Skocz do zawartości

potrzebuje rady - 4.0 czy 2.5 Vanos


Rogalotti

Rekomendowane odpowiedzi

 

dobre , dobre :cool2: , ten mlynek do kawy mnie rozbawil :lol: i jednoczesnie troche :evil: ,

 

, a wracajac tak na koniec do Twojego przypadku to wydaje mi sie ze trafiles tez na automata bo manual odjechalby Ci i to sporo

 

nic złego nie miałem na mysli , żart :wink:

tez mi sie zdaje ,ze to był automat. Z drugiej strony powyzej 160 km/h chyba manual juz nie daje takiej przewagi jak 0-100 .

 

Rogalotti - faktycznie bardzo niskie spalanie , ja o takim moge tylko pomarzyc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Frank - co do tych małych piątek, mój ojciec by Ci powiedzial, że siódemka to jest jak ladna i naprawde zgrabna dziewczyna, tyle że ze wzrostem 2 metry i sie głupio czujesz przy niej, zwłaszcza jak założy obcasy :wink:

Ale mnie to nie rusza, zwłaszcza że za dwa tygodni bede jeździł E38 z dwiema dubeltówkami wystającymi z tyłu, o ile jesli nikt mi jej nie sprzątnie sprzed nosa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie :D

 

Z góry dziękuję za sprawdzenie prędkości obrotowej silnika na 5-tym biegu w 525 Vanos :twisted: :twisted: :twisted: .

 

Mianowicie sprzedałem właśnie Audi TDi którym to się poruszałem :mrgreen: Po przeglądałem trochę ogłoszenia i zacząłem także mysleć nad zakupem E-39 2.8. Z tego co się orientuje parametry podobne ma co E-34 2.5 Vanos. A samo nadwozie E-39 już miałem wiec wiem na co patrzeć przy zakupie.

 

Teraz pozostało tylko nie tracić nadzieji i wytrwale szukać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko Panom !!

Siedze i czytam jak rozmawiacie o naszych kochankach :wink: czy 2,5 czy 4,0 literki , wlasnie opchnolem moja mala 740 E32 :( i wziolem 528 E 39 i powiem wam to jest meka wsiadasz zapalasz silnik i [BAD] cisza, costam bzyczy naciskam na pedal gazu :duh: to niema sily niby 193 koniki . Jak zapalalo sie moja byla to odrazu :D siedal usmiech na gebie a jeszcze wiekszy kiedy deples do konca t obyla radosc

Wiec jak masz mozliwosc to spraw sobie V8 to jest muzyka dla ludzkiego ucha :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BMW skończyło się na:

seria 3 - na E36 ewentualnie + E46

seria 5 - na E34

seria 7 - na E32 + E38

seria 8 - na E31

 

Te modele maja swoją duszę, a pozostałe to już składanki róznych lipnych cześci.

Starsze modele, gdy wyjeżdżaja zza łuku to już z daleka rzucają sie w oczy, a nowsze muszą trochę bliżej podjechać, żeby wogóle stwierdzić, że to BMW - weryfikację modelu pozostawiam do poczekania, aż przejedzie, pod warunkiem, że ją wogóle zauważę.

nawet nie wiedziałem robertbmw :wink: że mamy takie same ulubione modele :cool2:

od siebie dodam jeszcze, że te auta nie dość że z daleka były rozpoznawalne (również w nocy po konturze sylwetki, charakterystycznych światłach), to do tego dochodził bardzo łatwo rozpoznawalny dzwięk silnika(można było zamknąć oczy i wiadomo było, że to jedzie Bawara)... w tych nowych nic z tych rzeczy nie pozostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Parę groszy w ramach dyskusji na 740 ;)

 

Mam E38 4.4 automat zagazowana sekwencją ZAVOLI i uwazam ze jezdzi się tym naprawdę KOZACKO. Jest to auto duze oraz komfortow a co najwazniejsze wcale nie takie wolne. Moja ma namieszane w elektronice co daje dodatkowo pare konikow (odłaczony temponam, odłączony ASC, zmienionty soft w DME). Spalanie w miescie (wawa) ok. 19-22 w trasie od 11 do 18 w zalezności od stylu jazdy. Troszkę twarde na 18 calowych zimówkach 245/45 continentala TS790.

