Skocz do zawartości

Pytanie dt. zakupu 335i


rafti

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wam mam zamiar kupic coupe 335i,czy ktos mial z tym doczynienie,chcial bym sie dowiedziec czy sa jakies problemy z tymi silnikami,i czy wogole z jakas elektryka,bo w e46 az sie roji chociaz nie tyle co w e36 ,wiem o spryskiwaczach chociaz to nie elektryka ,to jednak blachostka,slyszalem tez o centralnym,ale te problemy da sie rozwiazac ,chodzi mi o cos co wiekszosc ma a nikt niewie co to jest ,jest cos takiego?

kazdy moze sie wypowiedziec raczej na temat elektryki,w tych samochodach,ale o silniku chcial bym posluchac kogos kto ma taki,wiem ze ma pierdniecie dlatego chce miec taki,i jeszcze jedno czy byl juz lift tego modelu,a jezeli tak to od jakiego roku,z gory dzieki troche duzo ale lepiej posluchac najpierw zanim sie kupi. :cool2:

nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani

Lift był pod koniec 2010 roku , zmienili troszkę przód i tylne lampy są w LED-ach, no i zmienili dwie turbiny na jedną o dwóch ślimakach.

A problemy są i dotyczą pompy paliwa ale o tym to już jakiś owner tego modelu musi napisać.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Stary co tu się dowiadywać? Jeżeli stać Cię na zakup i utrzymanie to nie pytaj czy może popsuć się to czy owo bo możesz trafić na dobry egzemplarz a możesz mieć pecha i będziesz miał problemy - jak ze wszystkim. Ja sobie upatrzyłem ten silnik i żadne ostrzeżenia na mnie nie działały.

Kupiłem auto w listopadzie 2009 r z przebiegiem 45000 km dziś mam 69000 km i oprócz przeglądu olejowego (1800 zł ) nie dotknąłem się do niczego.

Jedno tylko Ci poradzę - nie tankuj na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kolego, ale tu nie piszemy o 320d. To nie jest tylko moja opinia. Wejdz na mforum i poczytaj. Mój kumpel ma M3 e46 też omija BP. Ja na BP tankuje od kilku lat do dziś ale nie 335i. Miejmy nadzieję że ten wątek nie będzie o tym kto gdzie tankuje bo chyba taki już był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift był pod koniec 2010 roku , zmienili troszkę przód i tylne lampy są w LED-ach, no i zmienili dwie turbiny na jedną o dwóch ślimakach.

A problemy są i dotyczą pompy paliwa ale o tym to już jakiś owner tego modelu musi napisać.

 

A od kiedy występują ringi do jazdy dziennej w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oto chodzi czy mnie stac czy niestac,tylko mam dosyc problemow ktorych nieda sie rozwiazac,w e46 jakos nie moglem rozwiazac problemu przysiadania obrotow,jak wileu innych,i to bylo wkorzajace,oto mi chodzi.
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz auto z pewnego źródła, bezwypadek serwisowany to raczej nie będziesz miał problemów... a jeśli już to będzie wiadomo co jest do wymiany.

 

To co może paść to turbina, cewki, wtrysk i świece ( poinny być wymieniane co 90 000km ). Pompa paliwa pada najczęściej ale to kwestia lanej benzyny i szczęścia. Takich aut nie kupuje się z rozsądku, je poprostu albo się i chcę i są w zasięgu albo się ich nie kupuje.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Od zawsze ;)

 

No niestety nie... LED-owe wprowadzili seryjnie dopiero w 2010 i to pod koniec chyba ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze ;)

 

No niestety nie... LED-owe wprowadzili seryjnie dopiero w 2010 i to pod koniec chyba ;)

 

Pytanie było o światła ringi do jazdy dzienne, seryjne światła dzienne w E92 były od ZAWSZE.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jest czuła i tyle. Ja bym się tym nie przejmował, to tak jak w dieslach są problemy z DPF-ami, a na forum może 3 osoby wycieły filtr i miały autentyczne problemy. Trochę rozdmuchane problem i tyle... :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/461419,bmw_wycofuje_z_usa_do_naprawy_150_tys_samochodow.html

 

Ja niestety naczytałem się wiele opinii o usterkowości tego silnika. Z pewnością jazda z takim silnikiem pod maską to wielka przyjemność, ale problemy mogą pojawić się szybko i często. Pompa to nie jedyny problem tego silnika. Zużywa się jeszcze jakiś przewód paliwowy, który ciężko jest naprawić - jak znajdę konkrety to napiszę.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Problem na duża skale pojawił się w USA dlatego, że mają tam kiepskiej jakości paliwo. Wyszukaj sobie zadbanego egzemplarza z małym przebiegiem a będziesz się cieszył BEZPROBLEMOWĄ eksploatacją. Mój kumpel "z podwórka" również jeździ 335i i powie Ci to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam prawie 2 lata 335i sparowadzoną z USA i na razie z silnikiem nie ma żadnych problemów. Tak jak pisał kolega powyżej, problemy z pompą paliwa występują przypuszczalnie z powodu innego składu paliwa w UE i USA.

