Skocz do zawartości

BMW Renesans


Chris_G

Rekomendowane odpowiedzi

ta akcja to ściema... wg tego co napisali wymiana oleju+filtra+filtr powietrza+usługa w e90 to koszt rzędu 359-609PLNów (przy czym rozumiem ze 609 to gorna granica dla np 3litrowego silnika), po rozmowie tel okazalo się ze dla 320d wymiana w/w rzeczy kosztuje ponad 800zł... bez komentarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja robię tak - koszt oleju (Castrol Edge Sport 0/40) ok 250 zł + oryginalny filtr ok 50 zł - razem 300 zł + pół godziny pracy = pewność co nalałem + satysfakcja z dobrze wykonanej pracy - bezcenne. Wymieniam raz na rok (ok.15-20tys.). Wiem, że normy BMW dopuszczają dłuższe użytkowanie oleju, ale uważam że 1 rok to dobry czas na wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800, czy 900 cena robocizny z materiałami, wiadomo że samemu się to zrobi szybko i nie jest to trudne, ale zostaje sprawa prowadzenia książki serwisowej.. generalnie chodzi mi o to, że to co oferują na pięknie wyglądającej stronie w rzeczywistości jest 1,5-2 razy droższe. Polska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak - koszt oleju (Castrol Edge Sport 0/40) ok 250 zł + oryginalny filtr ok 50 zł - razem 300 zł + pół godziny pracy = pewność co nalałem + satysfakcja z dobrze wykonanej pracy - bezcenne. Wymieniam raz na rok (ok.15-20tys.). Wiem, że normy BMW dopuszczają dłuższe użytkowanie oleju, ale uważam że 1 rok to dobry czas na wymianę.

 

Wczoraj wymieniałem ten olej - 150zł za 5L, filtr Bosch 35zł - ja robie wymiane co 12-15tys czyli 2 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie uważam tej akcji za ściemę. Właśnie umówiłem się na wymianę klocków hamulcowych, wg strony wymiana przednich klocków w E60 to między 619 zł a 1135 zł.

W moim przypadku (520d) salon wymianę wycenił na dokładnie 619 zł (najniższa w widełkach), co jest wg mnie przyzwoitą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.