 

 

Narka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Parę groszy w ramach dyskusji na 740 ;)

 

Mam E38 4.4 automat zagazowana sekwencją ZAVOLI i uwazam ze jezdzi się tym naprawdę KOZACKO. Jest to auto duze oraz komfortow a co najwazniejsze wcale nie takie wolne. Moja ma namieszane w elektronice co daje dodatkowo pare konikow (odłaczony temponam, odłączony ASC, zmienionty soft w DME). Spalanie w miescie (wawa) ok. 19-22 w trasie od 11 do 18 w zalezności od stylu jazdy. Troszkę twarde na 18 calowych zimówkach 245/45 continentala TS790.

 

 

Narka :mrgreen:

 

no ale po co na stałe odłaczac tempomat i ASC ?

a chip to fakt -fajna sprawa :wink:

Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udalo sie moja E34 540iA wyjezdzic tylko jeden bak gazu, spalanie w cyklu mieszanym 18,8

Przyspieszenie rewelacyjne, przy zadnej predkosci nie brakuje mocy...

komfort jak dla mnie wystarczajacy, a drobny nie jestem, jak bedziesz chcial to zlapiemy sie jakos na miescie to Cie przewioze, ale musze najpierw ja zrobic, co nie wiem ile jeszcze potrwa i czy wogole sie uda :(

Mialem 3 lata temy E32 750iL 4998cm 300 km, nie polecam, tzn. autko rewelacyjne, ale spalanie srednie przy bardzo delikatnej jezdzie (ale takiej bardzo bardzo delikatnej) 28,5 benzyny, przerobienie na gaz wtedy kosztowalo 12000 zl... jak popuscilem wodze fantazji, to od zatankowania 45 litrow zrobilem jedynie 92 km do pustego, za to w trasie przy 140-160 spalila 13l

Wszystko zalezy od stylu jazdy i tego czy starasz sie oszczedzac, co mozesz sledzic na biezaco, odrobina checi i mozna sporo oszczedzic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj post mnie utwierdza w przekonaniu ,ze E32 750 to jednak potrafi skonsumować :D

 

mi po wymianie termostatu wg OBC na ostatnich 85 km ( spokojna jazda ,al e nie na emeryta) -25 km miasto- absolutne korki, 60 km = Landstrasse- bujanie sie 70 -90 km/h - spaliła 13.4 - czy to dobry wynik czy zły -nie mam pojecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO jak juz pisałem w innym wątku wg mojego znajomego z Niemiec, E38 V12

5.4 pali mu średnio o 2 litry mniej niz E32 750. Ale przeciez to i tak niemało.

Inny kolega ma E38 750 i 740 E32 i mowi ,ze w miescie V12 łyka 3 litry wiecej, a na trasie do 2 . Ale czy te dane są w 100% miarodajne- głowy nie dam.

Złotym środkiem od 92 roku są silniki V8 i dlatego kupiłem suma sumarum 740 , chociaz szukałem wczesniej 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że spalanie zależy od "miasta". Ja mogę powiedzieć o Wawie. Korki średnie, jazda normalna - szybka: 540 E34ia - średnio 16-18, E39 man 15-17. Generalnie spalanie bardzo małe jak na możliwosci (kiedyś jeździłem amerykańcami :P ).
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro o spalania cosik, to właśnie mam u sibie zimówki szerokie na 225.

I spalanie widocznie spadło, w mieście jest średnia tygodniowa ok. 16 ( z 350km z tym 100 w trasie)w W-wie.

Z tego co widze to zawiera się pomiędzy 16 i 18l/100km.

Do tego komp przekłamuje (13,5 komp ; 12,9 realne| 12,7 komp ; 12,1 realne).

Wczesniej na jedynie słusznych laczach, było więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz spalanie w litrach na godzine wg kompa i testu nr 3 ?

ja na rozgrzanym silniku mam 2.3 z wahnieciami od 2.1 d do 2.5

Proponuje takze innym posiadaczom M60 wpisac tu swoje 3 grosze dla porównania. NIKI kiedys pisał ,ze u niego cały czas jest 3.3 l /h ale M70 to inna bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mam chwilowe na jałowym, bo strasznie się motam w OBC.... :roll:

Ale przkłamania kompa są też na minus.

Jak jechałem A4 i zamykałem budzik, czyli przy duzych prędkościach stałych, to komp pokazał mniej niż spalił na prawde. Zdaje sie było coś jak napisałem, tylko w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.