Skocz do zawartości

328i - przepalający się bezpiecznik wycieraczek


Kreizej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów

 

Mam ogromny problem z wycieraczkami... otóż, przedwczoraj przed małą 100 kilometrową trasą okazało się, że przestały działąć wycieraczki i spryskiwacz.

Pierwsze co to zjechałem na stację żeby sprawdzić bezpieczniki. Okazało się że bezpiecznik nr 44 odpowiadający za "Radio / Moduł sterowania nadwozia / Urządzenia do mycia przedniej szyby" jest przepalony. Zakupiłem komplet bezpieczników, wsadzam 15A taka jaka powinna być, wsiadam do auta, przekręcam stacyjkę i słyszę "pstryk" przepalającego się bezpiecznika - zaznaczam, że w tym czasie nie dotykałem wogóle przełącznika wycieraczek.

W ten spośob spaliłem kilka bezpieczników. Pali się od razu po przekręceniu stacyjki.

Radio napewno nie jest winowajcą ponieważ gra, dla sprawdzenia i świetego spokoju też je wyjąłem.. dzieje się to samo...

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale podświetlenie w schowku też przestało działąć mimo dobrej żaróki.

 

Bardzo proszę o pomoć, podpowiedzi co, gdzie i czego szukać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam niedawno pisal, ze mial jakies jaja z rozlaczaniem sie czegos czy jak (nie pamietam dokladnie). Nie potrafil tego namierzyc az w koncu okazalo sie, ze mial zapchane podszybie (chyba po stronie pasazera), zbierala sie woda i robily sie cyrki. Jak znajde ten watek to wkleje linka.

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to bedzie: viewtopic.php?f=68&t=133179&p=939333&hilit=woda+podszybie#p939333

Tylko objawy inne ale moze cos pomoze. Jeszcze jak przegladalem posty z "woda" to ludzie np. pod kierownica mieli zawilgocone i sie dziwne rzeczy dzialy - takze tu tez. ew. mozna by sprawdzic. Ew. nie zaszkodzi sprawdzic za schowkiem czy tam sie czasem jakas woda nie dostaje.

Aha, ostatnio ktos tez mial jaja z dziwna praca wycieraczek - pomogl reset komputera. Ale u ciebie nie dzialaja tez spryski, swiatelko wiec to chyba nie pomoze.

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuje, napewno to będzie dla mnie jakiś trop.

Faktycznie, może być jakies zwarcie spowodowane jakimś zapchanym kanałem i zbierającą się wodą, ponieważ od strony pasażera mam mokry dywanik... :(

 

Proszę kolegów jeszcze o jakieś podpowiedzi,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.