Skocz do zawartości

[E34] Znosi na nierównej nawierzchni


Apan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po wymianie opon na letnie(kupiłem uzywki) auto ściąga na nierównej drodze.

Na równej prostej nawierzchni jedzie idealnie, nie znosi, kierownica prosto i tor jazdy prosto, ale na nierównosciach auto ściaga i trzeba kontrowac dosc mocno kierownica aby jechał jak trzeba.Ogólnie sciaga w kierunku srodka jezdni, ale niekiedy jak jade blizej pobocza to znosi na pobocze.

Geometria i zbieznosc sprawdzone, koła wywazone.Na zimowych oponach tego nie było.

zimówki miałe 195/65 a letnie 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Geometria i zbieznosc sprawdzone, koła wywazone.Na zimowych oponach tego nie było.

zimówki miałe 195/65 a letnie 225/45.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Jeszcze trochę czasu będziesz się przyzwyczajał do tych 225, bo w porównaniu ze 195 to inny świat w prowadzeniu auta na podłużnych nierównościach. Wyraźną różnicę można odczuć już między 195/15 a 205/16, jak też 215/16 a 205/16.

pozdr.

Edytowane przez solaris520

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci sugeruję żebyś tak dla spokoju sprawdził czy nie zrobiłeś błędu i nie kupiłeś opon z guzem ... bo to też dużo daje a sam powiedziałeś że kupiłeś używki mogą też być z ciachane z którejś strony (bo poprzedni właściciel miał złą geometrię... aale głównym powodem są nasze piękne drogi .... a co do kolejin to panowie mają rację ... mnie rzucało jak opętanego na kolejinach bo auto łapie troszkę albo bardziej lewej kolejiny albo prawej i się zsuwa więc normalka...

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D Ja jechałem E36 znajomego z oponami 265, jak wjechałem w dobrą koleiną to miałem spory problem z wyjechaniem z niej ;)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maiłem w tamtym sezonie 235\16 (tył ocierał o błotniki na dołkach) i 225\16 (przód).Widok kosmiczny.. :mrgreen: Ale nie na polskie drogi bo strasznie mnie ciągało na koleinach. Teraz mam 215\16 na tyle i 205\16 na przodzie. Jeżdzi sie dużo lepej na węższych oponach.. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjechałem do Polski pierwszy raz to też się trochę przestraszyłem :mrgreen:

a ja ci sugeruję żebyś tak dla spokoju sprawdził czy nie zrobiłeś błędu i nie kupiłeś opon z guzem ...

W tym przypadku byłoby czuć bicie od koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku byłoby czuć bicie od koła.

właśnie nie do końca ... bo miałem tak nie raz że mnie sciągało na którąś ze stron i okazywało się po przeglądach itp. że mam guzy na kołach ale takie małe że nie było bicia jeszcze tylko sciągały ....

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kolego nie przejmuj się mam 17 cali szer 225 i zero drgań w zawieszeniu a jak sie zapomne czasem to mnie tak bujnie w koleinach że przez następne 200 km jeżdże z obiema rękoma na kierze :D , to samo na zimówkach 16 cali szer też 225.

ale po euro 2012 :D będzie lepiej

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam 235/40 z przodu i 255/40 z tyłu , rozpórki i jakoś daje rade kwestia przyzwyczajenia choć czasami trzeba sie posiłować z kierownicą zeby bunia jechała prosto :P Co kto lubi jedni lubia nisko i szeroko , inni komfortowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i nie zmula Ci auto na takich kapciach szerokich?

 

Ja jak przełożę wszystkie cztery z zimówek 205 na letnie 225 to doświadczam gdzieś 1 sek więcej do setki i 10km/h mniej maxa :mrgreen: A co dopiero jeszcze 3 cm szersze... :roll:

http://img221.imageshack.us/img221/3032/clipboard02zn2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam w E34 235/45/17 z przodu i 255/40 z tyłu i jazda po nierównej drodze a w szczególności w koleinach jest beznadziejna. To za sprawą szerokości opon, im szersze, tym trudniej utrzymać się na drodze. Zimówki mam 15 i 185 szeroki i na każdej drodze jest ok. To nie jest wina samochodu, tylko złej drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.