Skocz do zawartości

530d M57 kopci pod spodem


pantrawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio w aucie zauwarzyłem iz za duzo oleju mi bierze, wiec postanowilem iz wszystko wymienie. Filtr paliwa,odmy powietrza oraz sam olej z filtrem poszly do wymiany. Wszysko bylo ok do dzisiejsego ranka. na krotko przed pojsciem do pracy odpalilem auto poniewaz byl lekki przymrozek, od razu w ucho wpad mi dziwny dzwiek silnika po ok 3 minutach spod ssamochodu unosily sie kleby dymu-dokladnie wydobywajace sie od strony kierowcyok 30 cm od progu pojazd. Czy ktos moze tez mial taka przypadlosc w swoim aucie, co to wogole moze byc? stn oleju od wymiany idealnie taki sam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w wersji przed fl w 530d seryjnie montowano vebasto dogrzewające silnik. Jeżeli masz vebasto to jego wydech znajduje się pod progiem ze strony kierowcy. Załącza się w chłodne dni aby silnik szybciej złapał odpowiednią temperaturę do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dymek leci tak jak to opisałeś - spod kierowcy, około 30cm od progu to na bank jest to wydech od Webasto bo nic innego tam nie ma co by dymiło - nawet jakbyś miał nieszczelne złącza elastyczne od wydechu to one są umiejscowione bardziej pod fotelem przedniego pasażera.

Zajrzyj pod auto - jeśli masz Webasto to w osłonie plastikowej zobaczysz otwór, a w nim eliptyczną końcówkę wydechu Webasto - mniej więcej 2cm długości i około 1cm szerokości ma ta rurka.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz rano wiedzialem ze to webasto

wypiołem bezpiecznik i jutro rano zobacze co sie bedzie dzialo

jesli sprawa sie powtorzy to wtedy niezbedna bedzie ingerencja w ten uklad

dzieki chlopaki za troske

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.