Skocz do zawartości

Nie działaja spryskiwacze lamp...czemu?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników!!Mam maly problem a konkretniej nie wiem dlaczego ale nagle przestaly dzialac spryskiwacze lamp w moim aucie. Jest to BMW e60 530dA, jakieś 2 miesiące temu dzialaly bo sobie przypominam ale ostatnio jakos nie zwróciłem uwagi...czy dzialaja czy nie...co moze byc tego przycyzna?jakis wezyk?...Auto kupilem wczoraj jest to moj nowy nabytek ale wczesniej jeździł nim szwagier i pamietam ze spryski na lampy działały. Auto nie bylo nigdy dotkniete przodem lampy ori itp...pomóżcie gdzie szukać przyczyny...co to moze byc...?pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Pompka zgniła (koło 80zł), jest w nadkolu po stronie kierowcy. Dostep po zdjęciu koła i uchyleniu osłony nadkola (kilka śrubek) potem już bez narzedzi sobie poradzisz. Wymieniaj jak bedzie pusto w zbiorniczku płynu spryskiwaczy.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę od pompki i sprawdź czy pojawia się napięcie po naciśnięciu spryskiwacza. Jeśli tak, to padła pompka. Wyjmij ją i zostaw na dzień zanurzoną w benzynie. Czasem musi się tylko wypłukać. Jeśli po dniu podtapiania nie ruszy to nie ma rady, trzeba kupić nową.

 

PS: ja we wszystkich swoich autach odłączam pompkę umyślnie; idzie tyle płynu że szkoda działać a summa summarum niewiele pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no fakt dobrze by było odłączyc ejdnak ja lubie jak spryskuje lampy:) a pompke sprawdze na dniach co z nia jest nie tak...a z drugiej strony mialem juz kilka kontroli swoja wczesniejsza e90 gdzie policjant kazal spryskac lampy....;/szkoda zeby zabrali dowód:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę od pompki i sprawdź czy pojawia się napięcie po naciśnięciu spryskiwacza. Jeśli tak, to padła pompka. Wyjmij ją i zostaw na dzień zanurzoną w benzynie. Czasem musi się tylko wypłukać. Jeśli po dniu podtapiania nie ruszy to nie ma rady, trzeba kupić nową.

 

PS: ja we wszystkich swoich autach odłączam pompkę umyślnie; idzie tyle płynu że szkoda działać a summa summarum niewiele pomaga...

 

Może mi się wydaje, i tak tego używam, ale kiedy włączam spryskiwacz szyby krótkimi impulsami spryskiwacz lamp nie uruchamia się. Dopiero jak pociągne na ponad sekunde to spryski lamp startują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta, że można było sobie zdezaktywować (przekodować) spryskiwanie lamp przy pierwszym spryskiwaniu szyby. Nie jestem pewien na 100% ale tak mi się zdaje. Swoją drogą mnie ta opcja spryskiwania reflektorów przy pierwszym "pryskaniu" strasznie irytuje. Czasem chcę sobie przetrzeć tylko szybę bo ma jakieś drobne kropki, a tu mi zaraz leje po świeżo umytej i wypolerowanej masce płynem, przez co robią się zacieki grrr... Będę musiał poszperać w modułach i to wyłączyć.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie trzeba programować:) Wystarczy, że wyłączysz światła na chwilkę, wtedy spryskiwacze nie będą chodziły:) Dodatkowo wiem, że jeżeli jest mało płynu (coś poniżej połowy zbiornika) to też one się nie będą uruchamiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi światłami to nie wiedziałem. Sprawdzę dziś dzięki za info kolego ;) Ale jeśli się da to i tak przekoduję, nie będzie trzeba świateł gasić a i płynu się zaoszczędzi ;).
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie trzeba programować:) Wystarczy, że wyłączysz światła na chwilkę, wtedy spryskiwacze nie będą chodziły:) Dodatkowo wiem, że jeżeli jest mało płynu (coś poniżej połowy zbiornika) to też one się nie będą uruchamiały.

 

No z tymi światłami to wiedziałem, ale co zrobić kiedy jedziesz wieczorem. Troche niewygodnie żonglować przełącznikiem podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słuchajcie może ktoś pomoże...

NIe działaja mi spryskiwacze reflektorów ale pompka działa bo wysuwa sięze zderzaka co oznacza ze cisnienie jest, ale za cholere nie chce płyn leciec... A same spryskiwacze nie sa zapchane, lub są gdzieś głębiej gdzie nie ma dojscia.

 

Może macie na to jakiś patent?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego nic nie trzeba programować:) Wystarczy, że wyłączysz światła na chwilkę, wtedy spryskiwacze nie będą chodziły:) Dodatkowo wiem, że jeżeli jest mało płynu (coś poniżej połowy zbiornika) to też one się nie będą uruchamiały.

 

No z tymi światłami to wiedziałem, ale co zrobić kiedy jedziesz wieczorem. Troche niewygodnie żonglować przełącznikiem podczas jazdy...

Mozna sobie to ncs'em zakodowac,aby nie spryskiwalo

 

KBM SCHEINW_REINIGUNGS_AUTOM nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że po pierwsze spryskiwacze reflektorów zadziałają tylko podczas jazdy, a po drugie pierwszeństwo mają spryskiwacze szyby i jeśli poziom płynu nie jest wystarczający to nie jest podawany na reflektory.
Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może ktoś pomoże...

NIe działaja mi spryskiwacze reflektorów ale pompka działa bo wysuwa sięze zderzaka co oznacza ze cisnienie jest, ale za cholere nie chce płyn leciec... A same spryskiwacze nie sa zapchane, lub są gdzieś głębiej gdzie nie ma dojscia.

Spryskiwacze są zapchane - bo to ciśnienie płynu wysuwa je ponad zderzak (AFAIK). Jeśli ciśnienie jest już tam, to brak drożności wewnątrz spryskiwacza. Stawiam na same dysze. Albo namoczyć w czymś i przedmuchać zwrotnie sprężonym powietrzem, albo przepychać mechanicznie. Jednak to drugie to po konsultacji z kimś - bo można sobie popsuć dysze, jeśli są bardzo cienkie (małą średnica).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wie ktoś gdzie znajduję się przekaźnik spryskiwaczy lamp ? Ze schematu wynika że taki istnieje, więc można by było wymusić uruchomienie pompki i w miarę szybko zdiagnozować. U mnie pompka podłączona na krótko działa i spryskuje, jednak podczas użytkowanie nie działa -bezpieczniki 18 i 27 sprawdzone. Pozostaje jeszcze m.im. ten przekaźnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.