Skocz do zawartości

316ti dziwne objawy...szarpnięcie i zapalenie się kontrolki


Pudx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu podczas jazdy na 4-5 biegu na równych obrotach raz na ok 150km zapalała się na chwilę kontrolka od ładowania. Towarzyszyło temu lekkie szarpnięcie samochodem. Wczoraj jechałem na 5 biegu z prędkością 100km/h zapaliła się kontrolka a obroty spadły do 0 tak jak by silnik zupełnie przestał działać. Po dosłownie 2 sekundach wszystko znów wróciło do normy. Czy ktoś kiedyś spotkał się z takim problemem ??? (e46 316Ti- benzyna2003r)

 

Samochód był sprawdzany komputerem- brak błędów

 

Mechanik sprawdzał również ładowanie - wszystko w normie

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie informacje z czym mogą związane być te objawy i od czego zacząć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał podobny problem, a mianowicie te same objawy co u Ciebie i do tego natychmiastowe gaśnięcie silnika, tak jak się go gasi.

Po wielu wizytach u różnych warsztatach nic nie wychodziło, dopiero przez przypadek znalazł się znawca i bez oglądania postawił diagnozę.

Do wymiany szczotki alternatora, bez względu na ich zużycie. Kolega wymienił szczotki no i jak na razie jeździ już 3 miesiąc bez awarii.

Prawdopodobnie dochodziło do zwarcia na starych szczotkach. Jeśli moja rada nie wystarczy to myślę że nieduży koszt inwestycji i warto spróbować.

Krzysioop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.