Skocz do zawartości

[E91] Felgi 17" - jakie opony, jakie ET, jak poznać podrobki


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na promocje w ASO na model 161 17" się nie doczekałem, a 9600 PLN to dla mnie lekka przesada za komplet.

 

Będę więc szukał używek + nowe opony.

 

1. Rozmiar w oryginale to ET34 / 8 cali (przód) i ET37 / 8.5 cala tył, zgadza się?

2. Jak odróżnić podróbkę od ori?

3. Jakie opony na to wchodzą? Jeden sprzedawca ma w ofercie zestaw z załozonymi z przodu 215/45/17, ale wedlug mnie, taki rozmiar nie zgadza sie z opcjami w BMW (powinno być 225), czy mam rację?

4. Jakie opony (model/firma) polecacie? Coś dobrego, ale nie będę kosiarką 2.0 brał zakretów bokiem, mowa o czymś do codziennej "roboczej" jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozmiar w oryginale to ET34 / 8 cali (przód) i ET37 / 8.5 cala tył, zgadza się?

 

Tutaj masz wiecej informacji o wszystkich felgach montowanych do E9x http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

2. Jak odróżnić podróbkę od ori?

 

Podrobka bedzie miala najczesciej inne parametry niz oryginalna felga (np. ET). Nie bedzie miala oryginalnych numerow czesci BMW, ktore znajdziesz tutaj http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VH51&mospid=50153&btnr=36_0843&hg=36&fg=15 , ani loga BMW.

 

3. Jakie opony na to wchodzą? Jeden sprzedawca ma w ofercie zestaw z załozonymi z przodu 215/45/17, ale wedlug mnie, taki rozmiar nie zgadza sie z opcjami w BMW (powinno być 225), czy mam rację?

 

225/45R17 przod i 255/40R17 tyl - to fabryczna rozmiarowka do kazdego modelu E9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.