Skocz do zawartości

Nierówna praca na wolnych obrotach 4.0


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam BMW E32 740i. Silnik kuleje na wolych obrotach. Zostały wymienione: cewki zapłonowe 8szt, swiece, 2 sondy lambda, przeplywomierz. Bylo mierzone cisnienie cylindrow, jest rowne po 11. Moze ktos wiec co jest nie tak? Na benzynie i gazie chodzi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M60 powinien mieć ciśnienie 12-14 bara więc już troche słabe masz i to może być przyczyną. Chyba że źle mierzone lub ciśnieniomierz coś nie tak. Generalnie silnik nagrzany do 90 st. a akumulator sprawny - wtedy mierzymy. Co do kolebania na jałowym - jak masz gaz to duże prawdopodobieństwo że któryś wtryskiwacz benzynowy się wiesza. Miałem to samo w swojej i też wszystko wymieniłem kupe kasy wsadziłem (sam wiesz ile cewki kosztują :cry2: ) a okazało się że to wtryski. Wsadziłem dwie listwy (8 wtrysków) od angola i silnik chodzi jak pszczółka. Mam nadzieję że lambdy nie jakieś z allegro chińskie tylko bosch bo na chińskich też słabo pracuje - można łatwo to sprawdzić odpinasz wtyczki od sond odpalasz auto i wchodzi ono w tryb awaryjny na którym powinno M60 ładnie pracować. Jak kolebie dalej to nie wina sond. Ja obstawiam wtryski a na drugim miejscu nieszczelność w dolocie - no chyba że dobrze zmierzone ciśnienie to wtedy ono jest przyczyną. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek krokowy brudny , lub co bardziej prawdopodobne padla odma, nieszcelnosc sprawdzisz uzywajac samostartu :) rozpyl w okolicach dolotu powietrza ` poczujesz jak zassa lewizne.

Polecam najpierw wizyte na kompie reset bledow ...

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.