Skocz do zawartości

pytanie o felgi


serfer

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jaki rozmiar felg czy takie będą pasowały do e36 coupe 1,8is??

szerokosc 8", srednica 16", piec srob o rozstawie 120mm, otwor na piaste 72,5 mm.

cos mi sie wydaje ze mam inną piaste ale może mnie wyprowadzicice z błędu??

a i jeszcze jedno czy moge na nie wrzucić opony 205/55R16??

dzieki wielkie

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to jak czy moge wrzucić takie felgi?? a na nie takie opony bo nie wiem czy kupowac bo opony juz mam help

znalazłem fajna strone o felgach jest zdjecie waszego samochodu i wrzucacie sobie felgi ale o rozmiarze piasty nic tam nie ma:( http://www.felgi.pl

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć jedno koło i zmierzyć rozmiar piasty suwmiarką. Jeśli będzie mniejszy, możesz zastosować pierścienie dystansowe, jeśli większy możesz roztoczyć minimalnie otwór w feldze (jeśl to nie naruszy zbytnio jej konstrukcji). Reszta wymiarów jest OK. Sprawdź jeszcze ET w E36, E46 wynosi - 34, natomiast w E34, E39 - 12.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za głupie pytanie ale jakie et??

zdjecie podspodem to moj samochod fe3lgi nie obcieraja ale to są 15 calowe a teraz chce 16-tki

 

 

Odsadzenie - Offset (ET) - mówiący o położeniu koła we wnęce nadkola. Offset to nic innego jak odległość pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być wartością ujemną lub dodatnią. Na felgach stalowych parametr offset jest najczęściej widoczny jako: "ET15"* lub "15"*. Producent umieszcza go albo na tarczy w okolicach otworów montażowych śrub albo na zewnętrznej stronie misy felgi - rancie. Na felgach aluminiowych poza wspomnianymi przypadkami parametr offset (ET) jest przeważnie umieszczany na wewnętrznej stronie felgi.

*cyfra 15 tutaj jest wartością przypadkowo wybraną dla celów prezentacji.

 

 

Jeśli nie obcierają Ci felgi, które mają ET 12 to najprawdopodobniej masz zagięte ranty w tylnich nadkolach. Jakiego rozmiaru masz opony na tych felgach? Nie zauważyłeś, że masz trochę szerszy rozstaw kół niż, E36-ki na oryginalnych felgach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

według tej strony do 205 max felga to 7,5.

ET inaczej odsadzenie, było kilka dni temu, ludzie używajcie googla :!: :evil: :duh:

PS. ET dla oryginalnych felg do E46 jest z przedziału 42-47, do M3 chyba nawet 50

pogrzebałem trochę w www.realoem.com i część felg do E36 ma ET powyżej 40, przy czym czym większa felga tym mniejsze ET, czyli 17-ki mają 41 a 15-ki 47

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zauwazylem ze sa szersze taką kupilem razem z tymi felgami

oznaczenie na moich felgach jest 7j x 15H2 i rzeczywiscie jest napisane ze są od bmw e46

opony mam 205/60 r15

to jak te felgi co napisałem wyzej beda pasowały do mojego modelu?? i czy wrzuce na nie opony te co napisałem wyżej??

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to czy to jest 15 czy 16 cy 17 nie ma nic wspolnego z et.

ja np mam 16' et 36, 7,5j na tym opony 225/55/16 i jest kozak...

et ma bardziej powiazanie z szerokoscia felgi czyli jak np u mnie j7,5...chodzi tu konkretnie o przypadek e36...w tych drugich tez musisz oblukac jakie jest et...jak powyzej 34 to smialo zakladaj na auto a opony to juz twoj wybor mozesz nawet 235. swoja droga jak masz oryginalne zawieszenie a fele od e34 to moze byc taka sytuacja ze nie zauwazysz ze jest cos nie tak, bo np poprzedni wlasciciel mogl dogiac ranty w blotnikach...wiem ze mozna bo juz widzialem taka rpodukcje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co jes napisane na moich felgach 7j x 15H2 bmw e47 1181483 FPS kba42184

no i takie buty wiec sam widze ze juz mam nie orginalne felgi teraz pytanie jest takie czy te felgi co napisałem wyzej beda pasowaly do mojego modelu i czy jezeli tam jest szerokosc 8 to moge na nie wrzucic 205/55 opony?

rany tyle problemow z felgami zawsze myslalem ze to tylko cale sie liczyly i rozstaw śrub :mad2:

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na J7,5 mozna spokojnie wsadzic 225 wiec na J8 205 nie bedzie zadnych problemow (im wyzsza cyfra po J tym szersza opone mozesz zalozyc).. co do tych felg co mas zteraz to masz ok nie przejmuj sie.

nie wiem jak te 16' ale zakladam ze jezeli sa identyczne jak twoje 15 to powinny byc ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tej strony do 205 max felga to 7,5.

ale jak on tak napisał a te felgi ktore ja chce kupic maja j8 to czy 205 nie beda za wąskie ??

ehhh sciagniesz te felgi z auta szybciej niz myslisz, 8 to juz naprawde szeroka felga do takiego auta, po naszych drogach nie pojezdzisz, roznica miedzy 7 a 8 jest olbrzymia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh sciagniesz te felgi z auta szybciej niz myslisz, 8 to juz naprawde szeroka felga do takiego auta, po naszych drogach nie pojezdzisz, roznica miedzy 7 a 8 jest olbrzymia

 

Macko - zgadzam sie z toba. Ja mam oryginalne alu 7x16 z oponami 225/50/16 i juz jazda w koleinach jest tragiczna. Teraz wrzucilem zimowki, wiec mam swieze porownanie. Sam zastanawiam czy jak zedra sie te letnie, to nie wrzucic na nie opon 205/55/16.

 

Poza tym do Serfera - zdajesz sobie sprawe z utraty osiagow?? Zmiana z felg ktore masz na 8x16 na pewno bedzie odczuwalna.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i stary model ale nie jest taki brzydki a co najwazniejsze jest tani no nie wazne i tak ich nie kupie bo są złe :P

może macie albo polecicie jakies felgi 16-tki tanie do mojego modelu?

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem ostatnio identyczne felgi z 4 dobrymi oponami 225/55/R16 za 1200 zł.

 

a jak wyglądały na aucie?Ładnie?

 

Tak wygladaja na moim sedanie ;)

Zalecane przez producenta oponki to 225/50/16.

 

http://img214.imageshack.us/img214/6469/bmw5pn.th.jpg

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniejsze et tym bardziej felga wystaje na zewnatrz.... co do srednicy piasty sie nie martw bo wszyscy producenci dostarczaja pierscienie centrujace i to on dba o prawidlowe osadzenie felgi na piascie... musisz dokupic odpowiedni (albo wytoczyc) jezeli ich nie ma.... wlasnie mam podobny problem... mam felgi z e34 z et20 i obcieraja o ranty a rozmiar opony to zaledwie 205/55 R16 znajomy ma w sedanie e36 225/45 R17 + super twardy zawias i nic nie obciera nawet przy jezdzie w 4 osoby przez Lodz :D

 

Pozdrawiam dinox

Pozdrawiam dinox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.