Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z wątku wyczytałem że często polecacie OSRAM COOL BLUE INTENSE, w związku z tym znalazłem coś takiego na allegro:

http://allegro.pl/2x-osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-nowosc-i6440022222.html#thumb/5

 

Wygląda to na oryginał ?

Pytam ponieważ ktoś pisał że za takie żarówki to trzeba dać najmniej 200zł za 1szt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

bawarkowicze, miał może któryś do czynienia z takimi żarnikami ?

Zainteresowałem się aukcją dokładnie tą do której link podaję, sprzedawca zapewnia, że są to oryginalne żarówki ( wszystkie te metody sprawdzania na magnes, kody QR, seryjne, wnętrze żarówki precyzyjna elektronika itp )

 

http://allegro.pl/d1s-osram-xenarc-66144cbi-cool-blue-xenon-zarnik-i6559077615.html

 

Co o tym myślicie ?

Niską cenę podobno zawdzięcza temu, że żarówki są kupowane całymi paletami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem swego czasu Palnik Xenonowy D1S OSRAM XENARC tutaj:

http://sklep.motohid.pl/

 

polecam , gościu sumienny i rzeczowy

 

Pod koniec zamówienia w rubryce "kupon promocyjny/rabatowy" należy wpisać LeonClub - otrzyma sie 10% rabatu na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zombie pewnie nie wahałbym się u nich kupić te żarniki z OSRAMa ale cena za nie jest 230zł - jak w większości sklepów, a mnie interesuje ta konkretna aukcja z Allegro, gdzie żarniki takie same są za 120zł, a sprzedający potwierdza oryginalność i wszystko wskazuje, że są oryginalne.

 

Jedna z firm konkurencyjnych, napisała mi na temat tego sprzedającego, że faktycznie żarniki są oryginalne, ale pochodzą z kradzieży, a ze złodziejem na tym samum produkcie cenowo nie da się wygrać, ile w tym prawdy to nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat kupując palniki.

Wybrałem moim zdaniem mniejsze ryzyko i kupiłem ori ( szkoda przetwornic na eksperymenty z podróbkami)

Nie neguję oczywiście , ze gościu z allegro ma oryginały. Jednak póki ktoś nie kupi i nie rozbierze palnika to sie nie przekonamy czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bawarkowicze, miał może któryś do czynienia z takimi żarnikami ?

Zainteresowałem się aukcją dokładnie tą do której link podaję, sprzedawca zapewnia, że są to oryginalne żarówki ( wszystkie te metody sprawdzania na magnes, kody QR, seryjne, wnętrze żarówki precyzyjna elektronika itp )

 

http://allegro.pl/d1s-osram-xenarc-66144cbi-cool-blue-xenon-zarnik-i6559077615.html

 

Co o tym myślicie ?

Niską cenę podobno zawdzięcza temu, że żarówki są kupowane całymi paletami

i jak tam kolego udało Ci sie coś ustalić? Ja mam ma zbyciu D1s z gwarancja 5500k świecą jak cbi i nie uszkadzają przetwornic(co sprawdziłem u siebie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

bawarkowicze, miał może któryś do czynienia z takimi żarnikami ?

Zainteresowałem się aukcją dokładnie tą do której link podaję, sprzedawca zapewnia, że są to oryginalne żarówki ( wszystkie te metody sprawdzania na magnes, kody QR, seryjne, wnętrze żarówki precyzyjna elektronika itp )

 

http://allegro.pl/d1s-osram-xenarc-66144cbi-cool-blue-xenon-zarnik-i6559077615.html

 

Co o tym myślicie ?

