Skocz do zawartości

KRWAWICA WODY 730i


Wertus

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie chodzić chyba że będzie miała już bardzo niskie to mapsensor istotnie nie załączy. Ale to żadke przypadki reduktor nie zużywa się jednostaje tylko to taki pozer niby ma ciśnienie a pod obciążeniem nie trzyma. może mieć niby dobre ciśnienie na komputeże ale pod obciążeniem je bedzie tracić i takiego gazu na takim reduktoże nie wyregulujesz trzeba robić reduktor.

Czy się jeździ czy nie membrana skruszeje i po maks 3 latach lepiej zażucić nowe membrany wyciągałem u siebie to to były trociny i stwardniała guma a nie sprężysta membranka. I na gazie mi chodził ale puszczał przez podciśnienie i był problem z odpaleniem bo bmka zapalała na dwuch paliwach niby chodził jeździł bym jeszcze tak ale więcej jak 150 tym już nie pojechałeś zażucony nowy zestaw i można zamykać zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też obecnie mam dylemat czy kupywać reperaturkę do reduktora czy lepiej wsadzić nowy. Bo jeszcze do 5 lat reduktor nie ruszany. W zeszłym roku gazownik mierzył ciśnienie na wyjściu i było ok ale tak jak kaczydj napisał membrana z każdym rokiek twardnieje i lepiej za czasu ją wymienić. No właśnie wymienić membranę czy reduktor?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertus napewno reduktor juz nie bedzie miał sprawności takiej jak wtedy co był nowy lub nawet jak miał dwa lata.

Ale jeżeli po jeździe na gazie i zgaszeniu prawidłowo odpala na pb to znaczy ze membrana od podciśnienia jeszcze nie puszcza jeżeli dobrze przyspiesza nie ma zjawiska " mrożenia gazu" nie rozregulowywuje sie sam. To nie ma co tego ruszać reduktor to tylko aluminiowa obudowa 3 membrany pare oringów i 2 spreżyny w przypadku mojego mam OMVL ale powiem ze ja nie mam pieniedzy wiec zamiast 250 za nowy reduktor kupiłem zestaw za 50 + 20 wysyłka i zrobiłem sobie to sam czyli wychodzi 70 zł membrany wyjąłem jak popiół ale gorsze jest to że w środku pełno jest czarnej lepkiej mazi jak smoła musowo z biegiem czasu się tego nazbiera zanieczyszczeń jakie są w gazie trzeba tego usunąć tyle ile się da ( mój reduktor nie posiada filterka) i pewnie w tych z filterkiem mazi nie będzie U gazowników taka naprawa miała kosztować 100zł + zestaw u nich 100 czyli 200zł więc nie bylo sensu lepiej juz nowy reduktor w takiej opcji a napewno regeneracja opierala by się na wymianie membran nawet by tego nie czyścili i jeszcze mówią że tego nie robią bo ciężko złożyć i że to nie chce działać ( tani chwyt bo im sie nie chce w to bawić bo wolą sprzedać nowy) Więc ja sobie to zrobiłem na spokojnie sztuki nie ma trzeba tylko ostrożnie rozbierać bo tam są dwa wieczka i sprężyny i żeby zapamiętać jak to szło i wymieniłem i samochód nie do poznania a gdybym miał zaintegrowany filtr na reduktorzę to napewno mazi bylo by mniej i robota była by jeszcze szybsza i przyjemniejsza

Wertus jeżeli 100-150zł nie robi dla ciebie różnicy kup sobie reduktor(ale po co skoro ci wszystko działa tym że membrany twardnieją to nie ma sie co przejmować puki działają bedzie problem można robić dopiero bo po co wydawać niepotrzebnie kase) możesz nawet założyć inny jeżeli twój by miał za małą wydajność. Dla mnie ta kwota robiła różnicę więc wybrałem regeneracje( bo już musiałem) ale musiałem za to sobie sam wszystko robić i troszkę się pobawić ale mi to sprawiło większą radość niż żeby podjechać do gazownika poczekać pare minut i żeby wkręcił drugi nowy reduktor. Tam to były jaja to naprawić później wsadzić sprawdzić czy nie wybuchnie :D nie wybuchło to przejażdżka po naprawnie było tyle HP że silnik nie do poznania kolejna radość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.