Skocz do zawartości

523i spalanie 18ście litrów foto z inpy prosze o diagnozę


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
widze ze posłuchales mojej rady

wiec tak screny nic nie mowią

zobacz sobie z 1 obrazka po lewej na dole total air use air flow cos tam jak dodajesz gazu ma sie cały czas zmieniac (przepławka)

z 2 obrazka oxygen sensor voltage 1 i 2 na bieząco ma sie zmieniac mały ruch przepustnicą i wartosci sie zmieniają o duzo jak stoją w miejscu to sondy lambda do wymiany .

z 3 obrazka cramshaft position cały czas ma sie znieniac na odpalonym silniku niewazne czy dodaje gazu czy nie ,jak stoji czujnik polozenia walka rozrządu do wymiany

oxygen heater tez sie powinno zmieniac jest to podgrzewanie sondy lambda mało istotneale powinno

 

ostatni obrazek znalazłem na forum

wskazania korekcji powinny delikatnie zmieniać swe wartości zależnie od warunków pracy silnika (im niższe wskazania i im mniejsze wahnięcia korekcji tym lepiej )wysokie korekcje na wskazaniach dla poszczególnych cylindrów mówią nam o słabszej pracy danego z cylindrów (słabsza komprecha, słabe spalanie mieszanki, słaby wtrysk itp)

 

Posprawdzałem to wszystko wszystko zmienia się jak należy tylko to wskazanie z czujnikiem położenia wału nie drgnie, ale już padł mi czujnik i wiem jakie są objawy więc go wykluczam wczoraj. Sprawdziłem dis i inpę czy mam błędy w silniku nie pokazuje żadnych. Dobrałem się do odmy wyjąłem ją przemyłem zamontowałem i auto teraz ma więcej życia w sobie od 800 do 2tyś obrotów łatwiej się wkręca (i przestało silnikiem trzepać na wolnych), ale i tak wymienię odmę.Musze tylko jeszcze poczytać czy wymienić ją cała czy tą gumę w środku dziękuje wam za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.