Skocz do zawartości

elektrycznie sterowany dach z3


cenobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z użytkowników Zetek moglby mi powiedziec jak wyglada elektrycznie składanie dachu? przejrzałem chyba calego youtuba w poszukiwaniu takiego filmiku i nic nie znalazłem. Odbywa sie to tak samo szybko jak w z4, i szyby tez sie zsuwaja automatycznie przy tym?

 

fajnie by bylo gdyby ktos sie pokusil o nagranie czegos takiego :)

I jeszcze pytanko gdzie znajduje sie przycisk od dachu w konsoli tego typu jak w aukcji, bo ja tam nic niewidze a w opisie jest ze dach elektryczny.

http://allegro.pl/bmw-z3-2-2i-170-km-zamiana-i1574167346.html

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to moze chociaz odpowiesz na moje pytanie skoro masz elektryczny dach to wiesz jak to dziala :roll:

niewiem czemu taki zastój na tym forum przeciez pewnie polowa z was ma elektryczne dachy...

przeciez nie pytam o nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby zsuwają się osobno. Najpierw zwalniasz dwa zaczepy w ramie nad szybą, potem unosisz lekko dach, wciskasz pedał hamulca i przycisk chowania dachu. Dach się składa. O instalacji za wiele nie powiem bo na razie u mnie wszystko działa jak należy więc nie musiałem tego rozbierać i oglądać bliżej. Silnik jest w lewym tylnym błotniku i przewody poprowadzone do dachu z lewej strony. Tak to wygląda u mnie ;-)
Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) czyli to tzw pół automat, w e36 były tez pół automatyczne dachy, które się ręcznie odblokowuje a sam dach idzie już sam, ale sa tez wersje z pełna automatyką gdzie wszystko sie odbywa samoczynnie.

Czyli w Z3 nie ma czegoś takiego :?: dziwnie bo auto młodsze o 10lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W z3 poza odpieciem 2 zamkow trzeba jeszcze "przelamac" dach reka tuz po jego minimalnym podniesieniu - tzn jak sie uniesie troche od ramki szyby. Sklada sie juz normalnie tzn. wskakuje w miejsce przelamania sam, potem trzeba tylko zapiac te 2 zamki.

 

No i jak sie sklada zalecane jest lekko recznie uchylic obie szyby zeby uszczelka sie lepiej ulozyla,ale tak naprawde nie jest to konieczne (choc mysle ze warto tak robic).

 

I tylko tak byl skladany dach w Z3, innej opcji nie bylo (poza w 100% recznym).

 

Takze jak Ci zalezy z tym na lansie to szukaj innego autka ;).

 

Zdalnego sterowania sie do tego dorobic nie da.

 

Nie o 10lat mlodsze od E36 cabrio, a o jakies 3 lata.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki Piotres :D

nie chodzi tu o zaden lans tylko zwyczajnie nic nie znalazłem na ten temat wiec bylem ciekaw czy wygląda to tak jak w np w e36 czy z4.

z3 jest w planie tak czy siak tyle ze teraz chyba juz z mniejszym parciem na elektryczny dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.