Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

ll04 to do dpf.

wszystkie inne ll01.

poza tym ze strony Castrola:

"W przypadku wymagań stosowania olejów zgodnych z normy BMW LL-01 można stosować normę BMW LL-04, która jest w pełni kompatybilna z wymaganiami normy Longlife - 01 w zakresie obsługi technicznej wszystkich pojazdów wyposażonych w silniki marki BMW (poza modelami serii M3, M5, M6, Z8 z silnikami benzynowymi 6-,8-, 10-cylindrowymi) Stosując wyższą normę BMW LL 04 uzyskujemy mniejsza skłonność do tworzenia się osadów, większą czystość elementów silnika i mniejsze jego zużycie. Dodatkowo norma ta jest zgodna z wymaganiami dla olejów o niskiej zawartości popiołów, co zapewnia bezawaryjną pracę i pełną kompatybilność z układami wydechowymi wyposażonymi w reaktory katalityczne i filtry cząstek stałych. Olejem zgodnym z wymaganiami normy BMW LL04 jest EDGE Sport 0W-40"

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale lanie do zwykłych silników z normą ll4 nic nie szkodzi. A jak się nie robią osady i inne typu rzeczy albo jest to ograniczane to tym lepiej. Silniki mamy stare i dużo mają nalatane i im ulży :) Nie kierowałem się normą ll-04 czy ll-01 tylko chciałem spróbować motula. Za 7tys napiszę czy coś się zmieniło czy nie ale podejrzewam, że nic się nie zmieni bo lepiej nie będzie bo problemów nie mam z silnikiem jedynie może być gorzej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielxc717, ja też chciałem spróbować Motula i jakoś szału według mnie nie ma... olej po 9000km czarny jak smoła i rzadki jak woda. Zawsze korzystałem z Valvoline i przy nim zostanę :)

To że czarny to źle o nim nie świadczy bo myje silnik. Jaki miałeś dokładnie?

Wg mnie to szału nie będzie bo przecież nie zmienie olej i nie będe czuć kopa jak to niektórzy mają. Zmiana oleju i 20Nm więcej i 40KM :mrgreen: odpalam jest cichutko po długiej trasie cichutko w korkach też nic nie gra, rzadki moim zdaniem nie jest jak woda. 5wXX nigdy nie będzie się trzymał bagnetu jak kisiel. Po to on właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 X-Clean+ 5W30. Według mnie silnik głośniej pracuje tak jak to jest w przypadku Castrola... Mam zaufanie do Valvoline i tego się będę trzymał :) nie ma co kombinować :P zresztą na temat olejów silnikowych co osoba to inne zdanie więc ciężko dogodzić :P ja uważam, że trafiłem na dobrą markę i już :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem valvoline był dobry. Nic się nie działo nic nie hałasowało ( a jestem przeczulony na tym punkcie) Teraz mam motula x clean, ale 5w40 i jest też cichutko i miękko. Na ulicy czasami słyszę e39 R6 to niektóre chodzą specyficznie. Silnik nie cyka ładnie cichutko tylko tak jak maszyna do szycia ten taki dźwięk oczywiście bardziej cichy. Nie wiem czy jest to spowodowane zużyciem czy złym olejem ale to słychać bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum ale powiem tak .to nie pierwsza moja bmka ale zawsze lalem castrol magnatec, aktualnie odradzam za duzo podrobek lata po polsce. lepiej dolozyc pare groszy i kupic MOTUL 10W 40 olej do duzych przebiegow do diesla jak rowniez lpg i benzyny . mam przebieg 300 000 i ladnie pracuje na motulu, a leje go 5 lat :) polecam z reka na sercu bmw this my love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie Twoje love to BMW to dlaczego lejesz nie odpowiedni olej do swojego silnika?

bo to jest Crazy Love :lol:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie Twoje love to BMW to dlaczego lejesz nie odpowiedni olej do swojego silnika?

bo to jest Crazy Love :lol:

 

Gość leje półsyntetyk od pięciu lat i jest jak widać mega zadowolony.Na dodatek to jego któreś z kolei BMW więc wie co robi.

Czemu koledzy chcecie go zniechęcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy 5 lat jeżdżą na mineralnym i sobie chwalą. Ale to do czasu. Nikt nie rozwalił w rok silnika na kiepskim oleju. Potem się dziwimy, że silniki niektórym wytrzymują dobrych kilka setek a niektórym po 200-300tys zaczynają dziać się cyrki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niektórzy 5 lat jeżdżą na mineralnym i sobie chwalą. Ale to do czasu. Nikt nie rozwalił w rok silnika na kiepskim oleju. Potem się dziwimy, że silniki niektórym wytrzymują dobrych kilka setek a niektórym po 200-300tys zaczynają dziać się cyrki.

Chodzi pewnie o to ze BMW nie dopuszcza wogule mineralnego oleju do silnika M52 i M54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowo nabyłem E39 i poprzedni właściciel lał

http://allegro.pl/valvoline-maxlife-diesel-10w40-7l-5l-1l-1l-i2706991855.html

Ponoć dolewka około 1 l na 12 tyś jest normą w R6

Gość pracuje w BMW w Niemcowni

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z castrol edge 0w30 chce przejsc na castrol edge tylko 5w40 Turbo diesel spelnia normy bmw ll 04 oczywiscie syntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Motul od tego sezonu, wcześniej był Castrol, nareszcie mi oleju nie bierze, a wcześniej dolewałem 0,5l średnio raz na kwartał.

Raz na kwartał..w ciągu kwartału można zrobic przebieg od wymiany do wymiany lub tylko 1tys.km.. Lepiej operowac przebiegami :cool2:

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Motul od tego sezonu, wcześniej był Castrol, nareszcie mi oleju nie bierze, a wcześniej dolewałem 0,5l średnio raz na kwartał.

Raz na kwartał..w ciągu kwartału można zrobic przebieg od wymiany do wymiany lub tylko 1tys.km.. Lepiej operowac przebiegami :cool2:

 

zgadza się :D ale bez względu na liczy...w tym sezonie jeżdżę tyle samo co w zeszłym, wtedy dolewałem a teraz nie, z przyzwyczajenia dość często sprawdzam poziom i za każdym razem jestem miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej przestał brać niezależnie ile robi km :)

 

i co wniosłeś twórczego do dyskusji tą wypowiedzią? chyba kolega "Dimo", jeden post wyżej, zwrócił już uwagę, że moja wypowiedź jest nieprecyzyjna...

 

To że na castrol w stosunku do motula jest gorszym olejem co wiele użytkowników potwierdza i nie rozumie skąd te nerwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.