Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza się ,jeszcze Lux no jakbym mógł zapomnieć jak to się na cpn jeździło jawą 350 lux i na cpn

tekst : do pełna proszę,

mieszanki ?

a jakby inaczej

a tam pan wyciągał zza dystrybutora wielki kanister z mieszadłem jak do tłuczenia masła :D

najpierw lux później benzynka i siup do zbiornika :D

 

ale ostania seria selektolu wychodziła już w srebrnych baniaczkach jeśli o litrowe chodzi a lotos tak jak mówisz w czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cichy a olej Turdus kojarzysz :?: do czego Się go stosowało :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superol do dziś stosuje się w dieslach ,ja leję do swojej 60tki :mrgreen: .Od 30 lat ursusik śmiga na tym oleju aż miło :lol:

 

A swoją drogą ciekawe co by był gdybym wlał jej motula 0W30? :lol:

 

CIHY tak z ciekawości -jakie oleje teraz stosuje się w autobusach? bo kiedyś superol do silnika był normą,hipol do skrzyni a miksol i lux do mieszanki w syrenach,wartburgach i trabantach.

I w komarkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autobusach tak jak w cieżarówkach zależy od rocznika i silnika np mobil delvac 10w40 albo 15w40 ale jeśli chodzi o markę to każdego wolny wybór

do c-360 nic by się nie stało jakbyś wlał np 10w -40 lżejszy rozruch byś miał w zimę jeszcze jak jest płynem zalana to różnica duża ale 0w 30 to by był szok dla niej :D

u mnie w koparce jest leyland 4-garowy i na 10w chodzi cały czas ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
cichy a olej Turdus kojarzysz :?: do czego Się go stosowało :mrgreen:

Normalny olej 15W40.Olej do diesla,szczególnie silników wysokoobrotowych.Stosowany w ciągnikach i różnych innych maszynach rolniczych.

Superol do dziś stosuje się w dieslach ,ja leję do swojej 60tki :mrgreen: .Od 30 lat ursusik śmiga na tym oleju aż miło :lol:

Tak.Ale Superol CC to olej jednosezonowy.Dlatego podana jest tylko wartość 30 lub 40.Powinno się go stosować w sezonie letnim.

A swoją drogą ciekawe co by był gdybym wlał jej motula 0W30? :lol:

Nie sądze,żeby był to dobry pomysł.

1.Cena

2.Z silnika ciekło by jak z sita

3.Ze względu na spasowanie silnika podejrzewam,że zgubił by ciśnienie.

Do normalnego użytku spokojnie można lać 15W30.Zresztą wszyscy na tym jeżdżą.

CIHY tak z ciekawości -jakie oleje teraz stosuje się w autobusach? bo kiedyś superol do silnika był normą,hipol do skrzyni a miksol i lux do mieszanki w syrenach,wartburgach i trabantach.

I w komarkach :mrgreen:

W nowych silnikach są lane syntetyki 5W takie same jak w cieżarówkach.

W trochę przechodzonych to 15W,czyli takich jak mój.Oficjalnie na blacie750,a rzeczywiście to pewnie trzeba 1 postawić przed tym co jest.

U nas używają Tedex-a.Resurs pomiędzy wymianami to 40-60tk-w zależności jak im się chce lub się przypomi

Do skrzyń ATF,czyli jak do każdego automatu.Hipol też,ale do mostów,skrzyń manualnych już praktycznie nie ma,jeszcze kilka sztuk tylko zostało w popularnych "Jelonach".

Syrenek i wartburgów nie mamy :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat typowo motoryzacyjny :)

 

To że nie akurat do tego modelu to nic nie szkodzi. Czasami dużo można się dowiedzieć. :)

 

U mnie w pracy maszny są zalewane olejami lotos 15w40 i taką specyfikacje zaleca producent. Są to silniki deutz-a oraz cummins-a. Używa się ich do odstawy urobku i fedrowania. Więc nie mają lekkiego żywota. Maszyny te pracują na przodkach, więc temperatura też nie jest ciekawa. Często gęsto przekracza 40st a ciecz chłodząca często przekracza 100st C. Olej jest wymieniany nie po x km a po określonej liczbie motogodzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się leje.

To tak samo jak w osobówkach,uważasz za słuszny to lejesz.

Jeszcze tym bardziej tam są cięcia żeby obniżyć koszty.Leje się dobry,za przyzwoitą cenę.

 

e nie może a na pewno leje się np:TOTAL, Mobil, TEXACO, TEDEX, GULF, FUCHS,Mobil Delvac

Texaco 10W40 ACEA E6 - do DAFa XF105.410, do DAFa XF95.430.

do Scania R tak samo Reanault ,MB,

w autach ponad 10-letnich 15w

ale w żadnym nowym wolnoobrotowcu nie leje się 5w

 

w takich nówkach też się leje 10w

cummins 700 kucyków

 

a umnie w Macku jest coś takiego E9 v8 500 kucyków

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: dla ruskich to niema żeczy nie możliwych :mrgreen: :mrgreen:

 

ale to są sprzęty wystarczy tego slangu V posłuchać :shock:

ale takiego 24 garowej V-ki dizla nie widzieliście podobno ma to być to Peterbilta wstawione :shock: :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
silnik m54b30

jaki olej zalać Liqui molly 5W30 czy 5W50

czy zostać przy castrolu 0W30?

a skąd wezmiesz Liqui Moly 5w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik m54b30

jaki olej zalać Liqui molly 5W30 czy 5W50

czy zostać przy castrolu 0W30?

a skąd wezmiesz Liqui Moly 5w50

znajomy kupuje mi olej, powiedział mi że w focie mają z valvoline, motul, liqui moly tylko ten ostatni w dwóch lepkościach 5W30 i 5W50

hmm...na allegro nie ma, więc pewnie się pomylili jak mu podawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobre, ale miał łatwiejsze zadanie, bo bez przyczepy. :D

 

 

raczej na pewno :D

ten z autobusu mógłby się raczej tylko zawiesić a ten z drzewem :shock: hoho jakby spadł na dół :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik m54b30

jaki olej zalać Liqui molly 5W30 czy 5W50

czy zostać przy castrolu 0W30?

a skąd wezmiesz Liqui Moly 5w50

znajomy kupuje mi olej, powiedział mi że w focie mają z valvoline, motul, liqui moly tylko ten ostatni w dwóch lepkościach 5W30 i 5W50

hmm...na allegro nie ma, więc pewnie się pomylili jak mu podawali

 

Masz możliwość kupić Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40 to kupuj i zalewaj,jest jeszcze Synthoil Energy 0W-40 ale ciężko dostępny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.