Niską cenę podobno zawdzięcza temu, że żarówki są kupowane całymi paletami

Sprytna gra słów i nigdzie w treści aukcji nie napisane jest, że są to żarniki oryginalne firmy Osram. No ale już sama cena wiele tłumaczy. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kilkudziesięciu osób na Allegro, które kupiły palniki z tej aukcji, czy sprawdzali ich oryginalność, otwierając palnik sprawdzając kody QR i na magnes. Dostałem kilkanaście odpowiedzi, 4 osoby powiedziały, że palniki są zaplombowane i nie chcieli ich otwierać bo nie widzieli sensu, a kody QR były inne na każdym palniku, 6 osób mi napisało, że wsadzili palniki bez sprawdzania używają 1-4 tygodni i świecą super nie ma problemów, a 3 osoby zaczęły mi dziękować, że naświetliłem sposób w jaki można odróżnić podróbkę od oryginały OSRAM i że dali się naciąć na chiński bubel ... zbyt zawiły temat. Zdecyduję się chyba na oryginalne palniki, ale postaram się dowiedzieć jaka jest prawda o tych jego palnikach, dla potomności kupię 1 palnik i osobiście go sprawdzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętaj również, że te metody sprawdzania magnesem, kody QR i w końcu otwieranie to było aktualne w momencie powstawania tych poradników (czyli już kilka lat wstecz). Produkcja idzie do przodu a Chiny się rozwijają. :wink: Najprościej stwierdzić po cenie - jeśli jest 100% tańsza niż w pewnym sklepie to masz pewność, że to podróba.

Podstawowa wersja w pewnym sklepie: 250 PLN
Wersja na wypasie z aukcji: 120 PLN
Wersja na wypasie z pewnego sklepu: 320 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest odpowiedź odnośnie palników, odpisało mi kilka osób po rozmowie z jedną osobą która zakupiła palniki, przesłała mi zdjęcia. Są to najtańsze palniki z Aliexpress. Sprzedający ściąga metalowe obudowy nakłada klej i przykleja je szczelnie do plastikowego wnętrza w środku, tak aby nie dało się ściągnąć metalowej obudowy, oraz nakleja jakąś swoją naklejkę, że ściągnięcie obudowy wiąże się z utratą gwarancji. Teraz się zrobił tam wir bo ludzie zaczęli do niego dzwonić, że palniki zostały rozebrane w serwisie i każe odsyłać wszystkim palniki i zwróci pieniądze, żeby tylko nie pisać do Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na próbę rok temu kupiłem BOSMA D1S 6000K. Oryginalnie miałem PHILIPSA cale świeciły na żółto ze względu na to że samochód z US . Sprawują się ok, nie mam zbytnio powodu do narzekania, chyba że deszczowa pogoda to ten kolor w deszcz na drodze to trochę porażka,ale następne to chyba też BOSMA ale już 4300K. Najważniejsze że przetwornice całe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest odpowiedź odnośnie palników, odpisało mi kilka osób po rozmowie z jedną osobą która zakupiła palniki, przesłała mi zdjęcia. Są to najtańsze palniki z Aliexpress. Sprzedający ściąga metalowe obudowy nakłada klej i przykleja je szczelnie do plastikowego wnętrza w środku, tak aby nie dało się ściągnąć metalowej obudowy, oraz nakleja jakąś swoją naklejkę, że ściągnięcie obudowy wiąże się z utratą gwarancji. Teraz się zrobił tam wir bo ludzie zaczęli do niego dzwonić, że palniki zostały rozebrane w serwisie i każe odsyłać wszystkim palniki i zwróci pieniądze, żeby tylko nie pisać do Allegro.

Dzieki za przestrogę dla innych. Poszło PW do Ciebie w sprawie zarnikow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od jakiś 3/4 lat robią ludzi w konia , sami klienci przyjeżdżają od nich do nas i mówią jakie napotkały ich nie miłe sytuacje.

 

Kolego zajmujecie się metalizowaniem odbłyśników w Xenonach itp ? Chodzi mi o regenerację wewnętrzną lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
A może orginały są tylko nie wiadomo skąd są one brane ?

 

>> Wybacz ale nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.

 

Palniki w takich cenach sobie odpuść bo nie ma sposobu aby było one oryginalne, nikt nie odda ich w takiej cenie, zdaży się to 1 na 100, gdy ktoś kupi oryginał za 600zł, nie spodoba mu się barwa i odsprzeda za połowę ceny np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.