Skocz do zawartości

spryskiwacze przednich lamp kiedy działają?


kosaaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kiedy działaja spryskiwacze przednich reflektorów? czy można je sprawdzić na parkingu czy tylko działają podczas jazdy? jak najłatwiej sprawdzić czy są sprawne ?

lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalają się przy uzyciu skryskiwaczy przedniej szyby :P możesz sprawdzić tak że spryskasz i zobaczysz czy reflektory są mokre :) nic innego mi nie przychodzi do głowy.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, iż spryskiwacze lamp powinny się uruchamiać co piąte użycie spryskiwacza szyb - na forum coś o tym było :search:

Tak, ale tylko przy włączonych lampach. Gdy są one wyłączone, to spryskiwacze nie włączą się wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
dziś wymieniłem pompkę spryskiwacza lamp i wszystko niby pracuję ok, ale na parkingu działają tylko za pierwszym razem i z włączonymi światłami (bez świateł niedziałają ) Puźniej mogę psikać do woli i nie dziala. Po ponownym odpaleniu działają ale znowu tylko za pierwszym razem. Czyli można spryskać lampy tylko raz? Czy w czasie drogi będą spryskiwać co kilka cykli ?
lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż nie !! jak stoisz na parkingu to tylko pierwsze spryskanie uruchania spryskiwacze lamp , natępne tylko na szybe (testowałem do wyczerpania wody) po wyciągnięciu kluczyka i ponownym odpaleniu stacyjki mozna znowu raz spryskać lampy !!!!!
lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, pozwolę sobie odgrzać kotleta, bo mam pewne wątpliwości co do spryskiwaczy xenona.

W teorii, ma to działać tak, że sprysk na światła startuje razem ze spryskaniem szyby przy włączonych światłach, i spryskanie jest krótkie, podwójne.

Kolejny raz ma się włączyć po 5 spryskaniu szyby, ale u mnie tak się nie dzieje. Psikam 5 razy na szybę z automatu (tak żeby wycieraczki też ruszyły) i na światła już nie daje.

Wyłączenie i włączenie świateł tak samo nie pomaga, a jestem pewny że to powinno zresetować cykl.

Co ciekawe, podobno gdy zapali się kontrolka od niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy, spryski na światła mają się nie włączać, a u mnie ten pierwszy raz pryska.

Swoją droga, to uszkodziłem sobie ten czujniczek jak pompkę wymieniałem, byłem pewny że pompka nie ruszy, a jednak... :roll:

Jak to w końcu ma działać? Spryskiwacze świateł, i intensywne zmywanie dokładałem sam, ale wszystko jest podłączone tak jak fabrycznie, wiec powinno to też tak samo działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze lamp działają co 5 mycie szyby, ale nie na zasadzie że szybę sobie pryśniesz 5 razy pod rząd - bo wtedy spryski lamp nie zadziałają, ponoć komp liczy ile razy spryskujesz szybę i w jakim czasie, także na dłuższej trasie co piąte spryskanie będzie leciało na reflektory.

U mnie na trasie paru km ładnie spryskiwało reflektory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.