Skocz do zawartości

Pytanie dt. zakupu 335i


rafti

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy robi jak uważa, ale jak radziles się miszczow z FUSa to nie ma co dyskutować :mrgreen:

Nie mam zamiaru dochodzić tutaj racji, ale miszczowie z FUSa nie są najlepszymi encyklopediami.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdy robi jak uważa, ale jak radziles się miszczow z FUSa to nie ma co dyskutować :mrgreen:

Nie mam zamiaru dochodzić tutaj racji, ale miszczowie z FUSa nie są najlepszymi encyklopediami.

 

Oczywiście, że nie są.

Kupiłem samochód moich marzeń. Każdy dzień jazdy sprawia mi ogromną radość. A w tych samochodach to jest jednak turbina, a o nią niestety trzeba dbać. Porównałeś tutaj odrzutowce - uważam, że to niezbyt dobre porównanie, jednak ja też mam jedno.

 

Mój znajomy ma skuter wodny SEADOO RXP (225 KM) - skuter posiada turbine (skuter nowy).

Chłopak bawił się nim na wodzie itd. gasił silnik po ostrej jeździe od razu jak dopływał do pomostu. Po jednym sezonie - turbina niestety do wymiany. Turbina musi się ostudzić, nie może być wyłączana przy wysokiej temperaturze. Tym bardziej zauważ, że jest ona schowana pod wodą, gdzie temperatura wody jest ok 22 stopnie, a pomimo tego trzeba odczekać aż przestanie dymić (min. 3 min na luzie).

 

Wolę zapobiegać, niż martwić się wymianą turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej opinii i doświadczeń: odpalenie auta z turbiną i od razu jazda, ale nie na wysokich obrotach - nagrzewanie silnika przed ruszeniem, czy to lato czy zima, nie jest wskazane nie tylko dla silnika, ale i innych podzespołów *, a po ostrej jeździe: 1-2 min (po bardzo ostrej nawet dłużej) zanim wyłączymy silnik.

*instrukcja BMW mówi to samo

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo można porównac silniki odrzutowe, przynajmniej znanej mi konstrukcji do samochodowego turbo, podczas gdy w aucie nagle zatrzymana rozgrzana do czerwoności ośka turbiny pokryje się spiekiem z nagle pozbawionego cyrkulacji oleju i to jej generalnie zaszkodzi, to o tyle w samolotowym silniku odrzutowym mamy do czynienia z niezależnymi pompami utrzymującymi cyrkulację smarowania również po zatrzymaniu turbin które i tak nie zatrzymują się w ten sam sposób co samochodowa, a ilośc ciepła nagromadzonego w potężnych obudowach silnika pozwala w dużo bardziej łagodniejszy sposób na wystudzenie zespołu pędnego bez uszkadzania go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa, ale jak radziles się miszczow z FUSa to nie ma co dyskutować :mrgreen:

Nie mam zamiaru dochodzić tutaj racji, ale miszczowie z FUSa nie są najlepszymi encyklopediami.

 

Oczywiście, że nie są.

Kupiłem samochód moich marzeń. Każdy dzień jazdy sprawia mi ogromną radość. A w tych samochodach to jest jednak turbina, a o nią niestety trzeba dbać. Porównałeś tutaj odrzutowce - uważam, że to niezbyt dobre porównanie, jednak ja też mam jedno.

 

Mój znajomy ma skuter wodny SEADOO RXP (225 KM) - skuter posiada turbine (skuter nowy).

Chłopak bawił się nim na wodzie itd. gasił silnik po ostrej jeździe od razu jak dopływał do pomostu. Po jednym sezonie - turbina niestety do wymiany. Turbina musi się ostudzić, nie może być wyłączana przy wysokiej temperaturze. Tym bardziej zauważ, że jest ona schowana pod wodą, gdzie temperatura wody jest ok 22 stopnie, a pomimo tego trzeba odczekać aż przestanie dymić (min. 3 min na luzie).

 

Wolę zapobiegać, niż martwić się wymianą turbin.

 

Extra że jesteś zadowolony :cool2:

 

Co do porównania do skutera wodnego, tak się składa że już dłuższy czas ujeżdźam te maszyny i to można powiedzieć "wyczynowo"...

Sea-Doo RXP ma nie 225KM tylko 215KM :wink: chyba że ma RXP-X to ma 255KM :) ale to nie ważne. Porównywanie turbiny z wysokoobrotowego ROTAX'a do diesla jest totalnia nie na miejscu, poza tym skuter ma to do siebie że nie ma przełożeń - czyli cały czas trzymamy go w maksymalnym zakresie obrotów ( praktycznie przy odcince ). W Dieslu nigdy nie osiągniemy takich obrotów, jak również prawie nigdy nie trzymamy dłuższy czas na odcince...

