Skocz do zawartości

Spalony Xenon-pytanie?


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądałem już forum jest troche o tym ale wole sie upewnić i jeszcze mam dodatkowe pytanie. Mianowicie dziś rano nie odpalił mi jeden xenon. Samochód z 98r 528i. Lampy bez ringów, Hella. Można zamienić żarniki miejscami aby upewnić sie czy to napewno żarówka? Czy w tych lampach jest żarówka D2S czy D2R? Jak dokupić druga żarówke, żeby świeciła na ten sam kolor, da sie gdzieś odczytać jaka jest ta przepalona 4300 czy 6000 ewentualnie jakie są orginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zamienić miejscami jak najbardziej.

Przy okazji wyjmiesz starą i sobie z niej odczytasz jaka była.

Wymieniać powinno się parami.

Na 100% nie masz tam 6000K

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie pomoże moc żarnika 4.3k czy 6-8k.Ja miałem taki numer ze po założeniu nowej sprawdzonej instalki(kpl.) 6000k jeden miałem o innym odcieniu co było zauwazalne.Wyobrazcie sobie nowy kpl w pudełku nie tani i taki cyrk.Jak sie okazało wystarczy że steżenie gaziora w nim jak ma minimalnie inne i parametry robi taki efekt.POdmienili mi jeden żarnik metoda prób.Moze jestem pedantyczny i spostrzegawczy i zauwazyłem minimalną różnice.Sporo takich multikolorów na drogach widziałem.POPIERAM kolege który radził zmieniać parami.POzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niewiem xenon spowrotem zaczoł działać, przynajmniej na razie.Jest tylko jakoś innej barwy niż drugie światło, zrobił sie bardziej niebieski. Czy to jest oznaka że jednak w niedługim czasie padnie? Jak tak to doradzcie jakie teżarówki kupić (oznaczenie) i czy warto kupować te z allegro po około 30zł za sztukę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINK do sprawdzonych XENONÓW

 

http://moto.allegro.pl/xenartz-zestaw-hid-h7-xenon-xenony-ksenon-ksenony-i1543085677.html

 

Podałem ci link gdzie mozesz kupic dobre żarniki.Ja mam od nich założone w dwóch samochodach i jest super.ZA 30zł na allegro są ale nie radze zakładać tego bo będziesz miał cyrki w bunii.Jeżeli chodzi o to ze zmieniła się barwa zarnika na bardziaj niebieska-JASNE ze zdechnie niebawem,dlatego podałem ci link.DO wszystkich kolegów,poleciłem ta firme z xenonami bo sam u nich nabyłem i wszystko jest OK nic wspólnego z ta firmą niemam :nienie: .POzdr

PS najlepiej zadzwoń do nich i doradza ci wszystko-dobra obsługa klienta :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że kolega poleca ci na allegro zestaw do przerobienia halogenów na xenony.. :| po co?? nie mam pojęcia.

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest zakup żarników za 100 - 150 pln . np philipsa u mnie są typu D2S , typ ci wyjdzie jeśli sobie poszukasz tym linkiem który ci wcześniej dałem. Ja jeżdżę na 4800 K i sobie chwalę. No i się szarpnąłem i wymieniłem 2 szt. na raz.

Tych za 30 pln nie kupuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych lampach jest żarówka D2S czy D2R? Jak dokupić druga żarówke, żeby świeciła na ten sam kolor, da sie gdzieś odczytać jaka jest ta przepalona 4300 czy 6000 ewentualnie jakie są orginalne?

Oryginalnie byly żarniki D2S. Żarniki wymienia się parami, właśnie dlatego, żeby świeciły tym samym kolorem. Z resztą jak jeden pada, to i drugiemu już pewnie wiele życia nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBRACHIM

Ciekawe jest to że kolega poleca ci na allegro zestaw do przerobienia halogenów na xenony.. :| po co??

 

Gdzie masz tam napisane halogeny,ja mam te zestrawy w dwóch samochodach w lampach w bunii 02r,w lagunie 05r.Oba maja lampy H7 ,widze ze znasz się dobrze na oswietleniu samochodu,zastanów się jakie zarówki ida do e39 po lifcie panie znawca :!:

Kolego Ibrachim tyczy się to dokładnie twojej osoby.

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/k/w/223.png TU MASZ mechaniorze zarówke H8 35W do halogenów.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBRACHIM
Ciekawe jest to że kolega poleca ci na allegro zestaw do przerobienia halogenów na xenony.. :| po co??

 

Gdzie masz tam napisane halogeny,

Napisane jest:

 

PROFESJONALNY ZESTAW DO KONWERSJI OŚWIETLENIA HALOGENOWEGO NA ŚWIATŁA KSENONOWE

 

Zakładam, że autor wątku ma oryginalne ksenony i jedynie potrzebuje nowych żarników D2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROFESJONALNY ZESTAW DO KONWERSJI OŚWIETLENIA HALOGENOWEGO NA ŚWIATŁA KSENONOWE

 

Zgadzam się tylko z nazwą(oświetlenie halogenowe) bo reflektory od dawna mamy halogenowe:H1,H3,H7,H4 itd-oznaczenie H oznacza halogenowe reflektory a nie jak kiedyś bańki szklane. Pete prosze pomyśl sam jestes bystry-znam cię z innych postów.

