Skocz do zawartości

Problem z szybko rosnącą temperaturą... !


sledziu887

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, także proszę o wyrozumiałośc.

Mam problem z moją bawarią (e39 525 Tds)Wczoraj pierwszy raz zagrzało mi się auto, w trasie zobaczyłem że wskazówka doszła do czerwonego pola... otworzyłem maskę i okazało sie że ucieka płyn ze zbiorniczka płynu chłodzącego z węzyka który nie jest nigdzie podłączony z drugiego końca( nie wiem jak to nazwac ) . jakoś dojechałem do domu.

Dzisiaj po dosłownie przejechaniu 4km sytuacja powtorzyła się. Niektórzy twierdzą, że może to by wydmuchnięta uszczelka pod głowicą. :/ ma ktoś inne pomysły?? Moze to byc cos innego ?

 

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A dziś przed wyruszeniem naprawiłeś ten przeciek i uzupełniłeś płyn?

 

Do uszczelki pod głowicą dokładam pękniętą głowicę.

 

Ale na początek podstawowe sprawy trzeba ustalić. Czy nie jest zapowietrzony , czy działa termostat , czy działa pompa wody ...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wysil się trochę i poszukaj, o TDSach napisano już nie jeden esej. Miałem do czynienia dużo z tym silnikiem, ponieważ mój dobry znajomy ma taki, straszny smieć niestety. Szykuj się na głowicę+uszczelkę i może pogięty blok. Chyba, że miałeś szczęście to tylko pompa, termostat, chłodnica lub nieszczelność w układzie.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiemm ale czemu glowica lub uszczelka pod nia jak kolega pisze ze plyn ucieka ze zbiorniczka i jakiegos wezyka? czy jak glowica lub uszczelka poszla to nie powinno cieknac gdzies indziej lub powinien znikac plyn mieszac sie z olejem czy cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie panowie...

sprawdzałem olej, jest czarny jak zawsze, nie dymi na bialo, plyn od chlodnicy jest czysty...

zaczynam myslec ze to termostat! Chlodnica jest zimna i nie ma ogrzewania( leci caly czas zimne powietrze.... )

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.