Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podpowiedzcie mi koledzy gdyż właśnie spalił mi się żarnik xenonowy oryginalny w e90. Na allegro znalazłem coś takiego jak philips D1S Color 500K i nie bardzo wiem co to jest. Nigdzie na stronach Philipsa nie mogę takiego czegoś znaleźć. Powiedzcie mi czy to możliwe żeby ktoś legalnie próbował sprzedawać coś co nie jest nawet wyprodukowane... tylko podrabiane? szkoda mi wyrzucić 500 pln na 2 żarniki które na starcie okazują się podróbką;( Może ktoś wie coś na temat tego żarnika i poradzi coś, może to jest jednak oryginalny philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi koledzy gdyż właśnie spalił mi się żarnik xenonowy oryginalny w e90. Na allegro znalazłem coś takiego jak philips D1S Color 500K i nie bardzo wiem co to jest. Nigdzie na stronach Philipsa nie mogę takiego czegoś znaleźć. Powiedzcie mi czy to możliwe żeby ktoś legalnie próbował sprzedawać coś co nie jest nawet wyprodukowane... tylko podrabiane? szkoda mi wyrzucić 500 pln na 2 żarniki które na starcie okazują się podróbką;( Może ktoś wie coś na temat tego żarnika i poradzi coś, może to jest jednak oryginalny philips

 

 

Owszem słyszałem o żarówkach Philips Color Match.. ale D2S lub D2R, modelu CM D1S nie ma. Także albo to jakaś podróba albo zwykły Philips D1S. Zobacz tu: http://www.oswietlenia.com/philips-d2s-color-match-85122cm.html jest błąd w opisie - nie 50000k tylko 5000k.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Philips 5000k to jest D1s z oznaczenie C i jest to oryginalny produkt montowany od 2009 we wszystkich bmw i nie tylko. Ja mam to założone i jest Okej, światło zdecydowanie lepsze od oryginału i widać niebieska poświatę, żarówka jest na pewno oryginalna bo po pierwsze nie spaliła mi przetwornicy jak poprzednie, po 2 bardzo wiarygodny sprzedawca, który powiedział, że jak uwali przetwornice to on mi sponsoruje nowe, a po 3 oryginalne opakowanie, takie same numerki jak na oryginalne tylko literka C.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Philips 5000k :-) w D1S. D1S Philips to może być właśnie najnowszy model czyli Ultra Blue 6000k :)

 

Czy masz na piśmie info, że koleś sponsoruje Ci nowe w razie czego? Ja wiem jedno - wszystko musi być na piśmie :) inaczej nici z takich reklamacji.

 

Jaki jest nr tych Philipsów? Masz gdzieś pod ręką?

 

 

Czy to jest to? http://sklep.motohid.pl/pl/p/Philips-Xenon-D1S-5000k/245 ew. ta http://sklep.xenon-przetwornice.pl/pl/sklep/philips-d1s-2011-,1797,16726.html

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Philips 5000k :-) w D1S. D1S Philips to może być właśnie najnowszy model czyli Ultra Blue 6000k :)

 

Czy masz na piśmie info, że koleś sponsoruje Ci nowe w razie czego? Ja wiem jedno - wszystko musi być na piśmie :) inaczej nici z takich reklamacji.

Jaki jest nr tych Philipsów? Masz gdzieś pod ręką?

Czy to jest to? http://sklep.motohid.pl/pl/p/Philips-Xenon-D1S-5000k/245 ew. ta http://sklep.xenon-przetwornice.pl/pl/sklep/philips-d1s-2011-,1797,16726.html

Pzdr.

 

BMW ma w roczniku 2009 takze OSRAM! A dokladnie to seryjnie jest zakladane OSRAM XENARC.

 

http://www.koperformance.com/part-number/63217162862

http://de.bmwfans.info/parts/catalog/63217162862/

 

pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez chanky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gość mi te żarówki własnymi rękoma zakładał, więc nie potrzebowałem żadnego pisma, żarówki są oryginalne, bo pokazywał mi czym się różnią od podróbki, a jeśli chodzi o to montowanie do BMW, to widać szły na pierwszy montaż philipsy bo ja akurat miałem i być może w nowych też się trafiają, ja mam w Ford Kuga 5000k samochód 2010r.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten gość http://allegro.pl/d1s-philips-osram-oryginal-xenon-35w-w-wa-i2071233483.html tylko nie ta aukcja, trzeba zadzwonić i ewentualnie można do niego podjechać i on zamontuje.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

5000k na pierwszy montaż ??? :mrgreen:

 

Od zarania dziejów , i do tej pory zresztą na pierwszy montaż idą niestety 4100k w E9X i e 8x i 4300 w serii Fxx i x6 + x5

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000k na pierwszy montaż ??? :mrgreen:

 

Od zarania dziejów , i do tej pory zresztą na pierwszy montaż idą niestety 4100k w E9X i e 8x i 4300 w serii Fxx i x6 + x5

 

Merci!!! :cool2: I nigdy nic innego nie bylo! OSRAM XENARC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gość mi te żarówki własnymi rękoma zakładał, więc nie potrzebowałem żadnego pisma, żarówki są oryginalne, bo pokazywał mi czym się różnią od podróbki, a jeśli chodzi o to montowanie do BMW, to widać szły na pierwszy montaż philipsy bo ja akurat miałem i być może w nowych też się trafiają, ja mam w Ford Kuga 5000k samochód 2010r.

