Skocz do zawartości

Jak odpowietrzyc chłodnicę ?


DoctorQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wlałem nowy płyn do chodnicy i odkręciłem odpowietrznik u góry chłodnicy. Silnik pokręcił sie na otwartym korku chłodnicy 25 minut i przez ten czas dolałem jeszcze 2 litry płynu. Zostawiłem poziom płynu równo z zalecaną kreską. Po tym z odpowietrznika nie uchodziły już bąbelki więc wszystko zakręciłem. Jazda nie trwała zbyt długi bo jak się silnik dobrze zagrzał to pokazało mi temperaturę więc musiałem się zatrzymać i jak odkreciłem korek to zassało mase powietrza - dlaczego ?

 

Chłodnica zaczęła cieknąć prawdopodobnie coś nie wytrzymało i szlak ją trafił. Własnie kupuje nową chłodnicę.

 

Jak prowidłowo wymienić płyn w BMW 318i 1996 Sedan E36 żeby ta sytuacja się nie powtórzyła ?

www.lodofka.pl - Mocno pojechany serwis ogłoszeniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy w takim przypadku może zrobić tak: Zalać płynu do pełna - po uciskac gumowe rury żeby ewentualne powietrze powychodziło, zakręcić kurek ale zostawić odkręcony odpowietrznik a później jak sie auto mocno zagrzeje to zakrecić go ?
www.lodofka.pl - Mocno pojechany serwis ogłoszeniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wymienialem chlodnice to normalnie ją założyłem zalałem plyn do kreski przejechałem troche płynu ubyło znowu dolałem i do tej pory jest wszystko ok. a rzeczywiscie jak sie zaleje za dużo to on ucieka wszystkimi mozliwymi sposobami z tamtąd wiec nie wiem moze i twoja jest dobra chlodnica tylko za duzo nalałeś płynu

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie to tak :D

 

1. Zalewam plynu do pelna

2. Ustawiam grzanie w aucie na pelne

3. Zakrecam wszystkie korki

4.Odpalam

5. Po dojsciu do I kreski otwieram na moment odpowietrznik - chwile poleca bombelki i zakrecam

6. Po dojsciu do polowy i zaleczeniu wiska odkrecam na ok 1 min az do czasu jak leci sam plyn bez bombelkow.

7. Wylaczam silnik i jak wszystko ostygnie sprawdzam stan (po jakis 2-3 godzinach) i ewntualnie uzupelniam.

 

 

Robilem tak juz XX razy i wszystko ma sie ok.

 

Oczywiscie auto podczas rozgrzewania trzymam na jakis 2.5-3 tys obrt - wtedy caly proces odpowietrzenia autka to maks 10 min.

 

Pozdrawiam

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.