Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

zapytaj w serwisie Skody/VW, z tego co pytałem ostatnio, to oryginalne Philipsy mieli za ok 300 PLN. poszukaj kogoś kto ma zniżkę na cześci i heja

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zapytaj w serwisie Skody/VW, z tego co pytałem ostatnio, to oryginalne Philipsy mieli za ok 300 PLN. poszukaj kogoś kto ma zniżkę na cześci i heja

 

właśnie tak zrobiłem , zadzwoniłem do Skody na ul. Obornicką w Poznaniu i jak powiedziałem, że do Superba to zapytali o vin więc powiedziałem, że do BMW i otrzymałem cenę 750 zł sztuka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi doszły właśnie Osram Xenarc Cool Blue 5000K, ja pochwalę się już jutro :)

 

Napisz gdzie kupiłeś i za jaką cenę.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem zwykle Philipsy D1S XenStart 4300K 85410 w sklepie BHMD (bhmd.pl), cena 187zl/sztuka. Mowili, ze oryginalne, ale kto to wie...

 

Co ciekawe, koles w oddziale w Piasecznie twierdzil, ze nie ma gwarancji na te zarowki. Ewentualnie jak nie bedzie dzialac odrazu po zalozeniu, to wtedy wymiana. Natomiast na ul. Arkuszowej 10 w Warszawie udzielaja gwarancji na rok. Tam tez kupilem i jak sie okazalo po paru dniach, musialem z tej gwarancji skorzystac. Jeden zarnik przestal swiecic. Na szczescie zostal mi jeden stary dzialajacy, wiec ten zepsuty oddalem na gwarancje i mam teraz wlozony jeden nowy Philipsa 4300K i jeden stary Osrama 4150K. Dodam jeszcze, ze jak narazie zadnej roznicy nie widze w barwie generowanego swiatla, patrzac z bliska. Natomiast jak podjade w garazu do sciany to mam wrazenie, ze ten nowy swieci deczko mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/osram-d1s-cool-blue-xenon-zarnik-oryginal-wawa-fv-i2014656595.html

 

Nie dorabiam w Osram jako kontroler jakości, jednak jak na moje amatorskie oko to albo oryginały albo świetny chiński produkt. Za taką cenę nie spodziewam się jednak podróbek. Zobaczę jutro jak będzie to świecić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą oryginalne, ale te żarówki mozna kupić za 280zł natomiast za 400zł to masz już Philipsy Ultrablue.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zdecydowałem się wymienić żarniki. Bańka w obu zaszła jakimś nalotem (mgła) oraz tak jakby szkiełko było minimalnie pęknięte. Jedyne objawy na drodze to kiepska widoczność oraz czasami miałem wrażenie, jakby barwa zalatywała w zielonawą.

 

Jest jeszcze widno, nie wypowiem się na temat świecenia w warunkach drogowych, jednak na ścianie przy jednym nowym drugim starym żarniku różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dłuższej nocnej trasie. Rewelacja! Światła mają zdecydowanie lepszy zasięg. Nawet lepiej widać jak działa dynamiczny Bixenon na zakrętach oraz pracę samopoziomowania reflektorów. Wcześniej w oddali światło było mocno rozproszone i słabe, teraz wyraźnie widać linię odcięcia światła. Obawiałem sie, że to już wypalone lustro za soczewką a wiadomo jak to jest z rozebraniem tego reflektora. Natomiast o dziwo nie widzę różnicy w barwie. Spodziewałem się niebieskiej poświaty a tutaj nic, tak samo jak oryginalne palniki. Pewnie z czasem się jeszcze wypalą i zmienią kolor.

 

Morał z tego taki, że jak ktoś ma samochód z okolic 2005/2006 i przebieg rzędu 200k to powinien zainteresować się stanem swoich żarówek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co żarówek a lamp :) - odbłyśniki są już w nich zdrowo wypalone :) także i najlepsza żarówka nie pomoże. Ja po wymianie lamp zauważyłem kolosalną różnicę w świeceniu na tych samych D1S Osram Xenarc 4150K.

 

Nic jutro zakładam swoje Ultra Blue, podzielę się informacją. Zapewne, aż będę świeciły na 100% muszą się rozświecić parę tygodni. U Ciebie podejrzewam, że też barwa się zmieni bo 5000K to przecież nie 4150K :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz czy w lapie z ksenonem jest jakiś odbłyśnik? przecież tam jest palnik za zoczewką. Najczęstszą przyczyną jest zabrudzona zakurzona soczewka. poczytajcie opis w serii E30 E32 E34 jak rozbierają lampe i czyszczą soczewkę, lampy, które świeciły tak słabo, że nadawały się do wymiany zaczynają świecic jak nowe. U nas niestety lampa jest nierozbieralna.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:norty: widziałem ten wątek z rozbieraniem klosza za pomocą lutownicy :lol: niezły rzeźbiarz to robił (na dalszych zdjęciach widać już rosę która zbiera się wewnątrz lamp :lol: )

tak drastycznej ingerencji w lampę raczej noramalny użytkownik auta się nie podejmnie bo nie ma to najmniejszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
foto wrzucaj ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.