa komputerki, jeden z końcówką 055, a drugi 149 :). Dopiero później znalazłem info, że do mojego auta potrzebne jest z końcówką 055 ponieważ OBC czyta dane z zegarów z wyświetlaczem komunikatów, i takie mam. Kupiłem też kompletną wiązkę pod maskę (nie silnika!) w której między innymi jest instalacja czujnika temperatury zew. wyciągniętą z E34 z tym samym silnikiem, skrzynią i z tego samego roku więc powinno wszystko pasować. Moje pytanie jakiej wiązki muszę teraz szukać żeby doprowadzić te 26 przewodów do OBC? Ta wiązka z komory kończy się w kabinie m.in. dwoma kostkami w zegary, tymi białymi gniazdami do wiązki kabinowej i czujnikami abs na tył. Wybadałem, że dwie kolejne kostki z zegarów są w jednej wiązce co te 3 przewody do zegarka.

 

Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zegarek analogowy to najprościej zamontować tylko cyfrowy z czujnik temperatury zewnętrznej ewentualnie gong,pełną wiązkę byś może i dopasował,ale jest tak pełny komputerek potrzebuje jeszcze dodatkowych czujników a jeśli masz 3 przewody to na 100% ich nie masz.Było już o tym na forum nie raz poszukaj ale gra nie warta świeczki.Ja osobiście zmieniłem analog na cyfrowy i mi wystarczy i tak było z tym troszkę zabawy.
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś rozwinąć to jakich to potrzebuje dodatkowych czujników? Pisałem w pierwszym poście, że mam zegary z CC także wszelkie komunikaty o błędach mam wyswietlane. OBC w E34 z M50B25 czyta dane z zegarów, a nie jak jest w przypadku b20 lub tds gdzie są zwykłe zegary bez wyświetlacza i OBC musi być z kocią na której są zapisane dane auta.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zegarów jedynie pokaże Ci ilość przejechanych km zasięg chyba spalanie i wszystko,natomiast gdybyś zmienił wiązkę na pełna pokazywały by się błędy typu spalonych żarówek,uszkodzone maty grzewcze foteli itp,poczytaj sobie kilka osób już z tym kombinowało http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=165
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy typu spalona żarówka czy niedomknięte drzwi są wyświetlane w moich zegarach. Zdobyłem wiązki pod maskę w wersji high i do wnętrza z grubą wiązką do OBC. Czekam aż będę miał trochę wolnego i biorę się za składanie tego wszystkiego w całość... Zobaczymy co z tego wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem już po zabiegu i stwierdzam z całą stanowczością, że się da!! Także jeśli ma ktoś u siebie tylko 3 kabelki do zegarka i jak się uprze to jest możliwość dołożenia pełnego OBC :) przynajmniej w autach wyposażonych seryjnie w zegary z CC

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.