Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
no właśnie Cichy jakiś czas temu miałeś odchodzić z forum a nagle zająłeś stołek :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Od miesiąca modzę :cool2: .

Co do tematu to spoko,ale trzeba było ostudzić wasze zapędy, bo chyba nikomu nie jest wtedy przyjemnie i nie dobrze by było jakby rozwinęło się to dalej. Dlatego luzik :cool2:

Podpowiedzcie lepiej koledze Shadow o tym Motul-u bo jak na razie nikt mu nie odpowiedział.

PS.Sprzedaż auta nie oznaczała odejścia z forum. A że na głowę spadło drugie.........to jest jak jest.

Ale wystarczy już o mnie i nie zaśmiecajmy jakże ciekawego i szalenie popularnego tematu o oliwach :mrgreen: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle ,nieźle :cool2:

kiedy zdążyłeś tyle postów wywalić :)

a co do motula to jest bardzo dobry olej ale do wysoko obrotowych i mocno wyżyłowanych silników pracujących w wysokich temperaturach bardziej nadaje się do

motocykli ,sam na takich ,śmigam i do moto jak najbardziej polecam nie ma lepszych od Motula ale w autach tego nigdy nie testowałem ,rozmawiałem ostatnio z gościem co sprowadza oryginalne oleje prosto z Niemcowni też mi nie polecał tego do samochoduw lać bo to jest bardzo płukający olej co zarazem do częstszej wymiany czyli w moto się nadaje lub do aut rasowanych na tory wyścigowe . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej nadaje się do

motocykli ,sam na takich ,śmigam i do moto jak najbardziej polecam nie ma lepszych od Motula

No nie wiem kolego czy do końca masz rację z tym Motulem :nienie: Owszem był szał na ten olej do motocykli, ale jakieś 5 lat wstecz teraz już nie ma takiej renomy. Wcześniej do swojego moto lałem Castrola,w zeszłym sezonie postanowiłem zmienić na Motula 5100 i stwierdzam gorszą pracę silnika oraz skrzyni. Na forum motocyklowym również,trafiłem niezbyt pochlebne opinie odnośnie Motula,a raczej osób które zmieniły właśnie na tę marke. Uważam,że z Motulem jest dokładanie jak z Castrolem kiedyś.

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do motula w motocyklu, to raz się na nim "przejechałem".

Wlałem sobie do Aprilki RS właśnie motula, który był zalecany, i niestety, ale nie wiem czemu po dość krótkim czasie zaczęło ślizgać sprzęgło, mimo że było ok.

Potem szybka wymiana na jakiś tańszy olejek, chyba "zipp" i po problemie.

Ale żeby nie odbiegać od tematu, to nie ma co porównywać silnika moto do samochodu.

Mi zależy na opinii kogoś, kto na tym oleju śmigał w aucie, najlepiej właśnie w M57 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej nadaje się do

motocykli ,sam na takich ,śmigam i do moto jak najbardziej polecam nie ma lepszych od Motula

No nie wiem kolego czy do końca masz rację z tym Motulem :nienie: Owszem był szał na ten olej do motocykli, ale jakieś 5 lat wstecz teraz już nie ma takiej renomy. Wcześniej do swojego moto lałem Castrola,w zeszłym sezonie postanowiłem zmienić na Motula 5100 i stwierdzam gorszą pracę silnika oraz skrzyni. Na forum motocyklowym również,trafiłem niezbyt pochlebne opinie odnośnie Motula,a raczej osób które zmieniły właśnie na tę marke. Uważam,że z Motulem jest dokładanie jak z Castrolem kiedyś.

 

zgadza się że kilka opini nawet ja znalazłem nie przychylnych ale tylko kilka i nie na forum fireblade

lecz zwróć uwagę na to czy kupiłeś Motula rozlewanego w innym kraju czy oryginał bo jest dużo podróbek a to jest właśnie ta różnica w jakości

śmigam na motulu 300v od dawna i różnych motocyklach od 600 do 1000cm wszystkie głownie honda i różnymi przebiegami jak i obecny moto i nigdy z nie miałem dziwnych rzeczy typu ślizgające się sprzęgło po motulu a po innym oleju od razu uleczone :mrgreen: zawsze znajdą się tacy którzy będą pisać głupoty bo gdzieś usłyszeli ,właśnie na motulu silnik pracuje lżej i ciszej dużo moich znajomych z klubu moto tylko na oryginalnym motulu śmiga od lat i żaden z nich dziwnych przypadków nie miał ,a leją go do różnych marek moto nawet do R1-jedynek ,kawy, gsx-erek i innych

tylko trzeba pamiętać o wymianie oliwy ,nie jak w osobówkach co 10 tylko co 6-8tyś w zależności od stylu jazdy i katowania silnika powiem więcej z Motula również zamawiamy oleje do wymiany w amorkach i dziwnych wycieków czy pocenia się Lag nie ma co dość często jest zmorą w motocyklach kwestia jeszcze jaki rodzaj motula bo też jest ich kilka ale na pewno nie polecam go do silników diesla .

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

Ja mam u siebie zalanego MOTULA X-clean 8100 i nie mogę narzekać.

w tą zimę -15/ -20 st żadnego problemu.

auto nic nie bierze oleju, wszystko śmiga jak należy.

wcześniej w poprzedniej przedlift, również M57 - AMS Oil - wspaniały olej, ale niestety jakieś problemy z dystrybucją.

 

Na X-clean 8100 - 5W40 latam od kwietnia / maja... wszystko jak należy.

mogę polecić tylko z pewnego źródła.

ja zamawiam w sklepie internetowym ze Szczecina... nie podaje nazwy żeby nie było reklamy, dobra cena i szybka dostawa pomimo że do Szczecina mam 300km

"pro wybór" po angielsku jakby co ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak nie pałujesz auta i nie masz ciepłego garażu na zimę to nie jest Ci po prostu potrzebny taki olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ale to nie jest BMW serii M, więc i taki olej jest zbędny.

Jakbyś szalał, katował auto i praktycznie ciągle kręcił go do granic możliwości, to możesz zalać, w innym przypadku sensu nie ma.

W dodatku on w zimie będzie gęsty, będziesz to odczuwał przy zimowych rozruchach.

Wlej dobre 5W40 i będzie git :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40 a jak auto ma spory przebieg i przetarte jest to nawet polsyntetyk niezaszkodzi.

 

Nie wlewaj magicznych olewjow w magicznej cenie bo nie ma sensu- Lepiej wlej markowy dobry olej i czesciej wymieniaj i wszystko powinno byc ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5w40 a jak auto ma spory przebieg i przetarte jest to nawet polsyntetyk niezaszkodzi.

 

 

A teraz przeczytaj cały wątek od początku i napisz to jeszcze raz. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5w40 a jak auto ma spory przebieg i przetarte jest to nawet polsyntetyk niezaszkodzi.

 

Daj spokój z tym półsyntetykiem, ja przy swoim przebiegu to chyba powinienem się za minerałem rozglądać, jakieś 15w? :roll:

Cieknący, czy zarżnięty silnik się naprawia/wymienia, a nie wlewa gęstszy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sokol, przecież pytałeś już o podobny olej wcześniej, nie ma sensu, wlej coś dobrego typu 5W40.

Ja się przymierzam do 0W40 motula, popytałem trochę i mówią że to dobry olej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.