 

Pzdr

 

Powodzenia kolego :-) to, że zakładał nie znaczy, że uwzględni Ci reklamację - sorry napisałem już co myślę - NIE MA PAPIERU NIE MA REKLAMACJI. To raz a dwa, że na pierwszy montaż szły owszem - ale nie 5000k - w życiu!. Tylko tak jak napisał kolega dziqsek - szły 4100K. W X3 mam Philipsy - i fakt świecą zupełnie inaczej bo na biało/niebiesko, jutro z ciekawości sprawdzę jaki jest ich numer bo na szczęście dostęp do nich jest banalny.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie u tego gościa chciałem zamówić ale niestety się w porę zreflektowałem... wpisałem w google te żarniki i niestety nic mi nie wykazało... tak jakby ich wogole philips nie robił... wpisz model żarnika i sam zobaczysz to nic nie kosztuje..dzwoniłem nawet do philipsa i babka mi powiedziała że ona niema takich w katalogach ... oddzwoniłem do tego gościa żeby ich nie wysyłał ... a on mi na to że ja źle szukałem... trzeba szukać w katalogach duńskich czy norweskich...ja mu na to że jakbym chciał duńskie za 500 pln za 2 sztuki to mogę za nieweile więcej kupić z polską gwarancją osram xenarc 5000k. ale mimo tego google po nazwie takiego produktu nie znajduje... ja wolalbym zapłacic 50zł wiecej ale za cos czego jestem pewien;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej zróbcie jak chcecie, wasza sprawa, według mnie te żarówki są w 100% oryginalne, a odnośnie tego co idzie na pierwszy montaż, to wątpie, żeby w nowe samochody teraz wsadzali 4100k, niewiem jak w BMW, ale, np w hondzie idzie 4800k w fordzie 5000k ( sprawdzane ) i w audi pewnie też sądząc po barwie. A odnośnie tego gościa, posiada naprawdę duża wiedzę na temat żarówek i do tego specjalistyczny zakład, który naprawia/sprzedaje przetwornice, więc ja ze swojej strony mogę go polecić.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gość mi te żarówki własnymi rękoma zakładał, więc nie potrzebowałem żadnego pisma, żarówki są oryginalne, bo pokazywał mi czym się różnią od podróbki,

 

 

czym?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi to wytłumaczyć, ale są takie blaszki które dochodzą to żarnika, i właśnie one są w jakimś innym kształcie, dodatkowo obudowa chińszczyzny przy wejściu wtyczki jest nie wyprofilowana idealnie jak w oryginalne.

 

Tak się kolego "exide" składa, że gdyby światła nie działały to bym samochodu od niego nie przyjął, więc nie wiem po co mi to twoje pisemko, gość nawet nie wystawiał mi faktury od razu tylko 2 dni później, żebym sobie sprawdził czy nic nie będzie się działo, żarówki już świecą ponad miesiąc i jest OK.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
, gość nawet nie wystawiał mi faktury od razu tylko 2 dni pozniej, żebym sobie sprawdził czy nic nie będzie się działo, żarówki już świecą ponad miesiąc i jest OK.

 

Nie no szal, tym mnie przekonales :mad2: widac ma zaufanie do swoich nowych "oryginalnych" zarnikow. Najlepei skoncz pisac takie madrosci, bo to juz nawet nie jest smieszne.

 

P.S Audi wklada 4300k , ford tak samo. Tak sie sklada ze Audi ma teraz moj ojciec ( nowka ) a brat ma mondeo i jeden i drugi ma 4300k z zolta poswiata. Tak samo opel insignia i reszta aut.

Swoja droga nie bardzo rozumiem co ma zaklad goscia do zarnikow, sprzedal ci podrobki za spora kaske a ty sie cieszych, no ale twoja sprawa i milego uzytkowania ;) wyobraz sobie ze ja mam jeden zarnik teraz ori osrama i jeden chinski za 70zl a zarniki sa identyczne roznia sie tylko kolorem precika przy zarniku , a tak i naklejki osram i cala reszta jest identyczna

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec jeździ Oplem omegą r 1999/2000, i tam widać że światło jest niebieskie w porównaniu do standardowych xenonów bmw.

Żarniki (od kiedy auto jest w Polsce - 6 lat) nie wymieniane. Być może jeszcze nigdy nie zmieniane (przebieg blisko 300Tkm).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi to wytłumaczyć, ale są takie blaszki które dochodzą to żarnika, i właśnie one są w jakimś innym kształcie, dodatkowo obudowa chińszczyzny przy wejściu wtyczki jest nie wyprofilowana idealnie jak w oryginalne.

