Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest dużo tańszy to może bym pomyślał o tym hiszpańskim Repsolu. Jeżeli jest w zbliżonej cenie zostałbym przy Valvoline. Ważniejsze wydaje mi się zakupić oryginał olej a nie podróbę jakich pełno ostatnio. W markowych olejach o tych samych parametrach uważam, że większej różnicy nie ma w jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jak można martwic się o jakąś uszczelkę a nie martwić o złogi , nagar , zapieczone pierścienie , uszkodzenia hydrauliki rozrządu , katalizator?
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa-Proponuje zakonczyc juz dyskusje o parametrze 10W lub 15/20W do naszych bmw(niezaleznie czy gnojak czy Pb) bo to przeciez nie ma sensu, sa tacy co nigdy nie zrozumieja ze BMW to nie Fiat,Ford czy Renault!!!!!

Blagam ludzie zrozumcie ze stosowanie oleju o " gestszym" parametrze niz 5 nie przedluzy zywotnosci ani nie usprawni bolaczek wynikajacych czesto z wyeksploatowania silnika badz jego niedomagan wynikajacych z przebiegu badz zuzycia uszczelek-ktorych kurfa mac nie zalepi nawet smar grafitowy!!!!

Wnioski:

-wycieki usuwac u zrodla wymieniajac uszczelki i diagnozujac fachowo usterki(nie u kazia w garazu przy uzyciu kleju do szyb)

-olej stosowac zgodnie z zaleceniami producenta!!!!

-przebieg nie jest wyznacznikiem zmiany gestosci oleju!!!!

-unikac stosowania produktow szemranego pochodzenia, stosowac oleje spelniajace normy wyznaczone przez producenta

-nie zadawac glupich pytan czy aby napewno nie wlac Hipolu albo oleju z Tesco 20W40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
bo to przeciez nie ma sensu, sa tacy co nigdy nie zrozumieja ze BMW to nie Fiat,Ford czy Renault!!!!!

A co masz do tych marek?

Myślisz, że posiadając E39 czy E53 jesteś ważniejszy od właściciela Laguny czy Mondeo?

Zawsze będę walczył z stereotypem, wyższością i...nieważne.

 

 

Chce niech leje. Jej jaka obraza :duh: Jego sprawa. Forum jest po to żeby doradzać, a nie pokazywać wyższość i krytykować jego decyzje.

Też jeździłem na 10W i nie uważam, że to był koniec świata i...

Ale nie wszyscy mogą to przyjąć do swojej głowy- bo to co myślą to najważniejsze w świecie i to co ktoś zrobi to jest zawsze złe.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staram sie tu wykazac zadnej wyzszosci posiadaczy bmw nad innymi markami...

Nie sadze zeby bylo konieczne ja wykazywac, bo jak porownywac e39 czy e53 jak sam zauwazyles do Laguny albo Mondeo...

Silniki starszych generacji koncernu PSA albo Forda chetnie przyjma olej polsyntetyczny a nawet mineralny i faktycznie moze on troche im pomoc

Nie chcesz chyba powiedziec ani porownac laguny do e39 albo mondeo do e36 bo przepasc miedzy tymi autami jest ogromna, jakosc, technologia, materialy, moc, i najwazniejsze-przyjemnosc z jazdy

Nie potrafie znalesc zadnych za wyjatkiem moze ceny;) aspektow przemawiajacych za wyborem innej niz BMW marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak widać są setki ba nawet tysiące ludzi którzy czerpią przyjemność z innych marek niz BMW.

Co do oleju to inne silniki przyjmują je tak samo dobrze jak silniki BMW.

Nie uważam, że w prawie 20 letnim E39 jest jakaś przepaść.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze kazde sprawne i jezdzace bmw e39 nawet z pierwszego roku produkcji z najslabszym silnikiem i kiepskim wyposazaniem jest lepsze od kazdego forda mondeo czy reno laguny nawet jesli te beda o 8 lat mlodsze pod wzgledem jakosci i przyjemnosci uzytkowania a napewno pod wzgledem bezawaryjnosci...

Nie mam nic do posiadaczy fordow i renowek i nie uwazam sie za lepszego, natomiast uwazam ze sa to kiepskie samochody ktore moga sluzyc do codziennych dojazdow do pracy, usmiech na twarzy pojawia sie jednak tylko za kierownica BMW, kazdy jezdzi tym na co moze sobie pozwolic w kwestii finansowej wiec moze sa jeszcze jakies marki ktore sprawiaja nawet wiecej frajdy oprocz swojej bezdyskusyjnej funkcjonalnosci, niestety nie w moim zasiegu wiec pozwol ze bede zachwycal sie bmw;)

Swoja droga, skoro nie odnajdujesz w tej marce nic wyjatkowego i porownujesz do wszystkich innych na rynku to skad pod twoim domem e36 323i w m paku i pieknym kolorze i jeszcze ladniejszym m-pakowym wnetrzu, czemu nie np Laguna 3,0 v6 w wersji Bacara albo Mondeo 2,5v6???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak upieram sie przy swoim...napewno nie wszystkie, ale zdecydowanie kilka z pewnoscia...;)

Wszystkim innym ktorzy lagune, mondeo, czy Xare stawiaja na rowni z BMW proponuje przesiadke do Passata Hajlajna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cichy, i reszta !

Przekonaliście mnie, dziś kupiłem płukankę i 5w-40 z Motula, niech was piorun trzaśnie jak mnie motor trzaśnie :P

Oczywiście żartuje, w piątek wymiana. Zdam relacje.

Dostałem również, ale to już w gratisie za coroczną współpracę CERATEC z Liqui Moly, wlewać to, co o tym myślicie ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

chciałbym poznac Waszą opinię, choć troszkę poczytałem forum, jednak każdy przypadek jest inny. Po ponad pół roku szukania zakupiłem e39 525d 2003r. Sprawa rozbija się o wybór oleju. Auto kupiłem od człowieka który sprowadził BMW osobiście z Niemiec. Z dokumentów wynika że auto ma nalatane ok 180tys km (nie będę nikomu tego udowadniał), ALE po dokumentach wynika ze w Niemczech auto otrzymywało MOTULa 10w40 6100 Synergie. Po tym jak poprzedni właściciel ją sprowadził otrzymała w Polsce Castrola Magnatec 5W40. Warto tez dodać ze silnik pracuje jak zegarek, nawet nie puszcza dymku przy rozruchu, depnięciu czy czym innym... Zbieram się do wymiany oleju i chciałbym wlać MOTULa 5W40, co na to powiecie, oraz co przy takiej wymianie wypadałoby też wymienić (filtr paliwa i powietrza to wiem)? Dziękuję za odpowiedz, a każda opinia będzie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co tu dużo pisać, pewnie przeczytałeś poprzednie posty to wiesz, że jest ok.

Jeśli chcesz możesz wlać jeszcze płukankę, ale nie jest konieczna. Full syntetyk z normą LL01 albo LL04 (taką ja preferuję) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.