 

Turbina nie jest schowana w wodzie :nienie: a w komorze silnika... Nie możesz mylić "turbiny wodnej" z turbiną silnika. Ta pierwsza napędza pojazd, a druga silnik :) W RXP jest zamknięty układ chłodzenia cieczą - czyli tak jak w aucie utrzymywanie stałej "idealnej" temperatury. Nie wiem co masz na myśli pisząc że trzeba poczekać 3 min. aż przestanie dymić, nic nie powinno dymić to nie dwusuwy ( kiedyś dymiło :mrgreen: ) wystarczy że powoli ( czyli siłą rzeczy około 30sek./1 min. ) wpływasz do mariny/splitu/pomostu - turbina osiągnie "jałowe" obroty i można gasić potwora :twisted:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że niektóre osoby podchodzą do turbin w bmw zbyt troskliwie. Sa to zwykłe turbiny jakie montuje sie milionach innych aut, działające dokładnie tak samo. Więc zasada rozgrzewania i chłodzenia jest taka sama.

Odzczekiwanie 5 min. do wyłączenia silnika po zatrzymaniu auta jest mocną przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul, w coupetę z 1 dzieckiem na wakacje się nie zapakujesz? :duh:

 

jak będzie chciał zabrać wózek to raczej nie ma opcji ...

 

To chyba nigdy nie jeździłeś i nie widziałeś coupety. Miałem E46 Ci, teraz mam E92 i jest tyle samo jak nie więcej miejsca w bagażniku jak w E90.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A jak z ilościa miejsca na tylnych siedzeniach?? Tak mi się marzy za rok kupić E92 335ix ale mam prawie 190cm wzrostu i troszkę mnie martwi ilośc miejsca nad głową i ilośc miejsca na nogi za mną ;]

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Co Wyście sie tak na to "chłodzenie" uwzięli?? To nie żadne chłodzenie , ktoś kiedyś źle przetłumaczyl angielskie słowo "cooldown" które nie oznacza CHŁODZIĆ turbine tylko odczekać aż przestanie się kręcić ( USPOKOI - COOLDOWN) wirnik co trwa jakieś 15-20 sekund jak się ostro jeździ i od razu po ostrej chce gasić, jak wjeżdżacie do garażu lub na parking delikatnie jadąc turbina już się nie kręci i można spokojnie gasić ;) ja tez już któregoś z rzędu diesla katuje, i NIGDY z turbo problemów nie miałem a odczekuje max 15 sekund ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne chłodzenie turbin??? Gdyby to była prawda to prawnicy w US "wykonczyli by " BMW bo nie ma nic takiego w Instrukcji Uzytkowania ... nie można porównywać wymagań co do silników wysilonych juz z założenia konstrukcyjnego oraz specyfiki uzytkowania ale po to wymyslono Turbo Timer ... a czy specjaliści od dbania o turbinę nie wspominali jak czesto nalezy wymienić olej? :?: no bo jak się słucha rad ze sportu to nawet wymiana co 10.000km może być stanowczo spózniona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się podepnę pod temat może mi kolega wybaczy :D

 

też chcę kupić 335 i pytanie xi czy samo i ? ogólnie po poczytaniu forum kupiłbym bez x, ale nieraz chce nią sobie pojeździć po torze (i nie tylko jak będzie sucho) - czy 4x4 coś mi da ? czy przy włączonych układach kontroli trakcji będzie tylko przeszkadzać (opóźnienia itd.) a przy wyłączonej kontroli w ogóle będzie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak z ilościa miejsca na tylnych siedzeniach?? Tak mi się marzy za rok kupić E92 335ix ale mam prawie 190cm wzrostu i troszkę mnie martwi ilośc miejsca nad głową i ilośc miejsca na nogi za mną ;]

 

Ja mam 180cm i w E46 żona siedząc za mną nie narzeka a E92 z tego co pamiętam ma jeszcze większy rozstaw osi więc tragedii nie będzie. Zależy też od tego jak masz ustawiony fotel, ja preferuję bardziej na pionowo.

 

Z wózkiem gondolą byłem w zeszłym roku 3 tygodnie nad morzem, można się spokojnie zapakować, tylko z głową :norty: No chyba że ktoś chce zabrać połowę szafy..... :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xi w trójce - w mojej opinii tylko zbędna masa i ukomplikowienie konstrukcji - więcej rzeczy do zepsucia nie rewanżujące się w zamian czymś na poziomie np. ujeżdżanej ostatnio przeze mnie imprezki, tam jest 4wd jak należy i niech tak pozostanie, beemka zawsze więcej i głownie wrzuca na tył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Xi na zime jest rewelacyjne, w innych warunkach tylko i wylacznie samo i.

dokładnie

 

napęd X bmw stworzyło do codziennego normalnego użytkowania-nie z myslą o jezdzie po torze,to zrozumiałe

xDrive to nie np. automatycznie dołanczany ATESSA stosowany w Skylinie g34 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Xi na zime jest rewelacyjne, w innych warunkach tylko i wylacznie samo i.

dokładnie

 

napęd X bmw stworzyło do codziennego normalnego użytkowania-nie z myslą o jezdzie po torze,to zrozumiałe

xDrive to nie np. automatycznie dołanczany ATESSA stosowany w Skylinie g34 :D

 

Zapominacie o tym że oprócz latania bokiem są jeszcze inne tematy :twisted:

Każdy ma inne założenia przy zakupie auta. To co można zrobić przy xdrive to nie wyjdzie przy RWD i na odwrót.

 

Co do Skyline gt-ra to inna baja przedewszystkim kiera nie potej stronie :D reszta mistrzostwo świata za mega kasę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.