Skocz do zawartości

kangury na jedynce bez gazu


serfer

Rekomendowane odpowiedzi

samochod zachowuje sie w nastepujący sposób :

jedąc na jedynce bez gazu tak że tylko sie toczy to robi kangurki nie ma plynności jazdy na innych biegach też tak jest ale juz mnie odczuwalne

co o tym myślicie ?? wina przewodów, nie wiem kiedy były wymieniane. a może czegoś innego czekam na wasze opinnie. jeżeli to wina przewodow to jakie mam założyc bo na orginały mnie nie stac 1000zł wiec podajcie jakies tansze zaminniki. dziekuje z góry :)

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki powód kangura jest u was, ale u mnie jak ręką odjął problem zniknął po wyregulowaniu składu mieszanki - po prostu u mnie była za uboga /za mało paliwa/, teraz auto chodzi aksamitnie :D

 

ps. Pisząc kangur mam na myśli skoki auta przy toczeniu się na I lub II bez gazu. Może być też problem taki że auto się dławi przy ruszaniu z bardzo lekkim gazem, wtedy prawdopodobnie auto jest zalewane /mieszanka zbyt bogata/, natomiast jeżeli ogólnie się krztusi, niezależnie od obrotów, to najczęście przewody wn.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurki się biorą z luzów w skrzyni i moście. Wada dość wyeksploatowanych samochodów.

 

:lol: :lol: :duh:

serfer musisz zmienic samochod , takich glupot to ja jeszcze nie slyszalem , zurzyty most wyje , zurzyta skrzynia - biegi wyskakują ale kangurki :duh:

a tak na powaznie to jadac na niskich obrotach tez tak "szarpie" ? czy to jest tylko po puszczeniu gazu , kiedy hamuje silnikiem ? a na wolnych obrotach rowno chodzi ?

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexter21 ty ale to nie ja napisalem ze to jest wina skrzyni czy mostu ja myslalem ze to wina kabli. mi kanguruje gdy jade na jedynce bez gazu wystrczy dodac minimalnie gazu i juz nie szarpie. przy puszczaniu gazu nie odczuwam za bardzo szarpniec jedynie moze przy zmianie biegow nie da sie tak jakby wyczuc zeby pynnie jechal tylko jest jakies tam minimalnie szarpniecie

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj to co ja napisalem ,nie cytowalem Twojej wypowiedzi tylko wypowiedź vindevil która jest smieszna a w skutkach moglaby byc tragiczna bo bys wziol to na powaznie wymienil skrzynie i most, wydal sporo pieniedzy nie potrzebnie a samochod by dalej szarpal , jezeli masz podejzenie ze to przewody to obejzyj je wieczorem , jak bedzie ciemno , jezeli mają przebicia to beda po nich iskry skakac , tylko musi byc naprawde ciemno i czasem ich nie dotykaj :!:
BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie takie do Roberta wiesz posrpawdzalem te węże tzn no wszystkie są powtykane i nie widze tak na oko zeby cos uciekalo albo cos nie wiem juz sam jak moge to sprawdzic jakos dokladnie ?? a i jeszcze jedno tą mieszanke paliwową reguluje sie tylko poprzez komputer tak??

a jak jest linka od gazu i tam jest to takie pokretlo to jak ma to byc ustawione bo ja nie widze roznicy czy mam przykrecone na maxa czy tez odkrecone sorry za glupie moze dla niektorych pytania ale ja tego nie wiem :) :duh:

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawki paliwa nie reguluje sie przez komputer (zwlaszcza tych od wolnych obrotow) robi sie to np srubeczka na przeplywomierzu.

 

Jezeli chodzi o skoki to mam takie same w dieslu i nie jest to uszkodzone zawieszenie ani zadne luzy na moscie, wale czy skrzyni. Problemem u mnie jest pompa, ktora nie jest wregulowana tak jak byc powinna.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod zachowuje sie w nastepujący sposób :

jedąc na jedynce bez gazu tak że tylko sie toczy to robi kangurki nie ma plynności jazdy na innych biegach też tak jest ale juz mnie odczuwalne

co o tym myślicie ?? wina przewodów, nie wiem kiedy były wymieniane. a może czegoś innego czekam na wasze opinnie. jeżeli to wina przewodow to jakie mam założyc bo na orginały mnie nie stac 1000zł wiec podajcie jakies tansze zaminniki. dziekuje z góry :)

 

Prawdopodobnie układ przeniesienia napędu a na 80 procent jest to skrzynia biegów mialem podobny manewr w mojej e-34 m20b25 z manualna skrzynia, w koncu sie rozsypał 5 bieg i wymienilam skrzynie....

Zakładam ze silnik jest ok....

 

pozdr

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

U mnie ten sam problem silnik M40, robi kangurki na I i II biegu bez gazu. Wymieniałem całą skrzynię gdyż rozsypało sie koło biegu pierwszego, ale problem z kangurkiem pozostał. Czyli w moim przypadku wina leży po stronie silnika, jeżdże już tak pół roku. Pomocy :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, jeżeli auto skacze tocząc się na I/II bez gazu, to na 99% dostaje za mało paliwa, nie wiem jak w innych silnikach, ale w s14 i chyba innych montowanych w e30 skład mieszanki reguluje się śrubką koło przepływomierza, tak jak już ktoś napisał:

 

"Dawki paliwa nie reguluje sie przez komputer (zwlaszcza tych od wolnych obrotow) robi sie to np srubeczka na przeplywomierzu".

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.