 

Mam też pytanie do innych użytkowników 335i, czy ktoś z was może instalował JB3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie 335i, tylko troche pogrzebie w necie zeby znalezc odpowiednie cudo.jeszcze jedno pytanie tylko,bo wolal bym kupic auto w niemczech dlatego ze sa tansze,niz tu w szwecji,tylko czy przebiegi sa wiarygodne,tu umnie mozna bez problemu sprawdzic czy samochod ma orginalny przebieg jezeli byl kupiony tu,ale za to jak patrzylem to trzeba by bylo wydac dodatkowe 30000zl,wiec wole uniknac tego jezeli w niemczech nie robia takich przekretow jak w polsce??
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy kupisz z ASO w DE czy od turasów :) Jedno wiem napewno, za dobre auto trzeba zapłacić, rzadko trafia się okazja. Szczególnie w Niemczech BMW trzymie cenę, nie wspominając o serii M oraz topowych silnikach do których właśnie 335i należy.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to niewiem jeszcze bo niewiem ktore sa od turasow :mrgreen: ,ale widzialem kilka modeli z pierwszej reki,koszt takich to okolo 22tys euro,pierwsze roczniki,z aso jakos nie zauwazylem zadnych ofert,chociaz z bmw byly nawet nawet 26tys .tylko albo automaty albo diesle,a to mnie nie interesuje.jak cos juz kupie to sie odezwe.pozdro :cool2:
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniach. Myślę, że ciężko będzie Ci znaleść 335i w manualu. Świadomość ludzi rośnie i co majętniejsi których stać na takie auto w salonie wiedzą o tym, że automacik w tym modelu to cudo. Dlaczego ? bo kosztuje tylko 11 tysi zł i czyni auto jeszcze szybszym (ma 7 biegów - to oprócz lepszego przyspieszenia też lepsze spalanie) :) To dwusprzęgłowa skrzynia nazywa się DKG i jest świetna. Podczas testów Z4 35is mój mózg nienadążał za tą skrzynią :) 335i w manualu zamówił by tylko mało techniczny maniak z konserwy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniach. Myślę, że ciężko będzie Ci znaleść 335i w manualu. Świadomość ludzi rośnie i co majętniejsi których stać na takie auto w salonie wiedzą o tym, że automacik w tym modelu to cudo. Dlaczego ? bo kosztuje tylko 11 tysi zł i czyni auto jeszcze szybszym (ma 7 biegów - to oprócz lepszego przyspieszenia też lepsze spalanie) :) To dwusprzęgłowa skrzynia nazywa się DKG i jest świetna. Podczas testów Z4 35is mój mózg nienadążał za tą skrzynią :) 335i w manualu zamówił by tylko mało techniczny maniak z konserwy. :)

 

Bez przesadyzmu z tymi opiniami o użytkownikach manuala, plizz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do użytkowników manuala - sam mam manual w mojej becie. Nie mówie też o M3 bo M3 to M3 - nieważne czy manual czy automat to po prostu M3 które ma aspiracje torowe. A na torze to już kwestia preferencji kierowcy (na zwykłej drodze ofc też ale na zwykłej jeszcze więcej argumentów za automatem przemawia). Nie chce też wszczynać dyskusji pomiędzy man/auto. Lekko tylko promuje nowoczesne automaty bo z inżynierskiego punktu widzenia w 335i automat jest lepszym wyborem. I lekko to akcentuje aby wyciągnąć ludzi z ciemnogrodu stereotypów. Niczego też nie narzucam. Stwierdziłem tylko, że 335i w manualu ciężko będzie znaleść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja też szukałem manuala ale jak zobaczyłem co się dzieje na rynku (jak znajdziesz manuala to wyposażenie lub kolor będzie nie taki, a automatów jest więcej więc większe prawdopodobieństwo trafienia tego czego szukasz) to wybrałem automat.

Z wyboru jestem bardzo zadowolony (mój pierwszy automat).

Nie wiem co chcesz z tym autem robić, ale na takie "upalanie" jak np M3 e46 nie ma co liczyć.

Czasem zrobię jeden czy dwa piruety i zaraz zastanawiam się czy nic się jej nie stanie ;)

Boje się zrobić program bo zaraz myślę, że ta sławna pompa zaraz pójdzie w .... (mastersi wspominali, że po programie może się tak stać)

 

Auto dość szybkie, ale na pewno nie na tor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.