Skocz do zawartości

Przepływomierz 4 lub 5 pinów ! jaka jest różnica


Fazi86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu kupilem nowy przepływomierz. Stary miał 4 piny we wtyczne zaś nowy ma o jeden wiecej . Czlowiem od ktorego kupowałem mówił że jak samochód odpali to przepływka działa i mozna na niej jezdzić. Chciałbym sie dowiedzieć czy to prawda? Czy samochód niebedzie np. wiecej palić, albo zle chodzić. Stara przepływka zniszczona została przez jazde na gazie. Myslem ze jak wymienie przeplywomierz to samochod zacznie jedzic na bezynie. Tymczasem pomyliłem sie. Jak uda mi sie odpalić auto , a jest to dosc trudne, to na gazie chodzi idealnie, zaś na bezynie nieche chodzić . Słychać ze niepracuja na kilku cilindrach. Na bezynie uzyskuje teraz 500 obrotów. a jak chce go wkrecic na wyzsze to musze nacisnąc pedał do samego konca , inaczej wskazówka nawet niedrgnie. Na starym , juz zepsutym przeplywomierzu , nawet gdy lekko wcisnolem pedał gazu to silnik jako tako reagował reagował(teraz mowie o BP, na gazie jest ok). A moze to oczym pisze jest spowodowane przez to ze silnik niepracuja na wszytkich cylindrach, zapieczone wtryski?

 

Najbardziej zalezy mi na odpowiedzi na temat tej przpelywki , czy taka moze być??

 

Moje auto bo bmw 524 E43 silnik 12 zaworowy z instalacja LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat jaka jest zasada działania przepływowmierza mam e36 1,8is i moje pytanie co powinno sie dziac na zapalonym silniku po odlaczeniu przeplywomierza (po wypięciu kostki) silnik powinien zgasnąć czy nie? u mnie jest tak : jak odlacze tą kostke to silnik wchodzi na wieksze obroty czy to normalne i wszystko jest ok czy raczej nie ??

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy mi dobrze działa ten przepływomierz czy nie bo juz sam nie wiem czy ten samochod ma malo mocy czy juz sie przezwyczailem do 140 koni

u mnie na odpalonym silniku po odłączeniu kostki od przepływomierza obroty wzrastają czy to jest normalne ?? help :mad2:

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomie swój samochód(na bezynie) i jak nacisne gwałtownie gaz to zgasnie, ale jak bede bardzo po wolutku go wciskał to powoli i z bolem bedzie sie wkrecał(ale bardzo niestabilnie). Ale na gazie normalnie moge naciskac gaz jak chce i wszystko działa poprawnie. To pasuje ta przepływka czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wiesz na co mam zwracać przy zakupie innej przepływki. BO moze ktos mi znowu sprzeda jakąś niepasującą. Mam ta (stara zepsutajuz) przepływke, ktores z wypisanych tam nr powinny sie zgadzac?? Ta ktora jest teraz zalozona miala duzo różnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim zwracaj uwage na numer przeplywki ,to bedziesz wiedzial czy do Twojego.

Obejrzyj dokladnie to co kupujesz ,jezeli masz klapowy to zobacz czy nie jest pokrzywiona klapa i cz nie byl otwierany/ale to trudniajj/,a naj;epiej to najpierw zamontowac a pozniej placic :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

udało mi sie odnalesc takie przeplywomierz na jakim wczesniej jezdzilem. Teraz auto calkiem inaczej sie zachowuje. Jak dodaje gazu to wkreca sie na obroty, juz go niedlawi i niegasnie. Ale mam problem. Czuje ze auto niema mocy na bezynie. Wydaje mi sie ze niespala calego paliwa. Im mam wyzesz obroty tym wolniej wskazowka zbliza sie do konca obrotomierza. Wydaje mi sie ze tak od 5 tys juz naprawde dlugo trzeba czekac zeby osiagnąc odciecie. Nieraz niemoge wogole wymusic od silnika wiecej niz 5.5 tys ale w wiekszosci przypadkow dochode do odciecia. Te proby wykonuje na luzie. Ogolnie samochod niema mocy.

 

Wydaje mi sie ze niepracuje na wszystkie cylindry, czesto slychac pierdzenie w wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.