 

Tak się kolego "exide" składa, że gdyby światła nie działały to bym samochodu od niego nie przyjął, więc nie wiem po co mi to twoje pisemko, gość nawet nie wystawiał mi faktury od razu tylko 2 dni później, żebym sobie sprawdził czy nic nie będzie się działo, żarówki już świecą ponad miesiąc i jest OK.

 

Pzdr

 

 

Jeszcze raz powiem Ci powodzenia :) - i życzę byś nie musiał rozmawiać z tym panem w sprawie reklamacji ;).

 

Wszyscy Ci mówią, że nie ma takich żarników jak 5000k nawet Pani w Philipsie potwierdziła ten fakt, a Ty twierdzisz, inaczej :-) - ciekawe.

 

I faktycznie chyba zakończmy dyskusję bo nie ma ona sensu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mojego czasu na dyskusje z takimi osobami, ja wiem swoje ty wiesz swoje i niech tak zostanie.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja bym raczej powiedzial , ze szkoda czasu kolegi Exide jak i naszego na dyskusje z Toba .Jedni wiedza ( duzo ) wiecej, inni wiedza "cos" roznica jest duza ale naprawde szkoda za kazdym razem pisac bzdury i umniejszac swa wiedze w oczach innych uzytkownikow. Odpisuj w tematach na jakich sie dobrze znasz a wtedy nie bedzie problemow :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mojego czasu na dyskusje z takimi osobami, ja wiem swoje ty wiesz swoje i niech tak zostanie.

 

Pozdrawiam

 

Dokładnie szkoda MOJEGO czasu, ale nie wmawiaj innym, że masz 'oryginalne' żarniki 5000k!!!!!!!!!!!!!! BO WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD - delikatnie rzecz ujmując. Forum ma służyć dobrym radom, więc czasami jak się coś, gdzieś, od kogoś usłyszało wypadałoby zweryfikować informację, zanim napisze się na ogólnodostępnym forum.

 

Tyle.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja dodam swoje trzy grosze do tematu.

Jako, że z ksenonami do czynienia wcześniej nie miałem, to z chęci zaoszczędzenia paru złotych, na koniec i tak zapłaciłem podwójnie. A było to tak:

Piątek wieczór, wsiadam, odpalam, a tu zonk - kontrolka na wyświetlaczu. Siadła prawa lampa.

Podjechałem w sobotę do bawarii motors zorientować się co i jak. Pan w serwisie wycenił "naprawę" na: 750zł żarnik, 380zł wymiana :)

Długo się nie zastanawiałem i pojechałem do znanej sieci sklepo - warsztatów (bo akurat było po drodze). Tam okazało się, że na miejscu mają tylko zamienniki (czyt. chińczyki), no ale myślę, skoro jest gwarancja to biorę. Wymienili obie strony. Cena 427zł (żarniki plus montaż).

W niedzielę wieczorem wsiadam, odpalam, a tu znowu kontrolka. Siadła tym razem lewa lampa.

W poniedziałek ponowna wizyta w tym samym warsztacie. Nie mieli na stanie żarników osram ani philips (a na takie chciałem wymienić żeby nie wracać już do warsztatu po paru dniach), dlatego pojeździłem po sklepach motoryzacyjnych i kupiłem w podejżanie niskiej cenie philipsy (po 190zł/szt). Wracam do warsztatu. Po założeniu tych żarówek, w dalszym ciągu lewa lampa nie świeciła. Panowie nie potrafili jednoznacznie stwierdzić co siadło dlatego udałem się do innego warsztatu, który akurat serwisował tylko samochody BMW. Na diagnozę musiałem się umówić na następny dzień.

Diagnoza (62zł) wykazała spaloną przetwornicę, a Pan wycenił mi wymianę na 1343zł przetwornica plus 120 wymiana (ceny netto!). Wróciłem do domu po kolejnym straconym dniu i zacząłem głębiej szperać w internecie. Znalazłem firmę, która od 15 lat zajmuje się oświetleniem w samochodach, głównie lampami ksenonowymi. Przez telefon Pan od razu wskazał powód problemów - chińskie żarniki!

Następnego dnia udałem się na umówioną wizytę. Odpalam lampy w celu sprawdzenia i wtedy totalne zaskoczenie. Obie lampy umarły (założone były ww chińczyki, a prawą lampę odpaliłem może z dwa razy).

Oczywiście siadły obie przetwornice VALEO, które z tego co mówił właściciel tego warsztau są bardzo czułe na inne żarniki niż dedykowane oryginały firmy OSRAM.

Wymiana kompletu czyli przetwornic i żarników kosztowała mnie 1464zł. Na całe szczęście udało mi się zwrócić podejżane philipsy (380zł), a w poprzednim warsztacie odzyskać kwotę 427zł, oddając chińskie podróbki. Do strat poniesionych doliczę ok 25 litrów paliwa, 4 straconych dni i poświęconego czasu plus 62zł za diagnozę.

 

Dlatego nigdy nie będę oszczędzał przy jakichkolwiek naprawach. Autko na pewno odwdzięczy się bezproblemową eksploatacją.

 

ps. minęły 3 tygodnie i lampy działają bez zarzutów

Edytowane przez Taucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.