Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Niby tak, ale z tego testu wynika, że niektóre 10W są lepsze od 5W. Więc nie ma się co nakręcać i robić spiny o to,że 10W to takie zło, a 5W jest cudowny.

Te normy LL to też ...w buty włożyć :mrgreen:

Największym syfem okazują się oleje sygnowane znakiem marek samochodów.

Co ciekawe wg. tego testu dość dobrze wypadł olej GM który należy do jednych z najtańszych.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wg. tego testu dość dobrze wypadł olej GM który należy do jednych z najtańszych.

 

W oplu miałem taki olej, po nocy młócił zaworami jak oszalały, ciśnienie oleju też skakało jak chciało (miałem fabryczny manometr), po rozgrzaniu było naprawdę niskie, później dostał motula i do sprzedaży chodził bezproblemowo.

Także mimo wszystko szału nie ma i nikomu nie polecam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w komorze spalania ile jest? Jakaś część oleju ma styczność z takimi temp i wtedy właśnie tworzą się nagary. Jakie testy bym oglądał robione nie wiem przez kogo i czy są wiarygodne i tak castrola bym nie kupił bo w praktyce robi on szambo w silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze spalania jest więcej stopni, ale to znikomy odsetek oleju ma z nim styczność (cienki mikrofilm oleju pod pierścieniami). W czasie normalnej pracy silnika olej ma temperaturę trochę powyżej 100*C, oczywiście niewiele więcej niż temperatura płynu chłodzącego, ponieważ one razem chłodzą silnik. Nagary się tworzą również poprzez spalanie paliwa, słabe właściwości myjąco-czyszczące oleju itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że wszyscy, którzy szukają porady odnośnie oleju na siłę chcą usłyszeć że najlepszy jest ten, który sami chcą żeby był najlepszy.

odnośnie testu olei, OK jest niewiarygodny bo w silniku nie ma temp 400 st, ale przecież olej jest natryskiwany na denko tłoka a tam jest wysoka temp. Olej pracuje w niektórych silnikach i 30tys km. Oleje zawierają popioły, które też powodują nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie z innej beczki? Chodzi oto,że w sobotę mechanik wymienił mi olej + filtr w 3.0d 99r. I jest taka zagwostka ponieważ zapłaciłem nawet sporo za to bo 288,5zł. I nurtuje mnie pytanie tego typu czy to możliwe,że mechanik wlał mi do auta razem z filtrem 8L oleju? Motul 5w40? Dodatkowo chce powiedzieć,że coś dla chłopa się poprzestawiało w główce ponieważ za litr oleju zapłaciłem 32zł (w sklepie 5L tego samego kosztuje 134zł) czyli przepłaciłem nie całe 5zł na litrze + filtr miał być Mann (20zł) a jest Filtron (32,5zł) Gdzie zapewniał mnie,że będzie to Mann WTF? czy to jest normalne? Dajcie szybką odpowiedź :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij bagnet i sprawdź, jak na bagnecie jest w normie to jest ok 6,7l oleju

 

aha zmień mechanika bo ten chyba będzie cię rżnął ile się da.

 

Dzięki Bartos i Daniel :cool2:

Czyli to co mu wiszę te 40zł bo tyle mi zabrakło po prostu mu nie oddać i yebać go ? :mrgreen: jak dla mnie śmierdzi tutaj kitem na kilometr.. w du**e mam to, miał być mann a jest filtron i znowu muszę wymienić nie no żal.. po za tym nawet nie wpisał jaki jest przebieg bo mam bad piksele a on niby chciał mi skasować inspekcje komputerem gdzie takowego nawet nie widziałem,że ma..garaż zwykły blaszak ;) dodatkowo nawet karteczki nie doczepił kiedy był zmieniany olej i pytanie brzmi gdzie mogę dostać taką karteczkę oraz jak mogę sprawdzić ile mam przebiegu? Pozdro :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie żeby go oszukał ? bo skąd by wiedział jaki ma filter w środku ?

Pewnie mechanik mu powiedział jaki wstawił co do ceny to tez nie wiem po co sie podniecać skoro można było przed wymiana sie spytać ile kosztuje a z powodu innego filtra można było spróbować cenę spuścić,

 

Szczerze nie chce mi sie wierzyć żeby filter wymieniony na czas był w stanie sie tak rozkładać żeby wciągało go w dalszy układ

osobiście spotkałem sie z takimi czymś ale filter był nie wymieniony na czas

Edytowane przez josz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz tak sie dogadali,

ten nie wiedział ile będzie musiał płacić, tamten wstawił inny filter ten nie zapłacił wszystkiego wiec są kwita :D

co do faktu ze inny dostał filter niż chciał to masz racje

Tylko pytanie czy mechanik informowal o tym fakcie ?! Jak tak a kolega nie domagam sie filtra który chciał tylko sie spakował i pojechał to tez teraz nie powinien być smutny ze ma inny filter

PS. Jak jesteś niezadowolony z filtra ( śni ci sie po nocach )

wymiana takiego filtra zajmuje 2 minuty i nie trzeba spuszczać oleju, byś musiał tylko zainwestować w nowy filter ale i tak odbiłeś sobie na mechaniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tak prostych czynności jak wymiana oleju i filtra to nawet nie trzeba do mechanika jechać. Nawet na upartego na parkingu można to zrobić. A jak ktoś mieszka w mieście i ma fantazję to zapakuje do bagażnika rodzinę, olej i filtr :D i pojedzie na wycieczkę do rodziny za miasto i tam spokojnie sobie sam wymieni :mrgreen:

 

I po co sie z mechanikami użerać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.