Tamten mechanior tak się znał ze pomyslał o przeciwmgłowych swiatłach.Co za idiota założy tam xenon chyba kamikadze punktowy-miski tylko czekają.Autor fakt nie okreslił sie względem ori czy zamiennik.Ja mam te zarniki sprawdzone i 2 years garantia.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dani, chodzi o to, że autor potrzebuje jedynie wymienić przepalony żarnik D2S, a Ty wrzucasz link do jakiegoś zestawu, który pozwala wstawic ksenony tam, gdzie wczesniej siedzialy standardowe żarówki H7, i który obejmuje dodatkowo kabelki, przetwornice, itd.

 

No chyba, że zapodałeś tego linka po to, by podać namiary na sprzedawce a nie po to, by autor wątku konkretnie kupił sobie ten zestaw, który raczej nie jest mu potrzebny. Jeśli już, to powinien być ten link:

http://moto.allegro.pl/xenartz-palniki-zarniki-xenon-d2s-66040-85122-i1543086126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Pete o takie cosiutko mi chodziło.Nie określił sie kolega,wiec podałem mu namiary.Niech sobie podpyta.Dzieki i trzymajka.POzdr

Z mądrym(z Tobą) się dogadałem a burak nie zrozumiał ze reflektory są teraz halogenowe i spluł mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma reguły ale wałkowaliśmy te tematy sporo razy.Te taniochy różne cyrki robią z kompem w bunii.Jednym świeci spalona zarówka innym kontrolki na liczniku się swiecą a nawet jednemu koledze po włączeniu bunia gasła.Dlatego nie warto się w to pchac,bo nie wiesz co trafisz,albo trafisz takie ze bedziesz miał choinke która gasi silnik.Różnie bywa.Cos kosztem czegoś.POzdr

PS poczytaj posciory o Xenonie :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINK do sprawdzonych XENONÓW

 

http://moto.allegro.pl/xenartz-zestaw-hid-h7-xenon-xenony-ksenon-ksenony-i1543085677.html

 

Podałem ci link gdzie mozesz kupic dobre żarniki.Ja mam od nich założone w dwóch samochodach i jest super.ZA 30zł na allegro są ale nie radze zakładać tego bo będziesz miał cyrki w bunii.Jeżeli chodzi o to ze zmieniła się barwa zarnika na bardziaj niebieska-JASNE ze zdechnie niebawem,dlatego podałem ci link.DO wszystkich kolegów,poleciłem ta firme z xenonami bo sam u nich nabyłem i wszystko jest OK nic wspólnego z ta firmą niemam :nienie: .POzdr

PS najlepiej zadzwoń do nich i doradza ci wszystko-dobra obsługa klienta :cool2:

 

Wypada się wypowiedzieć .. bo chyba kolega był łaskaw nazwać mnie burakiem. Napisałeś że podajesz link do sprawdzonych xenonów, kliknąłem i wszedłem na aukcję zastawu, zapytałem grzecznie po co? Obraziło cię to? Napisałeś też że Cię splułem, bo chyba to też do mnie. Jak ? Tym pytaniem?

Forum jest po to żeby wymieniać doświadczenia więc ja cię nie nazwę a podziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niechaj będzie po twojemu-deko za ostro było.Nie nawidze jak ktoś podwaza cos co jest prawdą.Nalezy najpierw upewnić sie.Napisałeś do halogenów:lampy w samochodach są halogenowe,wiec przerabiamy je na xenonowe.W ogłoszeniu pisało reflektory halogenowe na xenon-nie pisało przeciwmgielne na xenon.Teraz wiesz po co?? Sam zadałes pytanie po co wiec ja szybko odszczekałem.Wiem za ostro,zwłaszcza ze na forum.Jezeli to ci zwróci troche uszczerbku:OFICJALNIE PRZEPRASZAM FORUMOWICZA Ibrachim-za ostro było.Na przyszłość kolego upewnij się ,dałem mu tylko namiar na szybka fachową pomoc.Zadzwoni dowie się kupi nie kupi?sprawa prywatna kolegii autora.POzdr

PS doczytaj :reading: ,pomyśl,odpowiadaj.Trzymka :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zakładać żarników D2S po 30zł, co z nimi nie tak co się będzie działo????

Czy chodzi tylko o to, że są to zamienniki po 25zł?

 

Tu masz kolego link do pościka o problemikach z trefnym towarem:

 

viewtopic.php?f=72&t=151554

Trzeba naprawde wiedzieć dokładnie od kogo i co kupujemy.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.